1991.III.23. Ferencváros – DVSC 3-2

Nem volt túlságosan magas szí­nvonalú az Üllői úti találkozó. A ferencvárosiak többet birtokolták a labdát, elsősorban annak köszönhetik győzelmüket, hogy mindvégig jobban bí­ztak a sikerben.

Ferencváros – DVSC 3:2 (2:2)
Üllői út, 13.000 néző, V: Huták

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Pintér, Lipcsei – Albert (Keresztúri 28.), Szenes, Limperger, Keller – Nacer, Fischer (Szurgent 46.), Dukon

DVSC: Mező – Balogh, Nagy L., Szűcs, Szilágyi – Plókai, Sándor, Rostás (Mogyorós 78.) – Margineán, Vancsa, Gracsov (Csiszár 81.)

Gól: Fischer (3., 21. – 11-esből), Dukon (74.) illetve Pintér (2. – öngól), Vancsa (29.)
Sárga lap: Nagy (68.)
Jók: Lipcsei, Szenes illetve Vancsa

Kemény belemenésekkel kezdődött az összecsapás az Üllői úton, a vendég debreceniek ugyanis az első percekben igyekeztek tekintélyt kiharcolni maguknak. A 2. percben olyasmi történt, amire senki nem számí­tott: Pintér rosszul adta haza a labdát, Józsa kapus is rosszul mozdult, s ezzel a debreceniek ajándékba kapták a vezető találatot. Mindössze 30 másodpercig élvezhették a vendégek a vezetés örömét az Üllői úton, mivel Fischer rögtön a következő akcióból kijaví­totta csapattársa hibáját, 10 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1:1). A jókedélyű közönség a későbbiekben Pintér valamennyi sikeres hazaadását lelkesen megtapsolta, bár a későbbiekben akadt más látványosság is. A 10. percben Keller lövése még csak súrolta a lécet, ám ekkor már várható volt, hogy a DVSC időhúzása előbb-utóbb megbosszulja magát. így is történt, a 20. percben ugyanis Mező kapus megfogta Fischer lábát, miután a ferencvárosi csatár óriásit esett, Huták játékvezető büntetőt í­télt. A 11-est a sértett laposan a bal sarokba lőtte, a labda Mező kezét érintve kötött ki a hálóban. Ekkor sokan azt gondolták, hogy Fischer gólja véget vetett az izgalmaknak, a későbbiekben már tetszetős gólokkal örvendezteti meg a publikumot a Ferencváros. Ez a jóslat nem vált valóra, ami a debreceni Vancsa érdeme, aki a 29. percben hatalmas, 16 méteres lövéssel eltalálta a bal felső sarkot.

A fordulás után a zöld-fehérek támadtak többet, de csak kí­nkeservesen jutottak Mező kapuja elé, ahol többnyire elakadtak akcióik. Már úgy látszott, hogy a jól védekező Debrecen elviszi az egyik pontot a fővárosból, a 74. percben azonban Dukon villant – talán először az egész találkozón -, s 14 méteres lövésével megszerezte a győzelmet a hazaiaknak.

Józsa Miklós: – Kértem haza a labdát, amely az utolsó pillanatban egy göröngyön megpattant és kezeim között a kapuba vánszorgott. Ugyanis én már közben azt néztem, hogy kinek dobjam ki a labdát. Még most sem értem hogyan történhetett.

7 gólos: Váczi (Tatabánya), Füle (Vác)
6 gólos: Miklya (Békéscsaba), Répási (Vác), Galaschek (Vasas)
5 gólos: Kecskés (UTE), Plotár, Rugovics (Veszprém), Sallói, Földes (Videoton-Waltham), Balogh I. (Volán)