2013.IX.6. VB selejtező, Románia – Magyarország: 3-0

Gyatra játékkal sima, 3-0-s vereség Bukarestben

A magyar labdarúgó-válogatott Romániával csapott össze világbajnoki selejtezőn, Bukarestben. A románok már a 2. percben vezetést szereztek Ciprian Marica találatával, amelyet óriási magyar hiba előzött meg, majd a 31. percben Mihai Pintilii hatalmas gólja tulajdonképpen eldöntötte a rangadót. A magyar válogatott szétesően, bizonytalanul, kevés alázattal futballozott, a hazaiak a második félidőben további gólokat szerezhettek volna, végül a csereként beállt Cristian Tanase adta meg a kegyelemdöfést. Ezzel a vereséggel gyakorlatilag elszálltak pótselejtezős esélyeink.

VB-selejtező mérkőzés
ROMÁNIA – MAGYARORSZÁG 3–0 (2–0)
Bukarest, Nemzeti Aréna, 41.405 néző, vezette: Alberto Undiano Mallenco (Diaz Perez Del Palomar, Pau Cebrian Devis – spanyolok)

ROMÁNIA: Tatarusanu – Matel, Goian, Chiriches, Rat – Bourceanu, Pintilii – Torje (Tanase 58.), B. Stancu, Maxim (A. Popa 64.) – Marica (Hoban 80.)
Szövetségi kapitány: Victor Piturca

MAGYARORSZÁG: Bogdán – Vanczák, Lipták, Guzmics, Kádár – Koman (Szabics 85.), Korcsmár (Hajnal 34.), Varga J. (Lovrencsics 68.), Dzsudzsák – Böde – Szalai
Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

Gól: Marica (2.), Pintilii (31.), Tanase (88.)
Sárga lap: Bourceanu (50.) illetve Korcsmár (14.), Lipták (45+2.), Vanczák (60.)

Korrektnek kevésbé mondható füttyvihar fogadta a magyar Himnuszt, de a szurkolók túlénekelték a hazaiakat!

A középkezdés után egyből kapura lőttünk, három másodperc után veszélyeztettünk, de Szalai Ádám 50 méteres próbálkozása azért nem okozott gondot Tatarusanunak. Másfél perc után máris vezetnek a románok… Guzmics vesztett labdát a saját térfélen: éppen Maricához passzolt, aki egy csellel átjátszotta Guzmicsot, aztán a tizenhatos vonaláig vezette a labdát, majd higgadtan a bal alsóba helyezett. Hihetetlen… 1–0. (1999-ben a 2., 2002-ben az 5. percben szerzett vezetést Bukarestben Románia. Ezek a kezdések nagyon nem mennek…) A kapott gól láthatóan megfogta a magyar csapatot, két újabb támadással veszélyeztettek a hazaiak, előbb azonban hosszú lett az üresbe szánt passz, majd Kádár, látszólag könnyű helyzetben, szögletre tisztázott. A nagy román nyomás szögletekben és Bourceanu 24 méterről leadott lövésében kristályosodott ki, a középre tartó labda azonban nem okozott gondot Bogdánnak. Az első tí­z perc végére felocsúdni látszott a magyar csapat, előbb Varga József, majd Szalai Ádám próbálkozott átlövéssel, előbbi után a jobb, utóbbit követően a bal alsó mellett pattogott el a labda. A 15. percben Torje harcolt ki csapatának veszélyes helyről szabadrúgást, Korcsmár pedig sárga lapot, de Maxim tekerése után a léc fölött hagyta el a labda a játékteret. Az első negyedóra végére kiegyenlí­tetté vált a mérkőzés, egy-két román megindulás azonban í­gy is borzolta kedélyeinket, elöl pedig hiányoznak az egymást követő pontos passzok, í­gy Tatarusanu kapuja nem forgott veszélyben. A 26. percben Stancu került óriási helyzetbe a magyar tizenhatoson belül, de Guzmics méterekről csúszva szögletre tudott tisztázni, nagyon fontos mentés volt! Elöl Bödét próbáltuk megjátszani, de nem tudott befordulni védőjéről. Pintilii óriási gólt lőtt! A 31. percben Marica a középen érkező Pintilii elé tálalt, aki 25 méterről a bal felsőbe ágyúzott, a labda a lécről vágódott a hálóba, 2–0. Egervári Sándor cserével próbálta meg felrázni együttesét, Hajnal Tamás beküldésével, majd Marica önzetlenségét köszönhettük meg, a balra kitett labdával csapattársa lőni már nem tudott, a visszakészí­tést pedig szögletre mentettük. Két csatár ide vagy oda, megjátszani nem tudtuk őket, céltalanul felrugdosott labdák jellemezték a magyar támadásvezetéseket, mindez pedig rengeteg labdavesztéssel járt a középpályán, ami egyszerűen túl sok. VÉGRE! A 40. percben Hajnal megunta a tétlenkedést, mintegy 30 méterről sistergős lövést eresztett meg, az egyik védőn kissé irányt változtató labdát a román kapus szögletre ütötte. Nem sokkal később Kádár vett példát a csereként beálló középpályásról, ő azonban jócskán a bal alsó mellé lőtt, majd Böde küzdött nagyot, de a tizenhatos vonalánál Tatarusanu fel tudott szabadí­tani előle. A 43. percben Vanczák jobb oldali beadásába Böde kapott bele sarokkal középen pont annyira, hogy a középen érkező Szalai már ne tudjon kapura lőni. A játékrész utolsó percében még két szabadrúgás révén veszélyeztettek a románok, de előbb Vanczák tisztázott fejjel, majd a sorfalban halt el a labda, í­gy kétgólos román előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

