1988.V.22. Tatabánya – Ferencváros 0-2

Jóiramu, változatos, nagy küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A hazaiak támadójátéka ezuttal elmaradt a szokásostól, és a második félidőben a két helyzetét ügyesen kihasználó Ferencváros megérdemelten, biztosan győzött.

Temesvári Miklós, a hazaiak vezetőedzője ezt nyilatkozta: – Amióta Tatabányán vagyok edző, még nem nyertünk a Ferencváros ellen. Most már ideje lenne …

Ferencváros – Tatabánya 2:0 (0:0)
Tatabánya, 12.000 néző, v: Szabó B.

Ferencváros: Zsiborás – Vaszil (Kincses 46.), Pintér, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Simon (Nagy S. 90.) – Fischer, Dzurják, Dukon

Tatabánya: Kiss – Vincze J., Lakatos, Udvardi, Szalma – P. Nagy, Csapó (Zircher 69.), Moldván – Kiprich, Plotár, Vincze I.

Gól: Dukon (65.), Dzurják (82.)
Sárga lap: Szalma (10.), Plotár (27.)
Jók: Zsiborás, Limperger, Bánki illetve Szalma, Moldván

A nagy iramban kezdődött mérkőzésen a 9. percben Kiprich labdájával Vincze I. a jobbösszekötő helyén kiugrott, s már a 16-oson belül járt, amikor Keller hátulról felvágta a kitörő csatárt. A játékvezető nagy meglepetésre büntető helyett szögletrugást itélt. A 10. percben Szalma felvágta Bánkit, ezért sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Később Kiprich – Vincze I. gyors támadásvezetés után Pintér az utolsó pillanatban mentett szögletre. A 23. percben Vincze I. futott el, 12 m-es lövését Zsiborás lábbal háritotta. Ezekben a percekben a vendégek támadásai lesállás miatt hiusultak meg. A 26. percben Plotár gáncsolta Vaszilt, ezért ő is feliratkozott a sárgalaposok közé, azután P. Nagy helyezett lövését háritotta Zsiborás. A 32. percben Topor baloldalról beivelt szögletét Fischer 6 m-ről alig fejelte kapu mellé. Kiprichet gáncsolták a 16-osnál, Szabó sipja ezuttal is néma maradt. A félidő hajrájában Fischer 6 m-es fejese, majd Bánki 18 m-es lövése kerülte el a tatabányai kaput.

Szünet után P. Nagy 25 m-es lövését öklözte szögletre Zsiborás, majd az 58. percben Moldván 8 m-es lövését háritotta szögletre a vendégek kapuvédője. A 65. percben Bánki átadásával Dukon lefutotta a hazai védőket, elvezette a labdát a kifutó Kiss mellett, s 8 m-ről a jobb alsó sarokba helyezett (1:0). A 74. percben Kiprich jól helyezett lövését ütötte szögletre Zsiborás. A 82. percben növelte előnyét a Ferencváros: ezuttal is Bánki adta át a labdát Dzurjáknak, aki ügyesen fordult el Udvardiról, s 10 m-ről a jobb alsó sarokba helyezett (2:0).

14 gólos: Plotár (Tatabánya)
13 gólos: Kovács K. (Bp. Honvéd), Kiprich (Tatabánya)
11 gólos: Fischer (Ferencváros), Illés (Haladás VSE), Pölöskei (MTK VM), Rubold (Rába ETO), Vincze I. (Tatabánya), Szabadi (Vasas)
10 gólos: Rostás (U. Dózsa), Fodor (Bp. Honvéd)
9 gólos: Mörtel (Rába ETO)

2 hozzászólás a(z) 1988.V.22. Tatabánya – Ferencváros 0-2 bejegyzéshez