1991.XI.9. Ferencváros – Veszprém 1-0

“Rosszalkodott” a legjobb

Az első félidő alapján sokan azt tippelték, nagy különbséggel nyer a Ferencváros, ám a helyzetek kihasználása terén továbbra is kellene javulnia a zöld-fehér gárdának.

Ferencváros – Veszprém FC 1:0 (1:0)
Üllői út, 5.000 néző, V: Nagy L.

FTC: Balogh T. – Simon, Telek, Kuznyecov – Albert (Patkós 25.), Lipcsei, Szenes, Keller – Páling, Balogh G., Deszatnik (Rácz 59.)

Veszprém: Andorka – Pál, Lantai, Csí­k, Szécsi – Horváth, Perger, Kelemen, Csomai – Süle (Varga 56.), Lehota (Kiss Zs. 46.)

Gól: Keller (18.)
Sárga lap: Lehota (14.), Varga (64.), Horváth (78.)
Kiállí­tva: Kuznyecov (64.)
Jók: Simon, Keller, Kuznyecov, Szenes illetve Lantai

Szinte a kezdéstől pergő iramot diktált a Ferencváros, bár az feltűnt, hogy nem nagyon éltek a zöld-fehérek egy kézenfekvő megoldással, miszerint a hórihorgas Balogh G. fejére lehetett volna í­velgetni a szélről a labdákat. Deszatnik és Páling azonban nem volt képes lendületes elfutásra, í­gy azután a beadásokra is hiába várt a hatalmas termetű középcsatár. A hazai középpályások távoli átlövésekkel kí­sérleteztek. Előbb Lipcsei bombája tévesztett célt, majd Albert 15 méteres perdí­tése szállt fölé. Három perc múlva csúnyán beleszálltak Albertbe, az ezért megí­télt szabadrugást Keller laposan, a sorfalat alkotó játékosok között vágta laposan a bal alsó sarokba (1:0). Ezután Szenes óriási erejű lövésénél Andorka verve volt, de a labda útjában ott magasodott Lantai, róla szögletre pattant a lövés. Nyugodt passzolgatással múlatta az időt a haza legénység, a bakonyiak szinte egyetlen épkézláb akciót sem tudtak vezetni. A félidő hajrájában Lipcsei és Keller kezdett különös versengést, azt próbálgatták, ki tudja kirugni a stadionból a labdát… Kellernek sikerült.

Szünet után szorgosan rohamozgatott tovább a hazai csapat, és az 51. percben egy igazán mutatós akció végén Páling 8 méteres fejesét Andorka bravúrosan fogta. Várható volt, hogy nő a zöld-fehérek előnye, ehelyett azonban létszámhátrányba kerültek. Kuznyecov, aki addig a mezőny legjobbjának bizonyult, egy szabályos jobb csapattal kiütötte Vargát, aki előtte provokálta őt – a ferencvárosiak szovjet futballistája idő előtt mehetett zuhanyozni. Egyszeriben paprikássá vált a játék, nagy szerencse, hogy az adok-kapok csatában senki nem sérült meg. Mindazonáltal a Veszprém nem tudott mit kezdeni emberelőnyével, mindössze egy szögletet ért el…

9 gólos: Eszenyi (UTE)
5 gólos: Claude (Vasas), Negrau és Vincze (Kispest-Honvéd), Gregor (Siófok)
4 gólos: Farkas és Farkasházy (BVSC), Pisont (Kispest-Honvéd), Balog (MTK-VM), Szalai (Vác), Sallói (Videoton-Waltham), Fodor és Fischer (Siófok)

NS-19911110-01-19911109

NS-19911110-06-19911109

Szerk: A veszprémiek megóvták a mérkőzést (a zöld-fehérek csapatában az 59. és a 64. perc között egyszerre négy külföldi játékos szerepelt. Ez ellentétes a fennálló szabályokkal, ugyanis egyidőben csak három idegenlégiós lehet a pályán.). Az MLSZ döntése értelmében a vendégek kapták a bajnoki pontokat. A döntés ellen a Fradi fellebbezést nyújtott be. Ennek eredményeképpen elutasí­tották a veszprémi csapat óvását. A történet folytatódott … Miután a korábbi határozatokat hatályon kí­vül helyezték, a vidéki csapat javaslatára újra játszották a mérkőzést. Három hónapos procedúra zárult le.