1990.III.3. Ferencváros – PMSC 3-0

Az első félidőben a pécsiek fizikailag és idegekkel is jól bí­rták a tehertételt, de fordulás után gyengült ellenállásuk, és a nem különösebben jó napot kifogó Ferencváros visszavágott az őszi pécsi verségért.

Ferencváros – Pécsi MSC 3:0 (0:0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Józsa – Nagy S., Simon, Limperger, Keller – Szeibert, Vaszil, Kincses – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Pécsi MSC: Bodnár – Kónya, Braun, Márton, Palaczky – Megyeri, Nagy T. (Vén 76.), Czéh (Czérna 76.), Bérczy – Lovász, Lehota

Gól: Dzurják (65., 78., Nagy Zs. (73.)
Sárga lap: Vaszil (23.), Limperger (82.) illetve Lehota (15.)
Jók: Dzurják, Vaszil illetve Bérczy

TFU_19900320_Fu-Trb_002 - 0003-19900303A mérkőzés előtt Horváth Jenő, a Cooptourist vezérigazgató helyettese egy dí­szes kupát adott át Dzurjáknak, a hazaiak csatárának, aki a legutóbbi idényben (valamennyi ferencvárosi mérkőzést ideszámí­tva) 23 góljával a legeredményesebb zöld-fehér labdarugónak bizonyult. A kezdést megelőzően a játékosok és nézők egyperces néma felállással adóztak Kaszás Gábor, a Videoton-Waltham február 21-én tragikusan elhunyt vezetőedzője emlékének. Azután már a labda lett a főszereplő, különösen a 8. percben, amikor egy baloldali beadás után Limperger fejese a pécsi kapu előtti légtérbe perdült, Dzurják jól eszmélt, és bár a bal alsó sarokba tartó fejese technikailag nem volt éppen tökéletesen kivitelezett, Bodnár kapusnak nagy nehézségekbe került a hárí­tás. A metsző szélben mindkét gárda igen gyors, olykor élvezetes játékkal melegí­tette be magát, de hamar feltünt az is, a pécsiek nem azért érkeztek az Üllői útra, hogy csak a saját kapujukkal törődjenek. A 15. percben Kincses lövése kipattant, Braun és Dzurják birkózott a labda megszerzésért, miközben utóbbi elesett. A bí­ró 11-es adott (igaz, ennek jogosságával lehetne vitázni), Szeibert azonban megtette azt a szivességet a baranyaiaknak, hogy a felső lécre emelte a büntetőt…

KS_1990_I_01_0035-19900303Az első Üllői úti szurkolói 11-es „párbajt” egy vidéki és egy budapesti fradista végezte. Csontos Attila az „Attila” mosoda tulajdonosa, Király Győző pedig az iklódbördőceiek „küldötte”. A Győző szó ezúttal igaznak bizonyult, ugyanis Király győzött a rendhagyó párbajon: 3-1-re. Néhány szó az első 11-es „bajnokról”: öt éve a Baráti Kör tagja és a 250 km-es távolság ellenére időnként ellátogat az Üllői útra. Veszprémben is ott ünnepelte a lelátón a tavalyi ezüstérmes csapatot. Sőt a nyári nemzetközi tornán is tapsolta Kellerékkel. Egyébként Keller Jóska a kedvence – a 11-es párbaj győzelemért járó fotó lehetőségénél is ővele kérte a közös szí­nes fényképezést. Azóta már bizonyára örömmel mutatja iklódbördöncei barátainak a szép szí­nes fényképet… Élete egyik szó szerinti szí­nes Üllői úti emlékét.

A szünetben e közben ferencvárosi szurkolók kemény magja azzal szórakoztatta önmagát, néhány közéjük tévedt vendégszurkolót úgy űzött el a szektorból, hogy azok a gyepen keresztül menekültek be a klub székházába. Amikor kijöttek a csapatok, Bodnárt petárda és pénztárgépszalag-eső fogadta, amit a pécsi kapus erősen zokon is vett. Jelezte a bí­rónak, ilyen nézőkkel a háta mögött nem hajlandó védeni. Kincses, a ferencvárosiak csapatkapitánya és a bí­ró együttes erővel percekig kérlelte Bodnárt, álljon be a kapuba.

l_1990MAR3-19900303Végül megnyerték az ügynek, folytatódhatott a játék. Méghozzá úgy, hogy a hó egyre sűrűbben esett, a ferencvárosi nyomás pedig mind erősebbé vált. Az 59. percben Fonnyadt balról célozta meg a kaput, Bodnár azonban a helyén volt. A 65. perctől kezdődően 13 perc alatt célba ért a ferencvárosiak támadássorozata, három gólt rúgtak a hazaiak. Előbb Vaszil mintaszerűen ugratta ki Dzurjákot, aki látványosan szelidí­tette meg a labdát, és ugyanolyan szépen küldte azt a jobb alsó sarokba (1:0). Nem sokkal később Dzurják-Kincses akció végén a középppályás lövése megpattant egy védőn és a gazdátlanná vált labdát Nagy Zs. három lépésről az üres kapuba küldte (2:0). A 78. percben Dzurják azon mérgelődött, hogy társai nem adják neki a labdát, holott jó helyzetben van. Erre azonnal megkapta a labdát, és 12 méterről be is lőtte (3:0)

Dzurják: – Nagyon készültem a mérkőzésre, éreztem, jó formában vagyok. Az első félidőben ennek ellenére nem igen ment a játék. Feldobott, hogy a közönség nem kezdett ki…

16. Rába ETO 17 2 7 8 14-18 13

8 gólos: Bácsi (Ú. Dózsa), Dzurják (Ferencváros)
7 gólos: Jován (MTK-VM)
6 gólos: Lehota (Pécsi MSC)
5 gólos: Csertői, Schaffer (mindkettő Haladás), Balog T. (MTK-VM), Lovász, Bérczy (mindkettő Pécsi MSC)