Csere nélkül, egy újabb Guzmics-mentéssel folytatódott a mérkőzés, Marica tartotta meg szépen a labdát, majd játszott a bal szélen érkező társához, de a magyar védő az ötös előtt szerelni tudott. Az 51. percben Koman jobb oldali beadásánál Böde a kaputól két méterre megelőzte a kapust, de már csak a léc fölé tudott fejelni. A második félidő elején bemutatott agresszí­v letámadásunk nem tetszett a románoknak, az 55. percben Böde kapott labdát a jobb oldalon, beadását a hosszún érkező Dzsudzsák 10 méterről a léc fölé belsőzte. Hosszú ápolási szünet után (Vanczák rúgta fel Goiant, mind a ketten lent maradtak a gyepen) folytatódott a meccs. A 68. percben Lovrencsicset is pályára küldte a magyar szövetségi kapitány, majd egy perccel később újabb ordí­tó ziccert hagytak ki a románok, Koman vesztett labdát a félpályánál, Stancu vitte ziccerben kapura, de Bogdán óriási bravúrt bemutatva szögletre tolta a jobb alsóra tartó labdát. S ekkor még nem gondoltuk, hogy ez lesz a kisebb helyzet egy percen belül… Popa lépett ki a védők között, ötméteres körzetében nem volt senki, de Bogdán kivetődve hárí­tott, majd nagy nehezen felszabadult a kapu. A fordulás után Koman távoli kapáslövése zúgott el jócskán a léc fölött, majd Böde került kétszer helyzetbe a tizenhatoson belül, előbb földre került, majd tisztáztak előle. A 82. percben nagy lehetőség adódott a magyar csapat előtt, Szalai 25 méteres szabadrúgása azonban középen a léc fölé szállt. A hajrára Szabicsot is pályára küldte Egervári, újabb gólt azonban a románok szereztek… Tanase egy sima megkerülős csellel állva hagyta Liptákot, majd 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 3–0.

Az utolsó percekben tovább növelhették volna előnyüket a házigazdák,  újabb találat azonban már nem esett, Románia 3–0-ra nyert.