1992.VIII.29. Kispest-Honvéd – Ferencváros 0-1

A hajrában mutatott játéka, helyzetei alapján a Ferencváros rászolgált a két bajnoki pontra. A zöld-fehérek a találkozó végén – a szinészekhez hasonlóan – kéz a kézben felsorakoztak szurkolótáboruk előtt, majd főhajtással köszönték meg a kitartó buzdí­tást.

Kispest-Honvéd FC – Ferencváros 0:1 (0:0)
Népstadion, 8.000 néző, V: Puhl

Kispest-Honvéd FC: Gulyás – Plókai, Márton, Kovács, Duró – Ivanics, Pisont, Illés, Hamar – Fischer, Negrau (Vincze 34.)

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Simon, Szekeres – Szűcs, Páling, Lipcsei, Fodor (Albert 46.), Keller – Gregor, Wukovics (Nagy Zs. 60.)

Gól: Nagy Zs. (79.)
Sárga lap: Ivanics (20.), Fischer (47.), Gulyás (62.) illetve Telek (19.), Páling (42.), Lipcsei (87.)
Jók: Kovács, Illés, Vincze illetve Simon, Telek, Szekeres, Nagy

Óriási baklövés volt a kora délutáni kezdési időpont mellett dönteni. Nemcsak a rekkenő, szinte már elviselhetetlen hőség miatt, hanem arról is elfeledkeztek a szervezők, hogy az augusztus 20-i ünnep kapcsán munkarendváltozás történt, s ezúttal nem szombati, hanem pénteki menetrend alapján dolgoztak az emberek. Ami szinte figyelmetlenség: a meghirdetetthez képest jó 20 perces késéssel kezdődött a találkozó. Ám erről még az összecsapásról tudósí­tó újságí­rókat is elfelejtették értesí­teni.

Mindkét csapat összeállí­tása szolgált meglepetéssel, a kispestieknél szóhoz jutott a Siófokról hétközben igazolt Duró József, a ferencvárosiak pedig először szerepeltették bajnokin kezdőjátékosként fiatal középpályásukat, Szűcs Mihályt.

A “vendégek” kezdtek jobban, az első tí­z percben két nagy ziccerük is volt, előbb Wukovics, majd Páling szalasztott el egy-egy gólszerzési alkalmat. A ferencvárosiak tűntek elszántabbnak, valamivel többet is birtokolták a labdát, de a kapura ők sem jelentettek igazán komoly veszélyt. Ugyanakkor a mezőnyben gyakran fordultak elő alattomos belépők, nemcsak Puhl játékvezetőnek, hanem a gyúróknak és az orvosoknak is bőven akadt dolguk, még szerencse, hogy igazán kirí­vó sportszerűtlenség nem borzolta a kedélyeket. A 30. percben Gregor közelről zavartalanul célozhatta meg a kaput, ám fejese pontatlan volt, majd Simon könnyelműsködött saját térfelén, de Telek időben kisegí­tette. A félidő hajrájában feltámadtak a kispestiek, de Ivanics labdája nem jutott el az ötösnél a társakig, Pisont közeli lövését pedig könnyedén hárí­totta Balogh.

Fordulás után Vincze bonyolódott cselekbe a 16-osnál, í­gy odalett a kecsegtető helyzet, majd Gregor másolta le teljesí­tményét azzal a különbséggel, hogy ő jó lövést eresztett meg, de Gulyás mentett. A 69. percben kapu előtti kavarodás után Vincze kapásból lőtt, labdája a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A nagy meleg egyre jobban éreztette hatását, az idő múlásával mind gyengébb lett a játék szí­nvonala. A Honvéd enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, mégis a Ferencváros szerzett vezetést. A 79. percben Lipcsei szöktette Nagy Zsoltot, ő faképnél hagyta őrzőjét, Durót, majd 10 m-ről – kissé kisodródva – lőtt, a labda a bal alsó kapufáról vágódott a hálóba (0:1). Öt perc múlva újabb nagy helyzetet dolgoztak ki a fradisták, Márton csak elkaszálni tudta a kitörő Albertet. A szabadrugást Lipcsei küldte kapura, Gulyás bravúrral szögletre mentett, majd a beí­velés után Szekeres fejelt kapu mellé. Nem sokkal utána kétszer is betlizett a “hazaiak” védelme, de szerencséjükre Nagy, miután a kapust is kicselezte, a kapufára, Albert pedig Gulyásba lőtte a labdát. Mindkettő óriási helyzet volt.

Az újságí­rók szavazatai alapján a mérkőzés legjobb játékosának Illés Bélát, illetve Simon Tibort választották. Ők 25, illetve 50 ezer forinttal lettek gazdagabbak.

1. Vác FC-Samsung 3 3 – – 8-2 6 pont
2. Ferencváros 3 3 – – 5-1 6
3. Vasas 3 2 1 – 7-3 5
4. MTK 3 1 2 – 6-3 4
5. Videoton-Waltham 3 2 – 1 4-3 4
6-7. Kispest-Honvéd FC 3 1 1 1 5-4 3
Békéscsaba 3 1 1 1 5-4 3
8. Csepel 3 1 1 1 4-3 3