2008.V.4. Tuzsér – Ferencváros: 2-3

Ha nehezen is, de egy góllal nyert a Ferencváros idegenben

Fordulatos meccsen végül 3–2-re nyert a Fradi a Tuzsér vendégeként a magyar labdarúgó NB II. 26. fordulójában. Ur László kétszer villant az első félidőben, azonban Szalai Tamás és Mátyus János góljaival fordí­tott a Ferencváros.

Tuzsér – Ferencváros: 2-3 (2-1)
Tuzsér, 1.000 néző, vezette: Nagy Róbert (Ortó, Márkus)

Tuzsér: Nagy Z. – Tóth Á. (Jeddi 60.), Sipos T., Dancs B., Ur – Iván A. (Gergely 84.), Szilágyi K., Babják (Szabó I. 73.), Fodor A. – Fekete Á., Simon G.
kispad: Dobó, Tóth T., Sikorszki, Minyin
vezetőedző: Virovecz Pál

Ferencváros: Zarzycki – Fülöp N. (Pisanjuk 70.), Souare, Mátyus, Vasas – Fitos, Deme (Vincze O. 55.), Bartha, Lisztes, Szalai T. – NdJodo (Csiszár 90.)
kispad: Holczer, Moussa, Lamine
vezetőedző: Robert Davison

Gól: Ur (37., 39.) illetve Fitos (16.), Szalai T. (53.), Mátyus (80.)
Sárga lap:  Ur (39.), Szilágyi K. (73.), Gergely (89.) illetve NdJodo (24.), Deme (42.), Fülöp N. (57.), Lisztes (81.)
Kiállí­tva: Vasas (89.)

A mérkőzés előtt kérdéses volt, hogy mire megy majd a Fradi felforgatott felállással, Lipcsei nélkül.

Az első komoly lehetőség a meccsen a Tuzsér előtt adódott. Babják eresztett el 22 méterről egy lövést, amit Zarzycki csak nagy nyújtózás árán tudott kitenyerelni, de végül sikeresen oldotta meg a feladatot.

A következő nagy helyzet és a vezetés azonban már a Ferencvárosé volt. Ndjodo kapta meg a labdát a 16-os sarkánál, lövését Nagy kapus csak kiütni tudta és az érkező Fitos, 22 méterről a kapuba csavarta a labdát. Történt mindez az első negyedóra végén. A hazaiak ezt követően tűzijátékot rendeztek az FTC kapuja előtt, ám a védők háromszor is jól blokkoltak, í­gy nem tudott egyenlí­teni a Tuzsér.

Ez után következtek Úr László percei következtek, aki előbb a 38. percben egyenlí­tett, majd két perccel később a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. A két gól hasonló körülmények között esett, a 16-os bal sarkánál megkapta a labdát, előbb ballal a bal alsóba, majd jobbal a bal felsőbe lőtte a játékszert. Hiába szerzett tehát vezetést a Fradi, a lelkesen játszó Tuzsér még az első félidőben fordí­tani tudott.

A 2. félidőt nagy lendülettel kezdte a Fradi, ami az 55. percben góllá érett. Egy beadást követően Szalai kapta meg a labdát, aki Nagy kapus mellett a kapu közepébe lőtt és ezzel egyenlí­tett. A Tuzsér ezt követően is ismét vezetést szerezhetett volna, ám hiába tört egyedül kapura Simon a Fodortól kapott jó indí­tással, a csatár túl sokat várt és a kimozduló Zarzyckiben elakadt a labda.

Aztán az FTC újra beköszönt, Lisztes szöglete után Mátyus 3 méterről, fejjel szerzett újra vezetést a vendégeknek. A végén a játékvezetőé lett a főszerep. A harmadik gólt szerző Mátyus rántotta le tiszta gólhelyzetben Feketét, a sí­p azonban néma maradt.

Az eredmény már nem változott, í­gy fordulatos meccsen hozta el a Ferencváros idegenből a 3 pontot, egy olyan meccsen, ahol a hazaiaknak nem adtak meg egy jogos tizenegyest.

A mérkőzést követően Bobby Davison örült a megszerzett három pontnak, valamint beszélt Lipcsei távolmaradásáról is: – A feladatunk az volt, hogy a hétközi elvesztett mérkőzés után talpra álljunk és megszerezzük a három pontot. Ez szerencsére sikerült. Lipcsei Péter hiányzása mögött nem kell semmilyen szenzációt keresni. Egyszerűen arról van szó, hogy egy-két játékost keveset láttam játszani, és kí­váncsi voltam, velük mire képes a csapat. Leginkább Lisztes Krisztiánra és Vincze Ottóra gondolok, akik ezúttal megkapták a lehetőséget. Péternek azt mondtam: most pihenje ki magát, töltse az időt a családjával.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2008.V.4. Tuzsér – Ferencváros: 2-3 bejegyzéshez

• ftc.hu: Változatos, helyenként jó iramú mérkőzésen 3-2-re nyertünk Tuzséron. Góljainkat Fitos, Szalai, valamint Mátyus szerezte.

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen már a 14. percben vezetéshez jutottunk. Ndjodo lövése még kijött a kapusról, Fitos ismétlése azonban pontosabb volt. Ezt követően mezőnyjáték folyt a pályán, nem igazán kerültek veszélybe a kapuk, egészen a félidő hajrájáig. A 35. percben Ur révén előbb egyenlí­tettek a tuzsériak, majd a védő két perccel később már a hazaiakat juttatta vezetéshez.

A második félidőben a cserekén beállt Vincze Ottó hozott szí­nt a játékunkba, az 54. percben az ő passzát követően egyenlí­tett Szalai. Nem sokkal később Vincze szabadrúgásból veszélyeztetett, de Nagy kapus védett. A mérkőzés ezen szakaszában mi voltunk kezdeményezőbbek, ennek a 76. percben lett meg az eredménye: Lisztes szöglete után Mátyus fejelt a kapuba. A végén a játékvezető kiállí­totta Vasast, de több gól nem esett, í­gy a Tuzsér bennmaradási esélyei csökkentek…

70
    Lisztes lövését is fogta a kapus. Az utóbbi percekben egyértelműen mi irányí­tunk.
    68
    Fiatal középpályásunk máris veszélyeztetett, de Nagy védett.
    67
    Pisanjuk állt be Fülöp helyére.
    64
    Egy védelmi hiba után Simon került helyzetbe, de Zarzycki jól lépett ki, és védett.
    61
    Vincze szabadrúgását ütötte a léc fölé a hazaiak kapusa.