2014.IV.20. Bp. Honvéd – Ferencváros: 0-2

20140420-honved-villanyujsagA Honvéd otthonában is győzött a Ferencváros

A zöld-fehérek zsinórban negyedszer nyertek, a kispestiek egymás után negyedszer szenvedtek vereséget.
A labdarúgó NB I huszonötödik fordulójában az ellenfelénél jobban futballozó Ferencváros Gyömbér Gábor és Leonardo találatával elhozta a három pontot a Budapest Honvéd otthonából. A Fradi zsinórban negyedszer győzött, a Honvéd egymás után negyedszer szenvedett vereséget az élvonalban.

Marco Rossi: – Rossz sorozatból érkezünk a találkozóra, ezzel ellentétben a Ferencváros egy jó szériát tudhat maga mögött. A pszichés előny náluk van, emiatt nagyon nehéz mérkőzés lesz. Azonban ez a párosí­tás mindig különbözik, az átlagos bajnokiktól. Nem fogok mást kérni a játékosaimtól, minthogy küzdjenek az utolsó percig. Tudjuk, hogy mennyire fontos ez a rangadó a szurkolók számára, ezért megteszünk minden tőlünk telhetőt a győzelem érdekében. Reméljük, hogy ez elég lesz.

Thomas Doll: – Nagyon motivált csapattal találkozunk majd vasárnap, egy mini-Derbinek is nevezhetjük a mérkőzést. Tisztában vagyunk ennek a találkozónak a jelentőségével, ezért elvárom a játékosaimtól, hogy motiváltak és koncentráltak legyenek. A Honvéd a legutóbbi három fordulóban vereséget szenvedett, í­gy biztosak vagyunk benne, hogy a játékosai ezer fokon égnek majd, hogy bizonyí­tsanak. Ismerjük a Honvédot, hiszen többször néztem meg az együttest személyesen is, de tudom, hogy ez fordí­tva is igaz, és Marco Rossi is járt néhányszor a mi mérkőzéseinken. Rossival egyébként még Olaszországból ismerjük egymást. Igazi temperamentumos olasz edző, aki óriási intenzitással irányí­tja az övéit a pálya széléről is, úgyhogy lendületes, kemény meccsre készülünk.

20140420-honved-detariA zöld-fehérek részéről Orosz Pál szólalt meg az MTVA “Sport 7” cí­mű műsorában és megemlí­tette Thomas Doll munkájának eddigi jeleit, jegyeit is.

– Dolltól azt kaptuk, amit vártunk, jól szerepel a csapat, megvan a lehetőségünk, hogy a dobogóra odaérjünk. A Honvéd ellen jó esélyünk lesz, hogy ez megtörténjen, reméljük, elhozzuk a három pontot. Rossi nagy taktikus, ezért maximálisan tiszteljük, de egy az egyben jobbak vagyunk. Erősödött a keretünk, és ez még tovább fog erősödni. Egy Ferencvárosnál mindig a dobogó a minimálcél, idén ennél nagyobb vágyaink már nem nagyon lehetnek. A játékosállományunk van olyan szinten, hogy ezt elérjük. A csapaton látszik Doll keze munkája, egységesebb lett a Ferencváros, több játékos nagyot változott az előnyére, elég, ha csak Leonardót emlí­tem. Doll tud a játékosok fejével gondolkodni, de fegyelmet is tud tartani. Valaki nem lesz véletlenül bronzérmes a Bundesligában.

Orosz beszélt a tavaszi szezon elején előforduló fegyelmezetlenségekről is vasárnap.

– Besic még nagyon fiatal, néha vissza kell őt rakni a helyére. Jennerrel azonban más a helyzet. Vele leültünk és elmondtuk neki, hogy amit csinál, az biztosan nem jó, fejben is ott kell lennie, mert csak í­gy tud a csapat segí­tségére lenni. Reméljük, használt neki a beszélgetés és a pénzbüntetés. Utóbbi fájt neki, de a mértékéről nem beszélnék.

Bp. Honvéd – Ferencváros: 0-2 (0-2)
Bozsik stadion, 4.000 néző, vezette: Kassai Viktor (Erős, Tóth II. V.)

Bp. Honvéd: Kemenes – Ikenne-King, Lovric, Ignjatovic, Alcibiade – Vécsei, Nagy G., Hidi (Mancini 53.), D. Diarra (Lupoli 46.), Holender (Prosser 64.) – Bonazzoli
kispad: Czuczi, Daud, Baráth, Zivanovic
vezetőedző: Marco Rossi

Ferencváros: Dibusz – Besic (Holman 81.), Pavlovic (Józsi 90+2.), Mateos, Jovanovic – Cukic, Gyömbér – Somalia, Leonardo (Diallo 46.), Jenner – Busai
kispad: Jova, Ionescu, Bönig, Laczkó

Gól: *Gyömbér (28.), Leonardo (35. – 11-esből)
Sárga lap: Ikenne-King (31.), Lovric (34.), Ignjatovic (55.), Nagy G. (73.), Vécsei (89.), Bonazzoli (90+1.) illetve Besic (45.), Cukic (68.), Jovanovic (87.)
Kiállí­tva: Ikenne-King (87.)

20140420-honved-gyomberEllentétes előjelekkel várták a csapatok a Budapest Honvéd–Ferencváros bajnokit, a vendégek ugyanis egyre jobb formába lendültek az elmúlt hetekben, legutóbbi három mérkőzésüket megnyerték, mí­g a kispestiek szekere lendületesen indult a tavasszal, de mára kátyúba került. A Honvéd zsinórban háromszor kikapott az élvonalban, és bizony annak is örülhetett most, hogy csak kétgólos hátrányba került a szünetig. Sokat köszönhettek a hazaiak az egykori ferencvárosi Kemenes Szabolcsnak, aki bemutatott pár bravúrt, no és Somáliának, aki kihagyott pár ordí­tó ziccert, ám két szöglet után kétszer is rövidzárlatot kapott a Honvéd-védelem, és ennek két gól lett a vége. Először Mateo Pavlovic lefejelt labdája a gólvonal előtt – és lesen – álló Gyömbér Gáborról a hálóba pattant (0–1), majd Ivan Lovric teljesen fölöslegesen lerántotta egy korner után David Mateost, a büntetőt pedig Leonardo magabiztosan értékesí­tette (0–2). Egyetlen kapura lövése akadt a kispestieknek az első félidőben, ez is méterekkel célt tévesztett, és ez volt egyetlen veszélyes támadása is a Honvédnek.

20140420-honved-leonardoMarco Rossi a szünetben beküldte Arturo Lupolit, majd Andrea Mancinit és Prosser Dánielt is  csatasorba állí­totta, de hiába vált sokkal élénkebbé csapata játéka, helyzetig csak elvétve jutott. Lupoli előtt azért adódott egy lehetőség, ám a Parma és az Arsenal közös neveltje a 11-es pont környékén a labdát egyik lábával a másikra rúgta… A másik oldalon Kemenes fogta Mateo Pavlovic közeli fejesét, és szép lassan bele kellett nyugodniuk a kispestieknek (különösen George Ikenne-King piros lapja után), hogy Rossi mester három siker után ezúttal elbukik a Fradi ellen.

Könnyedén és teljesen megérdemelten győzött tehát a Ferencváros, csupán amiatt aggódhatnak a zöld-fehérek, hogy Leonardót és Muhamed Besicet is sérülés miatt kellett lecserélni.

A Fradi egyhuzamban negyedszer győzött, a Honvéd egymás után negyedszer szenvedett vereséget az élvonalban.