2009.IX.16. MK, MTK II. – Ferencváros: 2-0

A kis MTK nagy falat volt az FTC-nek

Meglepetésre az MTK II második csapata jutott tovább a Magyar Kupa harmadik fordulójából, miután hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Ferencvárost.

MTK II – Ferencváros 2-0 (0-0)
Hidegkuti stadion, 800 néző, vezette: Erdős József (Tóth II. V., Szalai)

MTK II: Horváth A. – Nagy Ti., Ladiszlai, Kelemen D., Forró – Gál A., Ladányi (Kornis 83.)– Kákonyi (Lázok T. 59.), Nikházi, Pál Sz. – Molnár M. (Dobó 90.)
kispad: Scheilinger, Nagy Ta., Hajdu, Szurkos
vezetőedző: Cseh András

FTC: Holczer – Joaquin, R. Wolfe, Csiszár, Alcantara – Fitos, Ashmore, Morrison, Abdi (Pölöskey 65.) – Shaw (Pisanjuk 56.), Mamic (Ferenczi 56.)
kispad: Komora, Balog Z., Vass M., Adnan
vezetőedző: Robert Davison

Gól: Nagy Ti. (49.), Molnár M. (75.)
Sárga lap: Gál A. (55.), Nikházi (64.), Ladányi (78.) illetve R. Wolfe (72.)
Jó: Horváth A., Kelemen D., Nagy Ti., Nikházi, Molnár M. illetve Morrison

A bajnoki után a kupában is örökrangadóra került sor, igaz, a Ferencváros ellenfele ezúttal az MTK második csapata volt.

A párosí­tásnak í­gy a zöld-fehérek voltak az esélyei, és Fitosék támadó szellemben is léptek fel. Már a második percben helyzetbe került Mamic, ám éles szögből ellőtt a kapu előtt.

A folytatásban is a Ferencváros maradt fölényben, egy í­zben Mamic fejese a kapufáról ment mellé, de Paul Shaw is hatalmas ziccert rontott. A félidő utolsó percében is Mamic szerezhetett volna gólt, de Horváth kapus óriásit mentett.

Az MTK örülhetett, hogy gól nélkül megúszta a játékrészt, de szünet után már a kék-fehér csapat jutott előnyhöz. Nagy Tibor jobbról indult el befelé, és miután nem támadták, ballal kilőtte a bal sarkot.

Az FTC az 56. percben kettős cserét hajtott végre, két csatár lement, kettő bejött, Ferenczi Istvánra és Igor Pisanjukra várt a góllövés feladata. Ám a következő találatot nem ők szerezték, hanem Molnár Marcell, aki egy gyors kontra után lőtt 14 méterről a kapuba.

Az MTK II ezzel 2–0-ra megnyerte a mérkőzést, és „bosszút állt” az első csapatért.

Cseh András: – Az első félidőben megilletődötten és gyengén futballoztunk, a másodikban feljavult a játékunk, és megérdemelten jutottunk tovább.

Bobby Davison: – Négy meccsre való helyzetet hagytunk ki. Nem terveztem Ferenczi István beállí­tását, mert pihentetni szerettem volna a Debrecen ellen, de muszáj volt pályára küldeni, sajnos ő sem tudott segí­teni.

Justin Haber, a Fradi nemrég szerződtetett máltai válogatott kapusa már zöld-fehér szerelésben értékelt a mérkőzés után, úgy látta, ha napokig játszottak volna, akkor sem sikerül betalálniuk.

„Nehéz mit mondani, a csapat kifejezetten remek első félidőt produkált, simán vezetnie kellett volna 5-6 góllal. A fociban sajnos időről időre vannak ilyen meccsek, ahol az egyik csapat hiába dolgozza ki a helyzetek tucatjait, lövi a számtalan szögletet, semmi nem jön be. Azt szokták mondani, ha napokig játszottunk volna, akkor sem sikerül betalálni. Az is balszerencse, hogy ez épp egy kupameccsen történt, ami után nem lehet javí­tani…” – mondta Haber.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011001ejegyzéshez

• 90
    Ashmore 10 méterről az üres kapu mellé gurí­tott. Vége, kiestünk.
    89
    Dobó állt be Molnár helyére.
    88
    Csiszár is kihagyott egy ziccert: 4 méterről leadott fejesét Horváth kiütötte.
    86
    Nikházi lőtt mellé 20 méterről.
    77
    Pisanjuk szépí­thetett volna, de közelről a kapusba lőtte a labdát.
    76
    Egy szép kontra végén Molnár 15 méterről bevette a kapunkat. (2-0)
    75
    Nikházi beadása után Molnár fejelt fölé.
    72
    Wolfe kapott sárgát egy rosszul sikerült becsúszás után.
    68
    Pölöskey 20 méteres lövése megy kevéssel mellé.
    65
    Joaquin éles szögből leadott lövését szögletre ütötte Horváth.
    65
    Ismét Ashmore tüzelt egy kipattanó után, Horváth kiöklözte a labdát.
    64
    Ashmore lőtt 23 méterről, de a kapus megfogta a labdát.
    64
    Nikházi is besárgult.
    63
    Ashmore szöglete után Wolfe fejelt mellé 11 méterről.
    62
    Abdi helyére Pölöskey állt be.
    60
    Cserél az MTK is: Kákonyi helyén Lázok.
    56
    Kettőscsere a mieinknél: Lejött Shaw és Mamic, beállt Pisanjuk és Ferenczi.
    55
    Gál kapott sárgát Abdi buktatásáért.
    48
    Nagy 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. (1-0)
    46
    Elkezdődött a második félidő.
    45
    Mamic megint kihagyott egy nagy helyzetet, 11 méterről lőhetet, de a kapus jól mozdult ki és védett. Vége az első félidőnek.
    41
    Joaquin adott be jobbról, de Shaw elől Horváth kiütötte a labdát.
    33
    Molnár kapott jó labdát, de Holczer kitűnően mozdult ki a kapujából és tisztázott.
    32
    Mamic kapott jó labdát, a szög egy kicsit éles volt, de 10 méterről kapura lőtt, sajnos pontatlanul.
    31
    Óriási helyzet maradt ki: Wolfe 6 méterről a kapuval szemben állva, senkitől sem zavartatva a kapu mellé passzolt.
    25
    Abdi szöglete után Csiszár fejelt 10 méterről fölé.
    21
    Molnár 16 méterről fejelt jócskán a kapunk fölé.
    19
    Nikházi 28 méteres szabadrúgása szállt a kapu mellé.
    15
    Balról jött egy beadás, a kapus rosszul jött ki, az érkező Shaw azonban az üres kapu mellé gurí­tott.
    10
    Egy jobbról érkező beadást Mamic fejelt kapura, de nem volt szerencséje: a labda a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.
    7
    Ismét Shaw lőtt, ezúttal 17 méterről, de újra mellé.
    5
    Nagyon bekezdtünk, ezúttal Mamic adott kitűnő labdát Shaw-nak, aki 15 méterről a kapu mellé gurí­tott.
    3
    Joaquin jobbról kapura í­velt, a veszélyesen kanyarodó labdát Horváth szögletre mentette.
    2
    Mamic szépen tolta el a labdát a kapus mellett, éles szögből azonban kicsivel a kapu mellé gurí­tott.