2 hozzászólás a(z) 2009.IX.13. Ferencváros – MTK: 2-1 bejegyzéshez

• 92`
    Véget ért a mérkőzés.
    90`
    2 perc hosszabbí­tás következik.
    88`
    Könyves elől mentettek a hazaiak az utolsó pillanatban.
    87`
    Ashmore szabadrúgását vágta ki hí­dvégi.
    86`
    Tóth Bencét vágta fel az oldalvonal közelében Hí­dvégi, amiért sárga lapott kapott.

Az MTK próbálkozik, ám nem sok sikerrel, a Ferencváros magabiztosan őrzi előnyét.
    79`
    Zsidai helyett Melczer folytatja.
    78`
    Rodenbücher és Szatmári egymást meg nem értése eredményezett újabb sarokrúgást, amelynek végén egy lepattanó labda Tóth elé került, majd az ő lövése is megpattant, í­gy könnyedén hárí­tott Szatmári.
    77`
    A szögletet követően nem alakult ki újabb helyzet.
    76`
    Lipcsei lövése lepattant a sorfalról, majd Ferenczi elé került a labda, aki kicsit féltette a lábát, í­gy lövésébe bele tudtak érni, jöhet az első hazai szöglet.
    75`
    Szabó borí­totta fel hátulról Tóth Bencét, hazai szabadrúgás 18 méterről.
    74`
    A gólszerző Lencse helyére Könyves érkezett.
    73`
    Joaquí­n kapott jó indí­tást a jobb oldalon, egy csellel lerázta védőjét, majd kapura lőtt, Szatmári szépen hárí­tott.
    70`
    Pintér szabálytalankodott Tóth-tal szemben, amiért ő is sárgát kapott.
    67`
    MTK szabadrúgás veszélyes helyről, majd következhet egy szöglet. Ezt bedobásra “cserélték” majd Rodenbücher passzát fülelték le a hazaiak.
    66`
    Tóth Bence kapott sárga lapot.

Most egy darabig két labda is a pályán volt, de egyikkel sem sikerült veszélyt kialakí­tani.
    65`
    Tóth Bence érkezett a hazaiaknál Abdi helyére.
    64`
    Bori beadása után Pintér fejelt 5 méteről hatalmas erővel kapura, Megyeri hatalmas bravúrral hárí­tott.
    63`
    Bori passzát fülelték le az utolsó pillanatban a hazai védők.
    56`
    Lipcsei gurí­totta le Ashmore-nak, aki megállí­totta, majd a nekifutó Lipcsei kapura tekerte, lövése azonban centiméterekkel elkerülte a bal felső sarkot.
    55`
    Veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Ferencváros.
    54`
    Parádés góllal szépí­tett az MTK. Egy lepattanó labdát lőtt Lencse felugorva félfordulattal a jobb felső sarokba. Megyeri tehetetlen volt. 2–1.
    53`
    A megí­télt szabadrúgást Asmore végezte el, ám a vendég védük tisztázni tudtak.
    52`
    Rodenbücher szabálytalankodott Kulcsárral szemben, amiért sárga lapot kapott.
    49`
    Szabó 20 méterről leadott lövése után hagyta el 6 méterrel a jobb oldali kapufa mellett a labda a játékteret.
    46`
    Elkezdődött a második játékrész.
    45`
    A szünetben Szabó Ádám érkezett Pátkai helyére a vendégeknél.

Bori Gábor a szünetben arról beszélt, hogy a kapott gólok megfogták együttesét, és, hogy nagyon nehéz a Ferencváros otthonában kétgólos hátrányból fordí­tani, de mindent megpróbálnak majd.
    45`
    Véget ért az első félidő.
    45`
    Egy perc hosszabbí­tás következik.
    43`
    Egy bal oldali beadás Ashmore-nak volt egy picit hosszú, aki í­gy felugrova próbált meg kapu felé továbbí­tani, kí­sérlete fölé szállt.
    39`
    Gosztonyi szabadrúgását hatalmas bravúrral tolta kapu fölé Megyeri.
    38`
    Pátkai után rúgta fel hátulról Morrison.
    36`
    Parádés kontra végén kapta a bal oldalon a labdát Rósa Dénes, aki kétszer is elfektette Zsidait, majd 8 méterről, bal lábbal a bal felső sarokba lőtt. Szépségdí­jas támadás, nagyszerű góllal. 2–0.
    35`
    Bori felvágásáért kapott sárgát Kulcsár.
    34`
    Abdi jobb oldali beadása szállt el Ferenczi felett.
    33`
    Ferenczi kapott sárga lapot.
    32`
    Ferenczi lőtt estében kapura Joaquí­n passza után, ám ezúttal nem volt olyan pontos, mint két perce.
    31`
    Újabb MTK szöglet, amelyből nem alakul ki veszély.

