2008.XI.6. LK, Ferencváros – Kecskeméti TE: 2-1

A Ferencváros felzárkózott az élmezőnyhöz a D-csoportban

A Ferencváros 2–1-re legyőzte az Albert-stadionban a Kecskemétet a labdarúgó Ligakupa D-csoportjának negyedik fordulójában. A zöld-fehérek győzelmükkel megelőzték a kecskemétieket, és pontban beérték a nyolc-nyolc ponttal az élen álló Honvédot és Fehérvárt.

Ferencváros – Kecskeméti TE: 2-1 (1-1)
Albert stadion, 400 néző, vezette: Fábián Mihály (asszistensek: Ortó, Márkus; tartalékjv.: Radványi)

Ferencváros: Megyeri – Vattai, Balog Z., Baranyai T., Sváb – Deme (Szalai T. 74.), R. Wolfe, Brettschneider, Kulcsár D. (Diaz 71.) – Pisanjuk, Heitler (Kamate 63.)
kispad: Hermány, Kutasi, Országh, Nyilasi B.
vezetőedző: Robert Davison

Kecskeméti TE: Velimirovic – Nagy J., Pénzváltó, Balázs J., Urbán P. (Bertus 72.) – Nagy S., Ábel – Szilágyi K. (Máté G. 55.), Balog M. (Kormos 55.), Rusvay – Jovanic (Kiss L. 72.)
kispad: Tóth Z.
vezetőedző: Tomislav Sivic

Gól: Pisanjuk (13.), Brettschneider (70.) illetve Nagy S. (3.)
Sárga lap: Diaz (72.), Pisanjuk (84.) illetve Ábel (21.), Nagy S. (75.), Rusvay (80.)
Jó: Deme, Pisanjuk, Baranyai, Brettschneider illetve Nagy S., Balázs J.

A Ferencváros a Kecskeméttel csapott össze a labdarúgó Ligakupa D-csoportjának negyedik fordulójában. Az ötpontos Fradi az Albert-stadionban fogadta az eddig hat pontot szerző lila-fehéreket.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a hazaiak számára, a Kecskemét már a második percben megszerezte a vezetést. A vendégek a tizenhatos bal oldaláról tették középre a labdát, és a ferencvárosi védők nem tudtak felszabadí­tani. Az érkező Nagy Sándor állí­tás nélkül lőtt 18 méterről, és a labda a kapu bal felső sarkába csapódott, védhetetlenül.

A 12. percben aztán hamar megérkezett a válasz. Igor Pisanjuk csapott le egy a vendégek által rosszul elfejelt labdára, és miután betört a tizenhatoson belülre a hosszúba lőtt. A labda a kapufáról pattant a hálóba.

A Fradi az egyenlí­tés után lendületbe jött, és sorra alakí­totta ki a helyzeteket. A 33. percben Pisanjuk másodszor is a kapuba lőtt, de lesen kapta a labdát, és a játékvezető nem adta meg a találatot.

A szünet után a Kecskemét kezdte jobban a második félidőt. A 46. percben a Nagy József jól indí­totta a kiugró Szilágy Krisztiánt, aki 12 méterről a kapufára emelt, majd a visszapattanót lőtte újra a kapura, de a védők kifejelték a labdát.

Az 52. percben ismét a kapufa mentette meg a Fradit a góltól. Ábel Zsolt lőtt kapura 18 méterről, és a nagyszerű lövés a bal kapufán csattant.

Ezután kezdett felébredni a Ferencváros, és a vendégeket többször is a 19. életévét két napja betöltő Pavle Velimirovics kapus mentette meg a góltól. Az 56. percben Pisanjuk lövését védte ki, majd a 68. percben Kamate Dramane vihette egyedül a kapusra a labdát, de a montenegrói játékos lábbal mentett.

A 70. percben aztán mégis betalált a Fradi. Brettschneider László végezhetett el szabadrúgást a vendégek tizenhatosának előteréből, és a középpályás nagyszerűen lőtte ki a kapu bal felső sarkát.

A mérkőzés hátralévő részében egyik csapat sem tudott már gólt szerezni, í­gy végül 2–1 lett a végeredmény, és ezzel a Ferencváros pontban utolérte a D-csoport élén álló Honvédot és a Fehérvárt.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ adatbankja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011000ejegyzéshez

• ftc.hu: Megszereztük második győzelmünket a Ligakupában, ezzel továbbra is veretlenek vagyunk a sorozatban. A Kecskemét elleni meccset 2-1-re nyertük meg, és ezzel pontszámban beértük az élen álló Honvédot és Fehérvárt.

Üllői út, vezette: Fábián (Ortó, Márkus)

Ferencváros: Megyeri – Vattai, Balog Z., Baranyai, Sváb – Wolfe, Deme (Szalai 76.), Brettschneider, Kulcsár (Diaz 72.) – Pisanjuk, Heitler (Dramane 64.)

Kecskemét: Velimirovic – Nagy J., Nagy S., Balázs, Pénzváltó, Ábel, Urbán (Bertus 72.), Szilágyi (Máté 55.), Rusvay, Balog M. (Kormos 55.), Jovanic (Kiss L. 72.)

Nagyon rosszul indult a meccs, hiszen a 2. percben egy kipattanó után egykori játékosunk, Nagy Sándor lőtt hatalmas gólt Megyeri hálójába. Nem sokkal később újabb vendéghelyzet alakult ki, de szerencsére kimaradt. Ezután viszont teljesen átvettük az irányí­tást, sőt egyenlí­tettünk is: a 12. percben Pisanjuk kilépett, és szépen helyezett a kapuba. Ezt követően Brettschneider csúsztatott veszélyesen, majd egy szép cselsorozat után védte lövését a vendégkapus. A hajrában Heitler puskázott el egy jó lehetőséget, majd Pisanjuk lövése zárta a félidőt.

Fordulás után megint a KTE kezdett jól: Szilágyi egy emelés után azonnal a kapufát találta el, majd Ábel lövése is a kapufáról jött ki. Nem sokkal később Pisanjuk próbálkozását védte Velimirovic , aki Kamate ziccerénél is nagyot védett. Húsz perccel a vége előtt azonban megszereztük a győztes gólt: Brettschneider szabadrúgásból mesterien csavart a bal felső sarokba, és beállí­totta a végeredményt.