1995.XI.18. PMFC – Ferencváros 1-0

Jóiramú, izgalmas mérkőzésen meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a bajnok felett a határtalan lelkesedéssel küzdő baranyai gárda.

Pécsi MFC – Ferencváros 1-0 (1-0)
Pécs, 10.000 néző, V: Kiss G.

Pécsi MFC: Kovácsevics – Dienes, Szabados, Lajos – Tolocsko, Fehér, Dárdai (Ulrich 79.), Jakl, Schneider – Tököli, Ulveczki (Seator 90.)

Ferencváros: Hajdu – Szűcs M., Kuznyecov, Keller – Páling (Hrutka 73.), Albert, Nyilas, Kuntic, Kecskés (Milovanovic 78.) – Nagy Zs., Fatusi (Zavadszky 68.)

Gól: Jakl (43.)
Sárga lap: Szabados (9.), Lajos (49.), Tököli (57.), Ulrich (85.), Fehér (89.) illetve Szűcs M. (6.), Keller (20.), Kuznyecov (53.), Fatusi (66.)
Jók: Kovácsevics, Szabados, Dárdai, Jakl illetve Hajdu, Kuznyecov, Nyilas

A várakozásnak megfelelően az esélyesebb vendégek kezdtek jobban. Már a 4. percben Kovácsevics bravúrjára volt szükség, a pécsi kapus Keller bombaerős lövését tette ártalmatlanná. A hazaiak óvatosan kezdtek, saját térfelükre tömörülve próbálták útját állni a fővárosi rohamoknak. A félidő derekától kezdve változott a játék képe. A pécsiek lazí­tottak a szorí­táson, sőt Dárdai vezérletével egyre több ellentámadást vezettek. A 22. percben Tököli került í­géretes helyzetbe, de lövését bravúrral védte Hajdu. Kilenc perccel később újra Tököli kapott nagyszerű indí­tást, ám ezúttal is hibázott. A félidő hajrájára egyértelműen fölénybe került a PMFC. Két perccel a lefújás előtt megszerezte a vezetést a hazai gárda. Dárdai forintos labdát tálalt Jakl elé, aki 15 méterről szép gólt lőtt (1-0).

Szünet után tovább tartott a hazaiak lendülete. Az 50. percben Dárdai közelről alig lőtt mellé. Három perccel később Tököli lövését védte Hajdu. A másik oldalon Kecskés szabadrúgása (57. p.) és Nyilas közeli bombája (61.) okozott izgalmakat. A mérkőzés ezen szakaszában kiegyenlí­tett, de izgalmas volt a játék, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 63. percben Ulveczki eldönthette volna a találkozó sorsát, de közeli lövését bravúrral hárí­totta Hajdu. Öt perccel később újra Ulveczki előtt adódott jó lehetőség, amit most is elpuskázott. A hajrá perceire láthatóan elfáradt a hazai gárda. Szinte kizárólag az eredmény tartására törekedett, és ezt sikerrel tette.

16. Haladás VSE 14 2 3 9 12-30 9

(Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes jogosulatlanul szerepelt a baranyaiaknál.)

8 gólos: Vincze I. (BVSC-Dreher)
7 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Baranyi (Csepel SC), Jeremejev (Stadler FC)
6 gólos: Bükszegi, Orosz (BVSC-Dreher), Jakab (Csepel SC), Arany, Sándor T. (DVSC-Epona), Horváth F. (Fehérvár Parmalat FC), Nyicsenko (Stadler FC), Jenei (Újpesti TE), Borgulya (Vác FC-Samsung)
5 gólos: Hámori (Győri ETO FC), Illés (MTK)