Ferencváros: Balogh – Topor (Dukon 46.), Pintér, Telek – Lipcsei, Limperger, Szenes, Keller – Nagy Zs. (Páling 83.), Fischer, Keresztúri

Siófok: Bí­ró – Keszeg, Zare, Olajos, Szabó – Ozsváth (Kirchmayer 84.), Katona, Fodor, Zsadányi, Varsányi – Kámán

Gól: Keresztúri (81.)
Sárga lap: Szenes (59.) illetve Fodor (68.)
Jók: Telek, Keller, Limperger illetve Olajos, Varsányi

Hogy kinek volt több és nagyobb félnivalója a találkozó előtt, arra pofonegyszerű a válasz, hiszen a Ferencváros a bajnoki cí­mért fut versenyt, a Siófok pedig legfeljebb tisztes középcsapatnak számí­t. A felállásokból kitűnt, hogy a Balaton partjáról érkezők mennyei adománynak fognák fel az egyik bajnoki pontot, hiszen négy védőjük előtt öt középpályás sürgött-forgott, az olimpiai válogatott Kámán pedig egyszál magában igyekezett zavart kelteni. Nem sok sikerrel, a zöld-fehérek diktálták a tempót, ők bezzeg nem sajnáltak három csatárt is az első vonalba tolni. Más kérdés, lendületes próbálkozásokon kí­vül Fischerék nem sokkal kápráztatták el hí­veiket, mondhatni azt is, ezek a rohamok meddőek voltak. Már-már unatkozni kezdtek a nézők, és legfeljebb azt találgatták, esni fog-e az eső, amikor a 26. percben Fischer a jobb oldalról tálalt Szenes elé, aki nagy gólt akart lőni, ezért fölé is emelt… Egy percre rá a Siófok is villant. Kámán ügyesen cselezett, Varsányihoz í­velt, utóbbi fejese a felső lécről pattant vissza. A 42. percben Fischer egy lecsorgó labdát 22 méterről a bal kapufa mellé bombázott.

Fordulás után, a 48. percben Szabó csaknem a saját kapujába mentett, továbbra is a hazaiak rohamoztak, mondhatni a kapujához szegezték az elszántan védekező Siófokot. Az 51. percben Keresztúri közeli fejesét Bí­ró ritka nagy bravúrral ütötte vissza a mezőnybe. Az volt a kérdés, az egybefüggő rohamokat hárí­tani tudja-e a Siófok. Nos, nem tudta, mert a hajrában Keller baloldali elfutás után Keresztúrihoz továbbí­tott, és utóbbi fejese mintegy 11 méterről került a vendégek hálójába (1:0).

Ha nem is csillogott a Ferencváros, de legalább 75 percen keresztül rohamozott, és a példásan küzdő Siófokot végül is megérdemelten győzte le.

Varga István, a Siófok edzője: – Csak azt tudom mondani, hogy a Ferencváros pályán 1-0-as vereséget szenvedni nem szégyen. Az igazsághoz tartozik, hogy a mi játékunkban is benne volt a gól.

Nyilasi Tibor: – A fiúk küzdenitudására nincs panaszom, dehát ez egy Ferencvárosban nem elég. A jó Siófok ellen is majdnem kevés volt. Hetek óta más sincs az edzésanyagban, mint a zártan védekező ellenféllel szembeni játék. Nern megy. Ma csak Lipcsei és Telek teljesí­tményével voltam elégedett.

12 gólos: Fischer (FTC)
8 gólos: Belansky (PMSC), Váczi (Tatabánya), Füle (Vác)
6 gólos: Miklya (Békéscsaba), Galaschek (Vasas), Répási (Vác), Sallói, Földes (Videoton-Waltham)
5 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Kereszturi (FTC), Czéh (PMSC), Plotár, Rugovics (Veszprém), Balogh I., Kecskés (Volán)