2010.III.9. LK, Paks – Ferencváros: 1-1

Egy hozzászólás a(z) 11111011010ejegyzéshez

A 7. percben Lipcsei távoli lövését ütötte szögletre Csernyánszky, majd a szögletét követően közelről a kapusba lőtte az egyik zöld-fehér játékos a labdát.
    A 20. percben Abdi húzta meg a jobb oldalon, majd lövésre szánta el magát. A labda már túljutott a paksi kapuson, de a keresztléc felső részéről pattant az alapvonalon túlra.
    A paksiak a 22. percben lőttek először Haber kapujának irányába.
    A 25. percben Tóth Bence célozta meg a hosszú alsót, Csernyánszky nagy bravúrral szögletre mentett.
    A 27. percben Wolfe szabálytalankodott sárga lapot érően 17 méterre Haber kapujától. A szabadrúgást Lisztes a sorfalba rúgta.
    A 34. percben Lipcsei í­velte középre szabadrúgását, melyet Alcantara nagy helyzetben fölé fejelt.
    A félidő utolsó percében Morrison próbált elégtételt venni a vele szemben szabálytalankodó paksi Barthán, a játékvezető piros lappal honorálta bí­rói ténykedését.

A félidő első felében ferencvárosi fölény volt jellemző, mí­g a második rész kiegyenlí­tett küzdelmet hozott.

A második félidőt a hazaiak kezdték aktí­vabban, de az első helyzetet a Fradi hagyta ki. A Schembri elleni szabálytalanságért megí­télt szabadrúgást Lipcsei lőtte a kapufára az 51. percben.
    Négy perccel később a paksi Urbán talált leshelyzetből indulva Haber kapujába.
    Az 57. percben Lisztes ugratta ki Bödét, aki a kapufát találta el.
    A 65. percben Lipcsei passzolt Tóthoz, aki 18 méterről kilőtte a rövid alsó sarkot (0-1).
    Egy perc múlva Böde lőtte el a labdát a 16-os vonala előtt, amely a leülő Haber fölött a kapuba vágódott (1-1).
    A 87. percben Haber jött ki bizonytalanul, a labda Böde elé került, de a paksi csatár lövésébe Wolfe vetődött bele önfeláldozóan, góltól mentve meg csapatát.