1970. április 11., ?, JUGOSZLÁVIA IFJ. – BUDAPEST 3:0
Budapest:
Csere:

* * *

1970. április 12., Belgrád, MAGYARORSZÁG IFJ. – JUGOSZLÁVIA IFJ. 2:1 (Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Kunszt, Mucha
Magyarország: Bencze — Korponai, Emődi, Lukács, Földesi — Varga, Horváth — Fehérvári, Gass, Mucha (FTC), Kunszt
Csere: Jelinek

* * *

1970. április 12., Zimony, BELGRÁD – BUDAPEST 2:0
Budapest: Lengyel – Balogh, Nagy, Siklósi, Komlósi, Mezősi, Menyhárt, Sarlós, Borsó, Harai, Weimpert
Csere: Koschler

* * *

1970. április 12., Békéscsaba, JUGOSZLÁVIA U. – MAGYARORSZÁG U. 2:0 (Utánpótlás válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Veréb (DVTK) – Megyesi (FTC), Nagy III. (Videoton), Hunyadi (Csepel), Müller (Vasas), Horváth (), Szabó S. (Haladás), Branikovits (FTC), Répás (Salgótarján), Sárközi (MTK), Nagy L. (Ú. Dózsa)
Csere: Juhász P. (Ú. Dózsa), Kovács (), Török ()
Szövetségi edző: Thomann Antal

* * *

1970. április 12., Belgrád, MAGYARORSZÁG – JUGOSZLÁVIA 2:2 (1:1)
vezette: Marschall (osztrák)
Góllövők: Fazekas, Bene
Magyarország: Tamás (Vasas) — Vellai (Csepel), Páncsics (FTC), Vidáts (Vasas), Fejes (Videoton) — Halmosi (Sz. Haladás), Somogyi (Rába ETO) — Pusztai (Bp. Honvéd), Fazekas (Ú. Dózsa), Bene (Ú. Dózsa), Dunai II (Ú. Dózsa)
Csere: Somogyi h. Karsai (Videoton), Dunai II helyett Máté (Pécs)
Szövetségi kapitány: Hoffer József

Viharos jugoszláv támadások vezették be a mérkőzést, a megfiatalí­tott válogatott nagy lelkesedéssel, hallatlan igyekezettel állt ellen. Sőt a 17. percben meg is szerezték a vezetést, Bene átadását Fazekas lőtte a hálóba. Negyedórával később azonban Dzsajics szabadrúgását Páncsics a saját kapujába fejelte, í­gy öngóllal egyenlí­tettek a jugoszlávok, sőt a második félidő elején az előretörő balhátvéd, Gracsanin a vezetést is megszerezte. A gól után nagy fölényben játszottak a házigazdák, a 74. percben azonban Bene szabadrúgásgóljával mégis sikerült kiegyenlí­teni (2: 2).

Egyik csapat sem jutott el a mexikói labdarúgó-világbajnokságra, a két szövetségi kapitány tehát ezen a barátságos találkozón azzal akarta kárpótolni a közönséget, hogy erősen megfiatalí­tott válogatottat küldött pályára. Mitics jugoszláv szövetségi kapitány a banketten gratulált Hoffer Józsefnek, akinek ez volt szövetségi kapitányi bemutatkozása: „Hét újonc beállí­tásához bátorság kell!”

Pusztai László és Máté János ekkor volt először a válogatott csapat tagja.

Bővebben …

* * *

1970. május 1., Nowy Sacz, MAGYARORSZÁG IFJ. – LENGYELORSZÁG IFJ. 3:2 (Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Fehérvári, Tóth J., Kunszt
Magyarország: Bencze — Korponai, Emődi, Földesi, Lukács — Tóth I., Varga, Horváth — Fehérvári, Tóth J., Kunszt

* * *

1970. május 2., Budapest, Népstadion, MAGYARORSZÁG – LENGYELORSZÁG 2:0 (0:0)
vezette: Riedel (NDK)
Góllövők: Fazekas, Karsai
Magyarország: Tamás (Vasas) — Noskó (Ú. Dózsa), Páncsics (FTC), Konrád (Pécs), Fejes (Videoton) — Dunai III (Ú. Dózsa), Halmosi (Sz. Haladás) — Kocsis (Bp. Honvéd), Bene (Ú. Dózsa), Fazekas (Ú. Dózsa), Karsai (Videoton)

Kiegyenlí­tett volt az első félidő, majd a második játékrész eleje is. Fazekas gólja volt az idegcsillapí­tó, majd tí­z perccel a befejezés előtt Fazekas Karsaihoz játszott, aki szép gólt lőtt, s ezzel el is dőlt a mérkőzés. A magyar válogatott várakozáson felüli teljesí­tményt nyújtott.

