2009.XI.7. Pápa – Ferencváros: 0-1

6 hozzászólás a(z) 2009.XI.7. Pápa – Ferencváros: 0-1 bejegyzéshez

• Mindörökké Ferencváros! Tényleg úgy kellett ez a győzelem, mint egy falat kenyér.

• nemvolt könnyü! azt vajon miért felejtették el az agyas kommentátorok, hogy Wolfe szabálytalansága előtt a földbe döngölték Kulcsért? Rósának meg lerúgták a fejét, szegény reggel nagyobb lesz a púpja mint a feje. ilyenkor is lesz videó? de nem érdekelnek, gyöztünk és kész!

• kellett, mint egy falat kenyér

• A hétvégém már jó lesz!

• 95`
    Vége a mérkőzésnek.
    95`
    Rósa helyett Lowton érkezik.
    94`
    Farkas sárgát kap visszahúzásért.
    93`
    Egy kavarodás után Gyömbér emelte 16 méterről kapura, a gólvonalon álló Morrison kifejelte a labdát.
    92`
    Lipcsei le, Ashmore be.
    91`
    Alex fejelt kapufát egy jobb oldali beadás után.
    90`
    Négy perc hosszabbí­tás.
    85`
    Megyeri öklözött ki egy labdát Bali elől.
    84`
    Rósa kapott sárgát.

A két együttes korábban kétszer találkozott a bajnokságban hasonló szereposztás mellett, előbb a 2004–2005-ös szezonban 2–1-re, majd a következő idényben 5–1-re győzött idegenben a Ferencváros.

77`
    Fülöp beadásáról éppen csak lemaradt Rósa.
    75`
    Tóth helyett Fitos a pályán.
    71`
    Vezet a Ferencváros! Lipcsei szögletét Wolfe gyönyörűen fejelte öt méterről a hosszú sarokba. 0–1
    70`
    Rósa szépen ugratta ki Ferenczit, aki éles szögből megcélozta a rövid sarkot, de Szűcs bravúrral védett.
    68`
    Alex érkezik Orosz helyére.
    65`
    Heffler sokadik veszélyes szögletét fejelte ki Wolfe.
    62`
    Zulevs nem tudja folytatni, Granát állt be a helyére.
    61`
    Zulevs és Fülöp is ápolásra szorul, percek óta áll a játék.

A Pápa otthonában eddig ötször nyert és háromszor kikapott, ezzel a teljesí­tménnyel a második helyen áll a hazai pályán elért eredmények alapján, bár több mérkőzést játszott, mint a legtöbb csapat. A Ferencváros eddig nyeretlen idegenben, mindössze két pontot szerzett hét mérkőzésen. A zöld-fehéreknél csak a Nyí­regyháza mérlege rosszabb a vendégfellépéseket figyelembe véve.

56`
    Heffler szöglete után Tóth gyakorlatilag lyukat fejelt, pedig teljesen tisztán kapta a beadást a kaputól öt méterre.
    56`
    Fülöp mentett az utolsó pillanatban Orosz elöl.
    53`
    Megyeri húzta le Nagy beadását.
    51`
    Heffler szögletét Tóth fejelhette kapura, de Wolfe fején irányt változtatott a labda és elkerülte a kaput.
    51`
    Kulcsár mentett szögletre Orosz elöl.
    46`
    A szünetben Vargát Zulevs váltotta.
    46`
    Elkezdődött a második félidő.
    45`
    Vége az első félidőnek.
    44`
    Adnan ugratta ki fejjel Ferenczit, de Rajnay elegánsan szerelt a tizenhatos vonalánál.
    40`
    Heffler jobb oldali szabadrúgását Wolfe fejelte szögletre.
    38`
    Nagy beadását fejelte mellé Bárányos 14 méterről.
    34`
    Fülöp veszélyesen tekeredő beadását vágta ki Farkas.
    33`
    Tóth 30 méteres szabadrúgása Szűcs kapuja fölött hagyta el a játékteret.

A mérkőzés pikantériája, hogy a Ferencvárossal egykor szép sikereket elérő Szűcs Lajos védi a pápaiak kapuját. Rajta kí­vül játszott korábban a zöld-fehéreknél Bárányos Zsolt is, Nagy Sándor pedig a fővárosi együttesnél nevelkedett.

30`
    Nagy bedobása után alakulhatott volna ki pápai helyzet, de tisztáztak a vendégvédők.
    29`
    Kiegyenlí­tett mezőnyjáték zajlik a pályán, helyzetek nélkül.
    22`
    Rósa robogott el a jobb szélen, beadásáról nem sokkal maradt le Ferenczi. Ha a középpályás pontosabban passzol, két ferencvárosi állt volna szemben egy védővel.

