1991.V.26. Volán FC – Ferencváros 1-1

A Ferencváros helyzetei alapján több góllal is nyerhetett volna, a döntetlennek leginkább a nevető harmadikok, a kispestiek örülhetnek.

Volán FC – Ferencváros 1:1 (0:1)
Megyeri út, 1.500 néző, V: Németh L.

Volán FC: Gróf – Jenei, Urbán, Szőllősi, Kajdy – Varga I., Bérczy, Farkas – Balogh I. (Bücs 90.), Coco-Aires, Fábry (Varga L. 63.)

Ferencváros: Balogh T. – Páling, Pintér, Telek, Keller – Albert, Limperger, Szenes – Nacer (Dzurják 69.), Wukovics, Dukon (Kereszturi 31.)

Gól: Coco-Aires (69. – 11-esből), illetve Nacer (41.)
Sárga lap: Fábry (16.), Urbán (65.)
Kiállí­tva: Varga I. (86.)
Jók: Gróf, Varga I. illetve Telek, Keller

Nem egészen három hét leforgása alatt harmadszor találkozott a kiesés ellen küzdő Volán FC és az összecsapás előtt még matematikailag aranyesélyes Ferencváros. A két kupamérkőzés alapján 1:1-re állt a párharc, de ugy, hogy szerdán a Volán az Üllői uti katlanban győzött. Vajon nemes bosszut áll-e az FTC ezért a zöld-fehér szempontból igencsak rossz tréfáért? – tették fel sokan a kérdést a 90 perc kezdete előtt. Igaz, többen annak a meggyőződésüknek adtak hangot, hogy a találkozót már a fehér asztalnál lejátszották, s a ferencvárosiak megértőek lesznek a nehéz helyzetben lévő közlekedésiekkel szemben…

Sokáig ugy tünt, hogy a gyanakodóknak van igazuk, mert az eső áztatta játéktéren békés labdázgatás folyt. Egy Varga-kapufát leszámitva az első 40 percben nem sok emlitésre méltó esemény történt. Aztán a 41. percben Szenes labdájával Nacer a jobboldalon huzott kapura, s 8 m-ről a hosszu sarokba lőtt (0:1). Rögtön utána Wukovics jobboldali beivelését Kereszturi fejelte kapura, Gróf bravurral szögletre mentett. A sarokrugás után Nacer előtt kinálkozott nagy helyzet, de az ötösön belül nem találta el a labdát.

Fordulás után Szenes nagy lövése kerülte el a kaput, majd Pintér szabadrugása foglalkoztatta Grófot. Aztán rövid idő leforgása alatt Nacer kétszer, Kereszturi pedig egy izben növelhette volna csapata előnyét, de mindketten hibáztak. A 69. percben Balogh I. tört be a 16-oson belülre, ahol Keller buktatta. Németh játékvezető némi habozás után a 11-es pontra mutatott, az uruguayi Coco-Aires kicsit flegmán, szinte álló helyzetből a jobb sarokba varrta a labdát (1:1). Az egyenlitő találat után Pintér hatalmas szabadrugása tette próbára Gróf képességeit, a kapus szépen mentett, Szenes pedig tul látványos gólt akart lőni, ám labdája elkerülte a felső sarkot. A hajrában még Dzurják és Albert előtt kinálkozott ziccerhelyzet, de ők sem tudták bevenni a Volán kapuját.

A lefújás után nagy verekedés tört ki az egyik szektorban, ahol FTC-drukkerek foglaltak helyet. Az egészben a legszomorúbb, hogy a rendőrök sokáig csak tétlenül szemlélték a fejleményeket, és semmi jelét nem mutatták annak, hogy közbe kivánnak avatkozni. Végül mégiscsak intézkedtek, s rövid idő leforgása alatt rendet is teremtettek. Az azonban egyelőre titok, hogy a műsoron kivüli összecsapásnak vannak-e sérültjei…

11 gólos: Váczi (Tatabánya)
9 gólos: Belansky (PMSC), Füle (Vác), Galaschek (Vasas), Sallói (Videoton-Waltham)
8 gólos: Répási (Vác), Földes (Videoton-Waltham)
7 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Kereszturi (FTC)