Bővebben …

* * *

1970. május 16., Inverness, MAGYARORSZÁG IFJ. – FINNORSZÁG IFJ. 4:0 (UEFA Torna – Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Fehérvári 3, Tóth J.
Magyarország: Bencze — Korponai, Emődi, Tóth I. — Lukács, Varga, Horváth — Fehérvári, Mucha (FTC), Tóth J., Kunszt

* * *

1970. május 16., Malmö, MAGYARORSZÁG U. – SVÉDORSZÁG U. 0:0 (Utánpótlás válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Lévay () – Molnár (Bp. Honvéd), Kovács II. (Videoton), Megyesi (FTC), Juhász P. (Ú. Dózsa), Horváth (), Török (Vasas), Sárközi (MTK), Répás (Salgótarján), Müller (Vasas), Nagy L. (Ú. Dózsa)
Csere: Nagy II. (Videoton), Máté (Pécs)

* * *

1970. május 16., Budapest, Népstadion, SVÉDORSZÁG –  MAGYARORSZÁG 2:1 (1:0)
vezette: Linemayr (osztrák)
Góllövők: Fazekas
Magyarország: Tamás (Vasas) — Noskó (Ú. Dózsa), Páncsics (FTC), Konrád (Pécs), Fejes (Videoton) — Dunai III (Ú. Dózsa), Karsai (Videoton) — Kocsis (Bp. Honvéd), Fazekas (Ú. Dózsa), Bene (Ú. Dózsa), Dunai II (Ú. Dózsa)

Bergmark svéd szövetségi kapitány: „Ez a győzelem nekünk a lehető legjobbkor jött Mexikó előtt, í­gy mindjárt jobb érzés világbajnokságra utazni.”

Bővebben …

* * *

1970. május 18., Inverness, MAGYARORSZÁG IFJ. – FRANCIAORSZÁG IFJ. 0:0 (UEFA Torna – Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Bencze — Korponai, Emődi, Tóth I., Lukács — Varga, Horváth — Fehérvári, Mucha (FTC), Tóth J., Kunszt
Csere: Földesi

* * *

1970. május 20., Eglin, MAGYARORSZÁG IFJ. – NORVÉGIA IFJ. 1:0 (UEFA Torna – Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Fehérvári
Magyarország: Bencze — Korponai, Ernőd, Tóth I., Lukács — Varga, Horváth — Fehérvári, Mucha (FTC), Tóth J., Kunszt

* * *

1970. július 19., Kőér utca, MAGYARORSZÁG IFJ. – JAPÁN U. 4:3 (Ifjúsági válogatott mérkőzése)
Góllövők: Konrád III., Tóth J., Weimper, Fehérvári
Magyarország: Hazenauer — Virág, Pataki, Komjáti, Ladányi — Kovács E., Konrád III. — Fehérvári, Weimper, Váradi, ?
Csere: Szabó, Kovács B., Engelbrecht, Csapó, Zámbori, Tóth J.

* * *

Góllövők: Fehérvári 3, Váradi
Magyarország: Hazenauer — Komjáti, Varga, Kádár, Ladányi — Konrád III., Kovács E. — Fehérvári, Weimper, Váradi, Bányász
Csere: Hojszák, Tóth J.

* * *

1970. szeptember 9., Augsburg, MAGYARORSZÁG U. – NSZK OLIMPIAI VÁLOGATOTT 1:1 ( Utánpótlás válogatott mérkőzése)
Góllövők:
Magyarország: Kovács (Videoton), Répás (SBTC), Juhász P. (Ú. Dózsa), Sárközi (MTK), Brünyi (MTK)
Csere:

* * *

1970. szeptember 9., Nürnberg, NSZK – MAGYARORSZÁG 3:1 (2:1)
Magyarország: Rothermel (Tatabánya) — Noskó (Ú. Dózsa), Páncsics (FTC), Konrád (Pécs), Megyesi (FTC) — Halmosi (Szombathely), Karsai (Videoton) — Fazekas (Ú. Dózsa), Kocsis (Bp. Honvéd), Bene (Ú. Dózsa), Kozma (Bp. Honvéd)
Csere: Kozma h. Dunai II (Ú. Dózsa), Páncsics h. Mészöly (Vasas)

A mexikói Mundial után valóságos labdarúgó-show-t készí­tettek elő a rendezők, Uwe Seeler visszavonulása alkalmából a nagyszerű játékos magas állami kitüntetésével és örökös tiszteletbeli válogatott játékossá való megválasztásával. Az NSZK csapata brillí­rozott, Beckenbauer irányí­tásával látványos bemutatót rendezett. Ezen a mérkőzésen is kiderült, hogy az egész magyar labdarúgásnak nagyobb sebességre kellene kapcsolnia ahhoz, hogy megváltozzék a lassú, kényelmes, öncélú és az ellenfél kapujára ártalmatlan játék.

