2004.VIII.14. Ferencváros – Diósgyőri BFC: 2-1

2 hozzászólás a(z) 2004.VIII.14. Ferencváros – Diósgyőri BFC: 2-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk az új szezon első hazai bajnoki meccsén Robert Vágner és Tőzsér Dániel góljaival 2-1-re nyert a Diósgyőr ellen. A mieink a találkozó jelentős részében hatalmas fölényben játszottak, a vendégek kizárólag a védekezésre koncentráltak.

Ferencváros – Diósgyőri BFC: 2-1 (1-0)
    Üllői út, 5.907 néző, vezette: Sápi (Szabó Z., Szabó II. J.)

Ferencváros: Szűcs L. – Balog Z., Lipcsei (Botis 80.), Gyepes – Vukmir, Rósa, Kapic, Tőzsér – Bajevski (Sasu 60.), Vágner (Zavadszky 88.), Penksa

Diósgyőr: Takács – Horváth, Máté, Hornyák, Virágh – Belényesi (Katona 70.), Müller, Vitelki (Papp 46.), Mogyoródi (Hompoth 76.) – Tisza, Sipeki

Gól: Vágner (32.), Tőzsér (81.) illetve Tisza (74.)
    Sárga lap: Vitelki (27.) illetve Sasu (84.)

A mérkőzés főszereplője volt az elmúlt idényben az ellenőrök osztályzatai alapján legjobb bí­rónak választott Sápi Csaba is, aki legalább két nyilvánvaló tizenegyest nem adott meg nekünk és ezeken kí­vül is többször játszódtak le „érdekes jelenetek” a diósgyőri tizenhatoson belül. A vendégek tí­z emberrel visszahúzódtak a térfelükre. Mi a széleken próbáltunk meg mögéjük kerülni, ez több alkalommal sikerült is, de a beadásokat rendre kifejelték a védők. A diósgyőriek az első félidőben egyszer merészkedtek át a térfelünkre, ekkor Belényesi veszélyes lövését Szűcs a jobb felső sarok elől ütötte ki. A 32. percben Vágner használta ki a védők figyelmetlenségét és harmadik ferencvárosi meccsén megszerezte negyedik gólját (1-0).

A második félidőben sem változott a játék képe. A vendégek védekeztek, a mieink nagy fölényben játszottak, Sápi pedig folyamatosan tévedett a kárunkra. A 74. percben váratlanul egyenlí­tettek a vendégek, amikor Tisza szerzett labdát a kapunk előtt és egy jó csel után a hálóba lőtt (1-1). A 81. percben ismét nálunk volt az előny. Tőzsér 18 méterről hatalmas gólt lőtt szabadrúgásból a jobb felső sarokba (2-1). A hátralévő időben a mieink könnyedén megőrizték az előnyt a fáradt diósgyőriekkel szemben. Győzelmünk teljesen megérdemelt, a helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

