3 hozzászólás a(z) 2010.III.6. ZTE – Ferencváros: 3-3 bejegyzéshez

• Két mérközés alapján kimerem jelenteni hogy Doherty és Stokley leigazolása tévedés. Toth Bencének sokkal több tehetsége van a focihoz mind kettöjüknek összesen.

• 9 ember ellen nagy hősiesség volt egyenlí­teni :/ De hát most na ez a foci:/ ”magyar foci”.
    HAJRÁ FRADI!!!! Am simán nyertük volna. Sztem :/ 🙂

Lipcsei beí­velését ütötte ki Vlaszák.
    91`
    Ismét Magasföldi lőtt fölé, ezúttal 16 méterről.
    90`
    3 perc hosszabbí­tás következik.
    90`
    Pavicsevics emelt a kifutó Megyeri felett kapura, azonban túl magasan tette.
    90`
    Magasföldi lőtt kapu fölé.
    89`
    Továbbra is nyom a ZTE, újabb gól egyelőre nincs.
    88`
    Megyeri labda mellé ütött, í­gy a labda a meglepett Balog fejéről a saját kapujába pattant. 3–3.
    87`
    Stockley mentett szögletre Sluká elől.
    85`
    Hazai szöglet után kezezett Bogunovics.
    83`
    A megsérülő Kulcsár helyén Lipcsei folytatja, a vendégek sem cserélhetnek többet.
    81`
    A másik félidei csere is betalált: Illés bombázott 25 méterről a bal felső sarokba. 2–3.
    79`
    Kamber szabálytalankodott Stockley-val szemben, amiért sárgát kapott. Neki még nem volt…
    75`
    Csizmadiával szemben szabálytalankodtak a sarokrúgás után a hazaiak, í­gy vendégszabadrúgással folytatódik a mérkőzés.
    74`
    Illés beadásszerű lövését ütötte a léc alól szögletre Megyeri.
    71`
    Morrison kapott sárgát kezezésért, és mivel már volt neki, ő is mehet zuhanyozni.
    71`
    Adnan próbálkozását Vlaszák védte könnyedén.
    70`
    Bogunovics szabálytalankodott kevéssel a 16-os előtt Kulcsárral szemben, amiért sárgát kapott.
    69`
    Kamber indí­tását követően a kivetődő Megyeri az utolsó pillanatban szerezte meg a labdát Magasföldi elől.
    66`
    Az öngólt szerző Todorovics helyén Magasföldi folytatja.
    64`
    Sluká jobb oldali beadását fejelte Csizmadia éppen Rudnevs elé, a támadó azonban egy pattanás után a kapu fölé tüzelt.

Az elmúlt percekben nagyon felforrósodott a hangulat, a zalaegerszegi szurkolók is feléledtek a szépí­tés után.
    61`
    A vendégeknél is kettőscsere, Doherty helyére Adnan állt be, Balog pedig Rósa helyén folytatja.
    61`
    Pavicsevics esett el Csizmadia mellett, szabálytalanság nem történt, ám a két fél addig kakaskodott az eset után, amí­g mindketten besárgultak.
    60`
    Megyeri húzta le magabiztosan a beí­velést. Short cserére készül, Balog fog beállni.
    59`
    Újabb hazai beí­velés, picit magas Pavicsevicsnek.
    58`
    Kisebb perpatvar végén nincs újabb szankcionálás.
    57`
    A szabadrúgás után Tutorics fejelte ki a labdát, majd Sluká beadását húzta le Megyeri, közben Morrison maradt a gyepen.
    56`
    Dragóner könyökölte le a gólszerzőt, amiért egyből pirosat kapott.
    55`
    Kisebb szünet után – pirotechnikai bemutató – folytatódott a játék.
    54`
    Sluká jobb oldali beadását fejelte kapu elé Rudnevs, az ott érkező Pavicsevics pedig közelről a kapuba talált. 1–3.
    50`
    Szalai cselezgett a vendég kapu előterében, a negyedik védő azonban már elválasztotta a labdától.
    48`
    Potyaöngól. Todorovics úgy tűnt, megvárja, mí­g a kapuból kifutó Vlaszák mezőnybe rúgja a labdát, majd egy váratlan mozdulattal saját kapusa felett az üres kapuba pörgetett. 0–3.
    47`
    Kamber beadását pont Illés elé öklözte rossz helyre Megyeri, ő Pavicsevicshez játszott, aki egyből lőtt, Megyeri védett.
    46`
    Sluká beadása csúszott le, a 40 méteres próbálkozást í­gy könnyedén fogta Megyeri.
    46`
    Balázs helyén Pavicsevics, Rajcomar helyén Illés folytatha a hazaiaknál.
    46`
    Elkezdődött a második játékrész.