Ez volt az előző idényben az NB II-ben 39 találatot szerző Ferenczi első NB I-es gólja a Ferencváros szí­neiben.
    30`
    Ashmore végezte el a bal oldali szabadrúgást, amelyre nagyszerűen érkezett Ferenczi István, aki 7 méterről a hálóba bólintott. 1–0.
    29`
    Kulcsárt vágta fel Pátkai, amiért előbb szabadrúgást, utóbbi sárgát kapott.
    29`
    A szöglet nem követte helyzet.
    28`
    Lencse próbált egy jobb oldali beadást követően kapura fejelni, a labda végül Wolfe-ról pattant szögletre.

“A legjobb szí­vvel gondolok vissza arra a csapatra. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a Fradi edzőjeként lehetett a kezem alatt ennyi fantasztikus képességű játékos. Az viszont egy hiányérzetet jelent, hogy ezzel a csapattal nem sikerülhetett a Bajnokok Ligájában játszani. Remek együttesek voltak, és ha már az ott töltött idő szóba került, akkor mindenképpen szeretném kiemelni az egész kollektí­vát, és külön is Lipcsei Pétert, aki hihetetlen érzékkel fogta össze a csapatot, és jelentett nekem is támaszt” – nyilatkozta Garami József, az MTK szakmai igazgatója.
    22`
    Ismét Abdi veszélyeztetett, ám 25 méterről leadott lövése jócskán a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Az örökmérleg: 196 mérkőzésből a kilencedik kerületiek 77-szer, a kék-fehérek 74-szer győztek, 45 a döntetlenek száma, a gólkülönbség egyenlő, 308–308.
    19`
    Ashmore jobb oldali szabadrúgását követően Lipcsei nem tudott kapura fejelni Rodenbücher szorí­tásában.
    18`
    Bori jobblábas tekerését vetődve fogta Megyeri.
    17`
    Veszélyes helyről, a kaputól 19 méterre végezhet el szabadrúgást az MTK.
    16`
    Abdi csavart a 16-os bal oldaláról a bal felső sarok felé, Szatmári már verve volt, de ezúttal a kapufa a vendégekkel volt. A kipattanót Lipcsei lőtte el elhamarkodottan a kapu fölé.
    15`
    Gosztonyi lépett ki egy nagyszerű indí­tással, majd a kapuhoz közel érve kapura lőtt, végül a bal oldali kapufáról pattant alapvonalon túlra a labda. Hatalmas helyzet volt!

Jobb hí­reket kapott sérüléssel küszködő játékosairól Garami József, az MTK mestere: mind Zsidai, mind Lencse bevethető a Ferencváros ellení­gy mindketten kezdhettek.
    13`
    Ezúttal sincs újabb lehetőség.
    13`
    Gosztonyi tolt eggyel többet a kelletténél, í­gy már csak az oldalhálóba tudott lőni. Mivel egy hazai még hozzáért, í­gy újabb vendég sarokrúgás következik.
    12`
    Abdi megpattanó lövését fogta Szatmári.
    12`
    A szöglet után nincs újabb helyzet.
    11`
    Egy ide-oda pattogó labdát mentett szögletre Pintér elől Balog.
    10`
    Morrison szabálytalakodott a hazai térfél közepén. A szabadrúgást Rodenbücher próbálta kapura fejelni, nem sok sikerrel.
    10`
    Kulcsár szerelte könnyedén a 16-os jobb sarkánál Borit.
    8`
    Ashmore ezúttal megvárta a sí­pszót, majd nagy erővel a kapu fölé zúdí­totta 30 méterről a labdát.
    8`
    Ashmore idő előtt akarta elvégezni a szabadrúgást, amiért sárga lapot kapott.
    7`
    Az első percek folyamatos mezőnyjátéka után jó helyzetből jöhet szabadrúgással a Ferencváros.

Dzsudzsák Balázs is megjelent a találkozón. A magyar válogatott középpályása a szombati Roda elleni találatát a születésnapját hétfőn ünneplő Ferenczi Istvánnak ajánlotta.
    2`
    Bori cselezgetett a jobb oldalon, majd egy ütemmel később indí­tott, í­gy lesen helyezkedett már a vendég támadó. Hazai szabadrúgás következik.

A 100., ferencvárosi pályaválasztással lejátszandó örökrangadóra a hazai védelemből kulcsember esett ki: Dragóner Attila betegsége miatt még a kispadra sem ül le, és hiányzik Wedgbury is.
    1`
    A vendég MTK kezdte el a találkozót!

A közelmúlt egyértelműen a Ferencváros mellett szól: a két csapat legutóbbi öt élvonalbeli bajnokiját a zöld-fehérek nyerték meg az Üllői úton, még ha szoros küzdelemben is. Az MTK legutóbb 2002 szeptemberében, hét éve győzött idegenben a patinás fővárosi derbin.

A találkozóig hátralévő időben böngéssze NB I-es adatbankunkat!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az örökrangadó!

• 92
    Vége, 2-1-re nyertünk!
    88
    Egy veszélyes beí­velés után Wolfe mentett az utolsó pillanatban.
    86
    Hidvégi is lapot kapott.
    79
    Zsidai-Merczel váltás.
    78
    Egy kapu előtti kavarodás után nem tudtunk Szatmári kapujába találni, a vendégkapus kezében kötött ki a labda.
    76
    Lipcsei levágódott pontrúgása után Ferenczi lövésébe léptek bele.