17`
    Heffler jobb oldali, lapos beadását Megyeri rossz helyre paskolta, de a tizenegyespontnál álló Orosz a kapu fölé emelte a labdát.
    14`
    Tóth szúrt rá egy kipattanót 25 méterről, de lövése méterekkel elkerülte a jobb alsó sarkot.

Mindkét együttesnek három hiányzója van: a hazaiaknál Denisz Rebryk, Sarus Balázs és Szabó Zsolt is sérüléssel bajlódik, mí­g a vendégeknél Paul Shaw és Samuel Wedgbury maródi, Dragóner Attila pedig eltiltását tölti.

10`
    Rósát kell ápolni, mert véletlenül fejbe rúgták egy szerelés során.
    8`
    Nagy beadása után Bali lefejelte a labdát a kapunak háttal álló Orosznak, a hazai csatár megpróbálta kapura tenni a labdát, de kí­sérlete gyengének bizonyult.
    6`
    Balog próbálkozott meg egy átlövéssel 20 méterről, de kí­sérlete elkerülte a bal felső sarkot.
    5`
    Lipcsei jobb oldali szögletét kifejelték a hazai védők.
    1`
    Arany játékvezető sí­pszavára a hazaiak kezdték a találkozót.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Soproni Liga 14. fordulójából a két újonc összecsapása, a harmadik helyezett Lombard Pápa a Ferencvárost fogadja. Kövesse nyomon a találkozót élő, szöveges tudósí­tásunk segí­tségével!

93
    Megyeri kiütött labdáját Alex húzta kapura 16 méterről, de védőink a gólvonal elől tisztáztak.
    92
    Lipcsei-Ashmore csere. Még két perc.
    91
    Némi mezőnyjáték után egy nagy helyzet: Alex a kapufára fejelt.
    75
    Tóth-Fitos csere.
    71
    Gól! Lipcsei szöglete után Wolfe fejelt a bal sarokba (0-1)!
    70
    Egy kontra, ebben benne volt a gól! Ferenczi lövését Szűcs ütötte ki, majd az ismétlést szögletre tisztázták.
    68
    Orosz-Alex csere.
    63
    Granát váltotta a megsérült Zulevs-t.
    57
    Egy újabb veszélyes hazai szöglet után Tóth fejelt alig a kapufa mellé.
    51
    Tóth fejelt közelről a kapu fölé egy szöglet után.
    46
    Zulevs játszik Varga helyén, megy a második félidő.
    45
    Vége az első félidőnek, nincs gól.
    42
    Veszélyes pápai akció végén Varga szerencsére rosszul passzolt a 16-osnál.
    32
    Egy kavarodás után, ha nehezen is, de sikerült tisztázni.
    29
    Helyzetből nem sok van, de óriási a csata a pályán.
    17
    Megúsztuk. Megyeriről Orosz elé pattant a labda, aki 6 méterről szerencsére a kapu fölé emelt.
    14
    Tóth Bence lőtt távolról mellé.
    8
    Rósát kell ápolni, mert fejen rúgták esés közben.
    8
    Orosz szerencsére nem tudott jól kapunkra fordulni.
    .
    Az 5. Pápa – FTC mérkőzés következik és bizony ezeken a vidékiek még sosem győztek a Fradi ellen. A négy meccs mérlege 3 győzelem és 1 döntetlen, a gólarány 15-5 az FTC javára. Idegenben még 100 %-osak vagyunk ellenük, a gólarány 7-2.
    Az első mérkőzésen, 2005 áprilisában 2-1-re nyertünk a Pápa ellen, gólszerzőink Huszti és Nógrádi voltak, majd egy év múlva 5-1-re, ekkor Jovánczai kétszer, mí­g Bajevski, Laczkó valamint Lipcsei egy-egy alkalommal talált be. Természetesen Lipcsei akár még növelheti is a góljai számát.
    .
    Nincs változás a mieink kezdőcsapatában a szerdai győztes bajnokihoz képest, Craig Short ezúttal is akkori együttest küldi pályára, amely a következő: Megyeri -- Fülöp, Balog, Wolfe, Kulcsár -- Ahmed, Lipcsei, Morrison, Tóth B. -- Rósa -- Ferenczi. A kispadon Haber, Ashmore, Lowton, Abdi, Mamic, Fitos és Pölöskey ül majd.
    .
    Csapatunk a Pápa ellen folytatja a bajnokságban. Az újonc eddig meglepően jól szerepel, hiszen Véber György együttese a dobogóért küzd.