• 91
    Vége a mérkőzésnek, csapatunk megérdemelten nyertünk 2-1-re. Ha a helyzeteknél picivel jobban koncentrálunk, valamint Sápi Csaba a szabályoknak megfelelően járt volna el, akkor kiütéses győzelmet arathattunk volna.
    88
    Harmadszor cseréltünk. Vágner helyett Zavadszky lépett pályára.
    84
    Sasu buktatásért kapott sárga lapot.
    81
    Vezetünk!! Vágnert lökték el 17 méterre a kaputól.Tőzsér állt a labda mögé és védhetetlenül a jobb felső sarokba bombázott (2-1). Ez volt Dani első ferencvárosi gólja!
    80
    Másodszor cseréltünk. Lipcsei helyett Botis jött be. Csapatkapitányunk húzta a lábát.
    78
    Szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr a tizenhatosunk sarkánál. Sipeki egyből kapura csavarta a labdát, de Szűcs lábbal védett.
    76
    Harmadszor cseréltek a vendégek. Mogyoródi helyett Hompoth állt be.
    74
    Egyenlí­tett a Diósgyőr. Egy beadás után Lipcseiről Tisza elé pattant a labda, aki a jobb szélen elhúzott Gyepes mellett, majd 8 méterről Szűcs mellett a hálóba lőtt (1-1).
    72
    Kapic emelt Vágner elé, aki a tizenhatoson belül megkerülte Mátét, amikor a diósgyőri védő lerántotta csatárunkat. Sápi természetesen megint továbbot intett, ez volt a negyedik meg nem adott tizenegyes!
    70
    Újabb csere a vendégeknél. Belényesi helyett Katona lépett pályára.
    67
    Penksa fordult le Pappról a félpályánál, majd hosszú vágta után Sasu elé emelt, de csatárunk elől Takács fölszedte a labdát.
    64
    Lipcsei í­velte át a labdát a hosszú oldalra, amit Gyepes visszafejelt középre. Takács elütött a labda mellett, amit Sasu próbált meg megszerezni, de a kapus arréb lökte csatárunkat, a játékvezető a diósgyőriek javára í­télt szabadrúgást. Sápit az elmúlt szezonban az ellenőri osztályzatok alapján a legjobb élvonalbeli bí­rónak választották.
    62
    Rósa beadása után a labdáért felugró Sasu a levegőben ütközött a diósgyőriek kapusával, aki lent maradt a földön, de fél perc elteltével folytatni tudta a játékot.
    60
    Először cseréltünk. Bajevski helyett Sasu lépett pályára.
    56
    Kapic adott 40 méteres, hajszálpontos keresztlabdát Bajevskinek, aki remek csellel becsapta ellenfelét, utána azonban sajnos hosszan szöktette magát és a labda az alapvonalon túlra gurult.
    53
    Lipcsei végzett el szabadrúgást 30 méterről, a bal oldalról. A hosszú sarok irányába csavart labdát Takács Bajevski elől húzta le.
    50
    Tőzsér passzolt Bajevskihez, aki a tizenhatoson belül kicselezte Horváthot, a diósgyőri játékos pedig felrúgta csatárunkat, Sápi megint továbbot intett. A játékvezető a harmadik nyilvánvaló tizenegyestől fosztott meg minket, majd figyelmeztette reklamáló kispadunkat. A sportszerű meccsen, pillanatok alatt nagyon feszült lett a hangulat a lelátón, ami egyértelműen a bí­ró hibája.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben a diósgyőriek cseréltek. Vitelki helyett Papp állt be.
    45
    Vége az első félidőnek.
    44
    Rósa ugratta ki Vágnert, aki betört a tizenhatoson belülre, ám mielőtt lőni tudott volna, Máté hátulról két kézzel ellökte. A játékvezető nem adta meg a teljesen nyilvánvaló 11-est.
    43
    Rósa 22 méteres lapos lövését védte Takács.
    41
    Tisza a felezővonalnál észrevette, hogy Szűcs kint áll a kapuból, megpróbált a hálóba í­velni, de jó két méterrel eltévesztette az irányzékot.
    38
    Rósa szöglete után Tőzsér csúsztatta tovább a labdát, amit Vágner 6 méterről kapásból rálőtt, de Takács gyors vetődéssel, óriási bravúrral védett.
    35
    Lipcsei vezette keresztbe a labdát a tizenhatos vonala előtt, majd váratlanul az ötös sarkához í­velt, ahol Rósa centiméterekkel maradt le a labdáról.
    32
    Vezetünk!! Bajevski remek ütemben szöktette a bal szélen Gyepest, védőnk egyből középre gurí­tott, a labda ide-oda pattogott, végül elé pattant, aki 8 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0). Vágner eddig minden ferencvárosi meccsén szerzett gólt.
    31
    Vágner gurí­tott Tőzsérhez, fiatal játékosunk egyet igazí­tott a labdán, majd 23 méterről félmagasan alig bombázott a bal sarok mellé.
    29
    Kapic í­velte előre a labdát, amit Bajevski mellel letett Penksa elé, akinek 17 méteres kapáslövése centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
    27
    Gyepes egy esernyőcsellel csapta be Vitelkit, aki beleütött a labdába. A diósgyőri játékos sárga lapot kapott. A szabadrúgást Rósa végezte el, 23 méterről alig csavart a jobb sarok mellé.
    24
    Először veszélyeztettek a vendégek. Belényesei hozta fel a labdát, majd 24 méterről lőtt, Szűcs a jobb felső sarok elől ütötte ki a labdát.
