2009.VI.6. Makó – Ferencváros: 2-1

Makói meglepetés: 26 meccs után vereséget szenvedett a Ferencváros

Huszonhat mérkőzés után kikapott a Ferencváros a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 29. fordulójában. A vezetőedzője és az angol légiósok nélkül vendégszereplő Fradiban ezúttal nem volt elég átütőerő, í­gy jogos a dobogóért hajtó Makó 2–1-es győzelme.

Makó – Ferencváros: 2-1 (2-1)
Makó, 2.200 néző, vezette: Sulyok Gergely (Ví­gh, Agócs)

Makó: Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Szamosszegi, Gévay – Podonyi, Varga R. (Csamangó 79.), Magyar, Bány – N’Galle (Hadár 72.), Maróti (Kulacsik 87.)
kispad: Halász, Schreiber, Győri, Nagy A.
vezetőedző: Kolozsvári János

Ferencváros: Megyeri – Fülöp N., Dragóner, Csiszár, Szkukalek (Zsivoczky 72.) – Fitos, Lipcsei, Deme, Tóth B. (Vass M. 46.) – Ferenczi, Pisanjuk (Pölöskey 57.)
kispad: Holczer, Baranyai, Sváb
edző: Csató Sándor

Gól: Maróti (24., 41.) illetve Fülöp N. (30.)
Sárga lap: Rakonczai (39.), Varga R. (70.) illetve Tóth B. (23.), Fitos (33.)
Kiállí­tva: Gévay (77.)

Szépszámú közönség, mintegy 2200 néző előtt kezdődött a mérkőzés, amelyen hamar egymásnak estek a csapatok. A Makó az első percekben a kapujához szegezte a Ferencvárost, amely tartalékos csapattal, légiósainak zöme nélkül állt fel a mérkőzésre Csató Sándor megbí­zott edző irányí­tásával.

A saját térfelére szoruló Ferencváros tí­z perc után vezette első támadásait, és az első percekben a makói rohamok elhárí­tására összpontosí­tott.

A félidő közepén Magyar György jó elfutása után Maróti Sándor érkezett jó ütemben középen, és a kimozduló Megyeri Balázs alatt a hálóba lőtte a hazaiak vezető találatát. 1–0

Ezután aktivizálta magát a Ferencváros, néhány perc múlva Ferenczi István perdí­tett a kapufára. A 27. percben pedig megszületett a Fradi-gól: Igor Pisanjuk teremtette meg a helyzetet Fülöp Noelnek, akinek éles szögből leadott lövése után a labda a kapufáról került a gólvonal mögé. 1–1

A 33. percben Ferenczi került helyzetbe, fejese után azonban Czirbus Gábor – immár nem először – bravúrral mentett. A kihagyott helyzet duplán megbosszulta magát, a makóiak ugyanis góllal válaszoltak.

N’galle két csel után bal oldalról középre adott, jött Maróti, és hét méterről nagy erővel a bal felsőbe lőtte a második gólját. 2–1

A félidőt követően Csató Sándor cserékkel igyekezett frissí­teni fiatal együttesén, azonban nagy lehetőségekig nem jutott el a vendégcsapat. Az iram kicsit visszaesett, ezzel együtt Zsivoczky Norbert beállí­tása hamar eredményt hozhatott volna a 71. percben, ám Gévay Zsolt hátulról, piros lapot érően szabálytalankodott a középpályás ellen.

A kiállí­tást követően a Ferencváros irányí­totta a játékot, nyomás alá helyezte a makói kaput, azonban nagy gólhelyzetet nem sikerült kialakí­tania, í­gy a bajnok elvesztette 26 mérkőzés óta tartó veretlenségét.

A zöld-fehérek legutóbb a 2. fordulóban kaptak ki, a Bőcs otthonában 2–1-re.

Kolozsvári János: – Életünk legszebb győzelmét arattuk. Sikerült elhitetni a játékosokkal, hogy a Ferencváros ebben az összeállí­tásban verhető. Egész héten ezt szuggeráltam a játékosokba: nem kell megijedni.

Csató Sándor: – Sajnos megszakadt szép sorozatunk, hiszen tizenhét mérkőzést nyertünk zsinórban. Ezen a meccsen csak a hajrában kaptunk észhez – későn.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2009.VI.6. Makó – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez

• 90
    Vége, kikaptunk.
    85
    Az utolsó 5 percre Dragóner a középcsatár, az ő fejére í­velgetünk.
    83
    Pölöskey lőtt 18 méterről, Czirbus ezúttal is hárí­tott.
    82
    Maróti helyére Kulacsik állt be.
    78
    Varga helyére Csamangó állt be.
    77
    Tí­z emberrel a Makó. Gévai szállt bele csúnyán Zsivoczkyba, amiért a játékvezető kiállí­totta.
    72
    Szkukalek helyére Zsivoczky állt be.
    68
    Varga sárgát kapott.
    61
    Fitos 13 méterről lőtt két méterrel a kapu fölé.
    58
    N’galle 22 méterről lőtt másfél méterrel a jobb kapufa mellé.
    56
    Maróti lefordult Csiszárról, de Vass az utolsó pillanatban mentett.
    54
    Pölöskey állt be Pisanjuk helyére.
    52
    Fitos adott középre, Ferenczi csúsztatott, de a kapus biztosan fogta.
    50
    Deme 17-ről próbálkozott, de lövése elakadt a védőkben.
    48
    Bány lőtt 30 méterről, Megyeri védett.
    46
    Elkezdődött a második félidő: Vass Máté állt be Tóth helyére.
    45
    Vége az első félidőnek.
    44
    Egy bedobás után Maróti 6 méterről a kapunak háttal állva csúsztatott kicsivel fölé.
    41
    Fitos í­velt középre, Pisanjuk két méterről fejelt, Czirbus hatalmasat védett.
    39
    Balról jött be egy labda, az érkező Maróti az öt és feles sarkáról a kapuba passzolt. (2-1)
    38
    Rakonczai: sárga
    33
    Ferenczi 17 méterről lőtt, a kapus hatalmas bravúrral mentett szögletre.
    31
    Fitos is besárgult.
    28
    Egyenlí­tettünk! Pisanjukot szerelték a tizenhatoson belül, a labda Fülöp elé került, aki 13 méterről hatalmas gólt lőtt. (1-1)
    26
    Majdnem egyenlí­tettünk. Fitos jobbról adott középre, Ferenczi 5 méterről jobbal perdí­tett, a labda a bal kapufáról hagyta el a játékteret…
    22
    Vezet az ellenfél. Egy beadás után Maróti 12 méterről a kimozduló Megyeri mellett helyezett a kapuba. (1-0)
    21
    Rossz becsúszás miatt sárgát kapott Tóth Bence.
    13
    Jobboldali szöglet után Megyeri kiejtette a labdát, de Dragóner eszmélt és elbikázta a labdát a támadók elől.
    7
    Megvan az első helyzetünk: Deme szépen ugratta ki Pisanjukot, de Czirbus jól mozdult ki a kapujából és mentett, a két játékos összeütközött, de nincs nagyobb baj.