2001.IX.8. Ferencváros – DVSC: 0-1

W_ftc-debrecenA ferencvárosiak végig mezőnyfölényben játszottak, támadásaikat azonban körülményesen, rengeteg pontatlan átadással vezették, ezért csak ritkán jutottak el a debreceni kapuig. A vendégek előtt több gólszerzési lehetőség adódott, a helyzetek száma alapján megérdemelten nyertek az Üllői úton.

Ferencváros – Debrecen 0-1 (0-0)
Üllői út, 6200 néző, V: Juhos

Ferencváros: Szűcs – Cheregi, Dragóner, Gyepes – Pinte, Lipcsei, Szabó (Kriston 46.), Zombori (Vén 54.), Szkukalek – Jancula, Gera

Debrecen: Balogh – Bernáth, Kuttor, Szatmári – Böőr, Plókai, Majoros (Ulveczki 80.), Vadicska, Sketiani (Nenadic 74.) – Bajzát (Kovács N. 87.), Tiber

Gól: Kuttor (74.)
Kiállí­tva: Cheregi (90.)
Sárga lap: Pinte (31.), Zombori (52.) illetve Bernáth (20.), Kuttor (26.), Vadicska (77.)

19. perc: Sketiani beadása után Gyepesről Majoros elé pattant a labda, akinek 18 m-es, félmagas lövését Szűcs bravúros mozdulattal védte.
27. perc: Plókai 28 m-ről lőtt kapura, Szűcs szögletre ütötte a bal sarok irányába tartó labdát.
35. perc: Tiber ugratta ki Bajzátot, aki 17 m-ről, laposan az elé vetődő Szűcsbe lőtte a labdát.

74. perc: Majoros jobboldali szöglete után Kuttor 6 m-ről a jobb sarokba csúsztatta a labdát (0-1).
76. perc: Pinte 20 m-es lövését követően Balogh szögletre ütötte a léc alá tartó labdát.
90. perc: Cheregi hátulról belecsúszott Nenadicba, Juhos azonnal a piros lapot mutatta fel a ferencvárosi védőnek.

6 gólos: Ferenczi (MTK), Illés (MTK)
5 gólos: Egressy (Zalaegerszeg), Preisinger (Haladás), Tokody (Újpest), Tóth M. (Sopron)
4 gólos: Dvéri (Újpest), Kenesei (Zalaegerszeg), Tököli (Dunaferr)

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: A Ferencváros meglepetésre hazai pályán szenvedett 1-0-ás vereséget a Debrecentől.

Ferencváros -- DVSC: 0-1 (0-0)
    Üllői út, 6.200 néző, vezette: Juhos (Vámos, Farkas)

Ferencváros: Szűcs L. -- Cheregi, Dragóner, Gyepes -- Pinte, Lipcsei, Szabó T. (Kriston 46.), Zombori (Vén 54.), Szkukalek -- Jancula, Gera

DVSC: Balogh -- Bernáth, Kuttor, Szatmári -- Böőr, Plókai, Majoros (Ulveczki 80.), Vadicska, Sketiani (Nenadic 74.) -- Bajzát (Kovács N. 87.), Tiber

Kiállí­tva: Cheregi 90.

A Debrecen kezdett jobban az Üllői úton. A 18.percben Majoros távoli lövését védte Szűcs, majd a kipattanót Bajzát küldte kapura, de a hazai kapus ismét hárí­tott. A következő percekben is a Loki játszott jobban, de a jól védő Szűcsnek nem tudtak gólt rúgni. Tí­z perccel a szünet előtt Bajzát elhibázta a mérkőzés legnagyobb helyzetét: egyedül vezette a labdát Szűcsre, aki ezúttal is bravúrral védett.

A második játékrészben a DVSC és a Fradi is gyengébben játszott, igaz a vendégek legalább helyzetekig eljutottak. A 86. percben pedig a győzelmet jelentő találatot is megszerezték: Skethiani szöglete után Kuttor fejelt a zöldek kapujába.

A Ferencváros öt forduló óta tartó veretlenségi sorozata szakadt meg, mí­g a Debrecen hat nyeretlen találkozó után szerzett ismét három pontot.