2001.X.21. Ferencváros – Kispest-Honvéd: 0-2

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Újabb vereséget szenvedett a Ferencváros, és a Kispest elleni 0-2 után könnyen lehet, hogy valósággá válhatnak a Csank János menesztéséről szóló pletykák. A Kispest Piroska Attila két góljának köszönhetően vitt el három pontot az Üllői útról.

Ferencváros – Kispest Honvéd: 0-2(0-1)
    Üllői út, 5.000 néző, vezette: Kassai (Ábrahám T., Szökrény)

Ferencváros: Németh G. – Hrutka, Dragóner, Gyepes – Kriston, Lipcsei (Vén 75.), Pinte, Szabó T., Szkukalek (Zombori 55.) – Horváth P., Jovic (Jancula 65.)

Kispest Honvéd: Udvarácz – Balint, Lőrinc, Téger, Müller – Babos Á. (Füzi K. 80.), Pintér, Piroska (Lipták 83.), Aranyos – Faragó (Hercegfalvi 71.), Sasu

Gól: Piroska (29., 77.)

Sárga lap: Gyepes (54.), Pinte (78.) illetve Sasu (28.), Balint (58.), Lőrinc (78.)

Az Üllői úton rendezett mérkőzés egyik hőse a két gólt szerző kispesti csatár volt, a másik pedig a Fradi korábbi kapusa, Udvarácz Milán. Az Ausztráliát is megjárt kapus bravúrt bravúrra halmozva óvta meg a vendégek kapuját a góloktól. Az első félidőben a Fradi támadott többet, de a Kispest lőtt gólt. A zöld-fehéreknél Pinte, és Horváth hibázott nagy helyzetekben, mí­g a vendégeknél Sasu egy elfutása után Piroska lőtt 10 méterről a Szűcsöt helyettesí­tő Németh kapujába. A második félidőben növelhette volna előnyét a Kispest, mert Pinte majdnem öngólt fejelt, de a Fradi szerencséjére a szlovák légiós fejesét védte a kapufa. Nem sokkal később azonban már 2-0- volt a Honvédnak, mivel egy Sasu-Piroska kombináció után újra a Fradi kapujába került a labda. A zöld-fehéreknek a hajrában csak egy kapufára tellett erejükből, és mivel Horváth fejesénél a lécek segí­tettek Udvarácznak, már nem változott az eredmény. A Honvéd ezzel a Haladás múlt heti kiütése után újabb értékes győzelmet aratott, és immár kezd messzebb kerülni a kiesőzónától.