2010.IX.22. MK, Újbuda – Ferencváros: 1-8

Miljkovic két góllal mutatkozott be

Magyar Kupa 3. forduló, a 32 közé jutásért. Miljkovic két góllal mutatkozott be a Fradiban, az újonnan igazolt játékosok közül Danquah és Morales is eredményes volt.

* * *

Mérkőzés előtti nyilatkozatok:

Prukner László: – Teljes kerettel érkeztünk, nem vesszük félvállról a mai meccset. A tegnapi kupa találkozókból kiindulva nem lesz könnyű dolgunk, de csak a győzelem és a továbbjutás elfogadható.

* * *

Újbuda – Ferencváros: 1-8 (1-3)
Csepel, 400 néző, vezette: Erdős (Kömpf, Kovács P.)

Újbuda: Petrovics – Lettrich (Suth 46.), Kun, Budai, Horváth T., Laki, Székely, Kovács D., Kövesdi, Nagy T. (Pleszkán 52.), Potemkin (Lókai 60.)
kispad: Balogh F., Renato, Horváth L., Bárdos
edző: Kenyó Zoltán

Ferencváros: Mester – Rodenbücher, Adriano, Csizmadia, Junior (Stockley 46.) – Kulcsár D., Maróti (Balog Z. 46.), Tóth B. (Morales 61.), Stanic –  Miljkovic, Danquah
kispad: Haber, Józsi, Andrezinho, Rósa
edző: Prukner László

Gól: Miljkovic (17., 20.), Stanic (43.), Danquah (49.), Laki (53. – öngól), Balog Z. (73.), Csizmadia (81.), Morales (83.) illetve Potemkin (31. – 11-esből)
Sárga lap: Csizmadia (31.), Stockley (63.)

A 8. percben Miljkovic hagyta ki az első ziccert, majd Rodenbücher fejese találta telibe a kapufát. A következő helyzet ismét a bosnyák játékos előtt adódott, de a védők a gólvonalról tisztáztak. A 16. percben Miljkovic lépett ki a leshatárról, majd 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1). Négy perc múlva egy jobboldali beadás után a magasra felugró Miljkovic bólintott a bal sarokba 7 méterről (0-2). A 31. percben Csizmadia kezezése után Potemkin értékesí­tette a megí­télt büntetőt (1-2). Öt perc múlva egyenlí­thettek volna a “hazaiak”, de Nagy Tamás rosszul célzott. A félidő hajrájában egy baloldali támadás végén Stanic elé került a labda, aki 10 méterről szépen helyezte félmagasan a bal sarokba a játékszert (1-3).

A szünetben két helyen is változtatott Prukner László. Junior és Maróti helyett Stockley és Balog Z. lépett pályára. Adriano fellépett a középpályára, Balog pedig a védelem közepén foglalta el a helyét. Stockley és Rodenbücher helyet cserélt a védelem két oldalán.

Alig kezdődött el a második játékrész, újabb gólt rúgott a Fradi: egy szöglet után a kipattanó labdát Danquah ballal kapásból -Petrovics kapuson felpattanva- vágta a kapuba (1-4). Az 53. percben Balog bedobását csúsztatta Laki a saját kapujába (1-5). Ezután kissé leült a játék Stockley sárga lapján és Morales pályára lépésén kí­vül más esemény nem történt. A 73. percben újabb szögletet rúghatott a Fradi: Stanic szögletét Balog fejelte a hosszú sarokba (1-6). A 81. percben ismét Stanic rúghatott szögletet, labdája átszállt a teljes újbudai védelmen, a hosszún érkezett Csizmadia és pár lépésről megszerezte a zöld-fehérek hetedik gólját (1-7). Egy perc múlva a védők által kifejelt labdát Morales vágta kapásból a kapu bal oldalába (1-8). A rendes játékidő utolsó percében a kék-fehérek szórakoztak el egy gólszerzési lehetőséget.

A két csapat nem volt egy súlycsoportban, ilyen arányban is teljesen megérdemelt FTC siker született.