Bővebben …

* * *

1970. szeptember 27., Budapest, Népstadion, AUSZTRIA IFJ. – MAGYARORSZÁG IFJ. 2:1 (Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Váradi
Magyarország: Németh — Pataki, Komjáti, Konrád III., Borbély — Kovács B. Horváth — Fehérvári, Gass, Váradi, Bartók

* * *

1970. szeptember 27., Bécs, MAGYARORSZÁG U. – AUSZTRIA U. 3:2 (Utánpótlás válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Sárközi(2), Nagy
Magyarország:
Csere:

* * *

1970. szeptember 27., Budapest, Népstadion, AUSZTRIA – MAGYARORSZÁG 1:1 (1:1)
vezette: Canak (jugoszláv)
Góllövők: Vidáts
Magyarország: Rothermel (Tatabánya) — Noskó (Ú. Dózsa), Páncsics (FTC), Konrád (Pécs), Megyesi (FTC) — Göröcs (Ú. Dózsa), Vidáts (Vasas) — Fazekas (Ú. Dózsa), Bene (Ú. Dózsa), Dunai II (Ú. Dózsa), Karsai (Videoton)
Csere: Konrád h. Mészöly (Vasas), Karsai h. Kocsis (Bp. Honvéd)

1-1-es első félidő után lidércnyomásos 45 perc következett, az osztrákok szorongattak, ráadásul Göröcs térdszalagszakadást szenvedett, í­gy 42 percen át emberhátrányban küzdött a magyar csapat. Ezen a mérkőzésen az osztrák válogatott játszotta a modern labdarúgást, a magyar együttes örülhetett a döntetlennek.

Bővebben …

* * *

1970. október 7., Oslo, NORVÉGIA U. –  MAGYARORSZÁG U. 1:0 (Utánpótlás válogatottak mérkőzése)
Csere:

* * *

1970. október 7., Oslo, MAGYARORSZÁG – NORVÉGIA 3:1 (2:0) (EB selejtező)
vezette: Bogens (holland)
Góllövők: Bene, Nagy, Karlsen (öngól)
Magyarország: Rothermel (Tatabánya) — Noskó (Ú. Dózsa), Mészöly (Vasas), Vidáts (Vasas), Páncsics (FTC) — Halmosi (Sz. Haladás), Müller (Vasas) — Fazekas (Ú. Dózsa), Kocsis (Bp. Honvéd), Bene (Ú. Dózsa), Nagy (Ú. Dózsa)

Nem volt túlságosan jó előjel, hogy a második vonal, az utánpótlás válogatott az előjátékban 1:0-ra kikapott.

Dr. Terpitkó András találóan megjegyezte: „A norvég játékosok elkéretőztek munkahelyükről, legyőzték az NB I-es játékosokkal felálló utánpótlás csapatot, aztán rohantak vissza dolgozni.”

Az első félórában még könnyű dolga volt a válogatottnak. Az első gólt Bene úgy rúgta, hogy a norvég középhátvéd a labda helyett a levegőt találta el, és Müller szemfüles leadásából a magyar középcsatár talált a hálóba. A második gól is szép Kocsis—Fazekas—Nagy összjáték után született, de a második félidő már korántsem volt megnyugtató. A norvégok váratlan gólja után a levegőben lógott a kiegyenlí­tés, szerencsére a norvég kapus „segí­tett”, egy távoli beí­velést senkitől sem zavartatva, saját kapujába ejtett.

Bővebben …

* * *

1970. október 28., Chorzow, MAGYARORSZÁG IFJ. – LENGYELORSZÁG IFJ. 0:0 (UEFA Torna selejtező – Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Németh — Gyurma, Komjáti, Köböl, Balogh — Kovács B., Horváth — Fehérvári, Gass, Bartók, Váradi

* * *

1970. november 4., Magyar Kábel pálya, LENGYELORSZÁG IFJ. – MAGYARORSZÁG IFJ. 1:0 (UEFA Torna selejtező – Ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Németh — Gyurina, Komjáti, Köböl, Borbély — Sebők (FTC), Horváth — Fehérvári, Bartók, Váradi, Póczik
Csere: Kovács B., Borsó

* * *

1970. november 15., Salgótarján, SVÁJC U. – MAGYARORSZÁG U. 1:0 (Utánpótlás válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Brünyi (MTK), Megyesi (FTC)
Csere:

* * *

1970. november 15., Basel, MAGYARORSZÁG – SVÁJC 1:0 (0:0)
vezette: Lo Bello (olasz)
Magyarország: Rothermel (Tatabánya) — Noskó (Ú. Dózsa), Mészöly (Vasas), Konrád (Pécs), Páncsics (FTC) — Dunai III (Ú. Dózsa), Kocsis (Bp. Honvéd), Halmosi (Sz. Haladás) — Fazekas (Ú. Dózsa), Bene (Ú. Dózsa), Szuromi (MTK)
Csere: Halmosi h. Vidáts (Vasas)

Az elszalasztott, kihagyott helyzetek mérkőzésén, amelyen akár 5:5 is lehetett volna az eredmény, a magyar csapatnak sikerült a döntő csapás. Hét perccel a hármas sí­pszó előtt, Fazekas nagyon nehéz szögből Prosperi hálójába juttatta a labdát.

„A magyar csapat annak köszönhette győzelmét, hogy a második félidőben fokozni tudta gyorsaságát,” — í­rta a mérkőzést követően a Neueste Nachrichten.