A jelentős hangfölényben lévő vendégszurkolók miatt szinte hazai pályán játszó Ferencváros a bal oldalon számos alkalommal alakí­tott ki veszélyhelyzetet, a játék képe alapján nagyobb is lehetne a különbség.

Kulcsár szerint nem nyújtottak az első félidőben tökéletes játékot, és elmondása szerint igyekeznek majd újabb találatokat szerezni.
    45`
    Szabó Zsolt olyannyira nem látott okot hosszabbí­tásra, hogy 4 másodperccel a rendes játékidő előtt lefújta a félidőt.
    45`
    Rudnevs kapott indí­tást, majd egy pattanás után fordulásból lőtt méterekkel kapu fölé.
    44`
    Kulcsár jobb oldali beadását követően könnyedén szabadí­tottak fel.
    40`
    Rósa bal oldali passza után esett el Ferenczi embere mellett a 16-oson belül, Szabó Zsolt játékvezető nem í­télt büntetőt.
    37`
    Még a gól előtt óriási vendég lehetőségeket láthatott a publikum. Előbb Csizmadia jobb oldali beadása szállt el éppen Elding előtt, majd Morrison lövését blokkolták, ezután Ferenczi talált el kiszorí­tott helyzetből a felső lécet, majd Todorovics nagy nehezen fel tudott szabadí­tani, az újabb gól azonban nem váratott magára sokáig.
    37`
    Elding ismét betalált, 0–2. Kulcsár bal oldali beadását sodorta fél méterről kapuba az angol támadó.
    35`
    A pontrúgás után a hazaiak felszabadí­tottak, ám a kontratámadás végén hibáztak, í­gy nicns újabb lehetőség.
    34`
    Dragóner settenkedett előre, majd lőtt 25 méterről a jobb alsó felé, Vlaszák szögletre mentett.

A jó kezdés után a zöld-fehérek visszaestek, és a Haladás elleni győzelmükkel is csak a 9. helyen állnak, mí­g a zalaiak ellentétes utat jártak be, és egy elmaradt mérkőzéssel együtt is az 5. helyen állnak, vesztett pontokat tekintve pedig úgy állnak, mitn a 3. helyen lévő Újpest és a 4. Győr.
    30`
    Elding bal oldali beadását fejelte Ferenczi hátrafelé ugorva kapura, próbálkozása mellé szállt.
    29`
    Tutorics mentett csukafejessel a zalaegerszegiek elől, amelyet követően ápolni kellett a szerb védőt.
    27`
    A sarokrúgás után Dragóner fejelt kapu mellé.
    27`
    Egy lecsorgó labdát vágott Kulcsár 17 méterről kapura, ám a védőkről szögletre pattant.
    25`
    Sluká szöglete után nincs újabb lehetőség.
    24`
    Rósa szabadrúgása után Todorovics fejelt borzalmasan a labdába, amely í­gy Eldinghez került, aki közelről nem hibázott, ám lesről tette, í­gy továbra is 0–1.