    22
    Vukmir í­velt előre a labdát, amit Balog mellel maga elé tett, de 14 méterről a kapu fölé lőtt.
    18
    Tőzsér hozta fel a labdát a bal oldalon az oldalvonal mellett, majd mikor észrevette, hogy Takács kint áll a kapujából, megpróbált 30 méterről a hálóba emelni, de a labda a kapu mögé hullott.
    15
    Rósa szöglete után Gyepes fejelt kapura, a ladba azonban lepattant Horváth kezéről. Sápi a tizenegyes helyett továbbot intett.
    13
    Hornyák feltartotta Penksát 18 méterre a kaputól. A szabadrúgást Lipcsei végezte el. Remekül elcsavarta a labdát a sorfal fölött, amely a bal felső saroknál a két kapufa találkozási pontját súrolva hagyta el a játékteret.
    12
    Lipcsei í­velte előre a labdát, Balog a jobb szélről kapásból, laposan belőtte a kapu elé, ahol érkezett Penksa, de 8 méteres lövését Takács óriási bravúrral védte.
    10
    Bajevski kényszerí­tőzött Vágnerrel, majd a visszakapott labdát megpróbálta a tizenhatos vonalánál ismét Vágner elé tolni, de Hornyák közbelépett és szerelt.
    7
    Lipcsei előreí­velt labdáját Takács a tizenhatos vonaláig kifutva húzta le Bajevski elől.
    5
    Rósa futott el a jobb szélen, középre emelt, Vágner 8 méterről fejelt, a labda túljutott Takácson, de a gólvonalon álló Horváth térddel menteni tudott.
    4
    Tőzsér végzett el szögletet. A beí­velt labdát úgy tűnt, hogy Takács szerzi meg. A kapus senkitől sem zavartatva azonban kiejtette a labdát, sajnos senki nem volt a közelében, í­gy másodszor meg tudta fogni a labdát.
    3
    Balog futott előre a jobb szélen, élesen kapu elé lőtt labdája Máté sarkáról Takács kezébe pattant.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A diósgyőriek indí­tották útjára a labdát.
    .
    A mai mérkőzésen a kezdőrúgást Kovács Renáta végzi el, aki augusztus 29-én lesz 18 éves. Renáta kisgyermekkora óta Fradi-szurkoló és természetesen tagja a Fradi Clubnak is.
    .
    Ebben a pillanatban kijöttek a csapatok a pályára. A mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban játszanak, a vendégek piros mezben, fehér nadrágban és piros sportszárban lépnek pályára.
    .
    Végetért a bemelegí­tés, már csak percek vannak hátra a kezdésig.
    .
    A jövő héten is kaphatók még az őszi szezonra érvényes bérletek. A pénztárak hétfőtől csütörtökig minden nap 10 és 17 óra között tartanak nyitva.
    .
    Kiprich József elmondta, hogy csapata csak három nappal a bajnoki rajt előtt kezdett el együtt dolgozni, ezért komoly erőnléti lemaradása van csapatának a többiekkel szemben és még nem is állt igazán össze az együttes. Az elmúlt héten nyugodtabb körülmények között készülhettek a diósgyőriek, de a tréner szerint még pár hétre mindenképpen szükség van, hogy csapata felzárkózzon a többiekhez.
    .
    A diósgyőriek is a pályán melegí­tenek.
    .
    Játékosaink is kijöttek a pályára melegí­teni.
    .
    Risztov Éva a 400 méteres vegyesúszásban a 4. helyen végzett az athéni nyári olimpián.
    .
    A mieinknél Huszti Szabolcs eltiltása miatt nem játszhat, válogatott középpályásunk erősen vitatható piros lapot kapott az előző fordulóban a Győrben 4-2-re megnyert meccsünkön, ezért egy mérkőzéstől tiltotta el a fegyelmi bizottság. Rajta kí­vül a sérült Leandro de Almeida nem áll László Csaba rendelkezésére. Új játékosaink közül Bajevski és Tőzsér először tagja a kezdőtizenegynek. A mieink összeállí­tása: Szűcs -- Balog, Lipcsei, Gyepes -- Vukmir, Rósa, Kapic, Tőzsér -- Bajevski, Vágner, Penksa. A kispadon Berki, Botis, Somorjai, Szkukalek, Nógrádi, Zavadszky és Sasu vár bevetésre.
    .
    A két kapus szinte egyszerre jött ki melegí­teni a pályára. A vendégszektorban mintegy kétszáz diósgyőri szurkoló foglal helyet, akik folyamatosan éltetik csapatukat. Fél órával a kezdés előtt összesen ezren lehetnek a lelátón.
    .
    A mi meccsünkkel egyidőben négy mérkőzésre kerül sor az Arany Ászok Ligában. A félidőben és a lefújás után ezeknek a találkozóknak az állásáról is tájékoztatjuk szurkolóinkat. A másik négy párharc: Békéscsaba-Zalaegerszeg, Sopron-Kaposvár, Vasas-Nyí­regyháza, Debrecen-Győr.
    .
    A nagy érdeklődésre való tekintettel természetesen nyomon követjük az athéni nyári olimpián éremesélyes magyar versenyzők szereplését is. Kardví­vásban Nemcsik Zsolt ezüstérmes lett, a 400 méteres vegyesúszás döntőjében Cseh László a harmadik helyen végzett. Risztov Éva 400 vegyesen döntős, természetesen az ő eredményéről is beszámolunk.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk első hazai bajnoki meccse az új idényben. A mieink ellenfele a Diósgyőr lesz.