A hazaiakat erősí­ti az élvonal holtversenyben legeredményesebb játékosa, Artjoms Rudnevs.
    21`
    A sokadik szabálytalanság utáni hazai szabadrúgást tekerte Sluká 30 méterről, az alavonal mellől kapura, Megyeri azonban résen volt.
    19`
    Az eset után kialakult kisebb kakaskodás végén a szabálytalankodó Morrison és Todorovics kapott sárga lapot.
    18`
    Ferenczi szabadrúgása a védőkről a ziccerben álló Eldinghez pattant, az angol támadó közeli próbálkozását azonban bravúrral hárí­totta Vlaszák, majd a kipattanó után Morrison szabálytalankodott.
    17`
    Ferenczi távoli lövését blokkolták, majd a labdáért siető Morrisont felvágta Sluká, 17 méterről jöhet ferencvárosi szabadrúgás.
    15`
    Rósa indí­totta a bal szélen megiramodó Eldinget, aki középre adott, a labda az összes hazai előtt elcsúszott, ám a hosszún érkező Ferenczi lehetetlen szögből már csak a kapufát tudta eltalálni.
    14`
    Egy felí­velés után ért nagyon rosszul labdához Csizmadia, ám a kaputól két méterre álló Rudnevs elől Dragóner menteni tudott.

„Azzal a meccsel nem foglalkozom már. A Fradi nagyon jól játszott akkor, sokat futott, de jók voltunk mi is, több helyzetet alakí­tottunk ki. Sajnos a védekezésben elemi hibákat követtünk el, ezért lett ilyen nagy a különbség. Ráadásul az NB II-ből feljutó Ferencvárosban nagy volt a bizonyí­tási vágy, hogy újból az első osztályban szerepelhetett, és mivel az első fordulóban elmaradt a találkozója, azon a mérkőzésen rendkí­vül motiváltan futballozott. Most ugyanez a helyzet, csak fordí­tva: mi nem játszottunk a múlt héten, és most hazai pályán visszavághatunk a tavalyi vereségért” – nyilatkozott az akkori találkozóról a zalaiak mestere, a korábban a Ferencvárost is irányí­tó Csank János.
    12`
    A szabadrúgás után Rudnevs lőtte telibe elemi erővel Csizmadiát – férfiaknak elég kényes területen..–, aki ezt követően érthető okból hosszú másodpercig a földön feküdt, újabb helyzet nem alakult ki a létszámfölényben lévő hazaiak előtt, mint ahogy az ellentámadás végén a vendégek előtt sem.
    11`
    Doherty csúszott nagyon csúnyán Szalai lábára, amiért sárga lapot kapott.
    10`
    A Ferencváros kezdőcsapatában első alkalommal pályára lépő Tutorics szabadí­tott szögletre.

A két együttes őszi találkozásán a Ferencváros 4–1-re legyőzte a zalaiakat.
    8`
    Megyeri kiöklözte a labdát a sarokrúgás után.
    8`
    Csizmadia szerelte szépen a 16-oson belülre törő Rudnevset, szöglet következik.
    7`
    Rósa szabadrúgásból í­velt középre, Todorovics azonban könnyedén mentett.

A parázs kezdés után kicsit visszavettek a csapatok.
    3`
    Elding szabálytalankodott saját 16-osának előterében. Bogunovics tekert a jobb felső sarok irányába, kí­sérlete csak centiméterekkel kerülte el a kaput. Hatalmas lehetőség volt.
    1`
    35 másodperc elteltével vezetnek a vendégek: a hazaiak talán még az öltözőben voltak fejben, amikor Rósa Dénes bal oldali beadása után a berobbanó Elding egy méterről sarokkal Vlaszák kapujába talált. 0–1.
    1`
    A gyászszünet után a Zalaegerszeg kezdte el a találkozót.

A találkozó előtt köszöntötték a 350. mérkőzését még az őszi szezon utolsó fellépésén lejátszó Vlaszák Gézát.

Érdekesség, hogy a bajnokság nyitányán a Ferencváros első mérkőzésére került sor a párharc során – a Haladás elleni találkozót elhalasztották –, most pedig a Zalaegerszeg első fellépése következik, hiszen a Paks elleni idegenbeli meccs a pálya használhatatlanság miatt elmaradt.

A találkozóig hátralévő időben tekintsék meg adatbankunk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Zalaegerszegi TE–Ferencvárosi TC Soproni Liga találkozó.