2015.III.25. Ferencváros – Magyar Válogatott Keret: 0-6 (edzőmérkőzés)

Szabics Imre és Dárdai Pál

Válogatott: Bogdán a Fradiban, U20-asok a Dárdai-csapatban

A nemzeti együttes összecsapott a Ferencvárossal, a végeredményt rejtély övezi.
A magyar labdarúgó-válogatott szerda délután az új Üllői úti stadionban zárt kapus felkészülési mérkőzésen csapott össze a Ferencvárossal. A találkozón több csavar is volt: az Angliában légióskodó Bogdán Ádám a zöld-fehérek kapuját védte, mí­g Dárdai Pál csapatában több U20-as játékos is feltűnt.

Ferencváros – Magyar Válogatott Keret: 0-6
Groupama Aréna, zártkapus mérkőzés

Ferencváros:
I. félidő: Bogdán – Dilaver, Batik, Pavlovic (Nalepa), Bönig – Cukic, Gyömbér – Nagy Dá., Kukuruzovic, Ugrai – Böde
II. félidő: Jova – Batik, Nalepa, Bönig, Ramí­rez – Gyömbér, Somalia – Nagy Dá., Lamah, Böde – Lauth

Magyar Válogatott Keret:
I. félidő: Dibusz – Fiola, Juhász, Vanczák, Kádár – Gera, Tőzsér – Simon K., Stieber, Varga Sz. – Szalai
II. félidő: Király – Marcsek, Lang, Guzmics, Leandro – Varga R., Elek, Hajnal, Koman – Priskin, Nikolics
szövetségi kapitány: Dárdai Pál

Gól:

A mlsz.hu tájékoztatása szerint a hétfői regenerációs program után kedd délután már teljes értékű edzést tartott Dárdai Pál a görögök elleni Eb-selejtezőre készülő válogatott keret tagjainak, szerdán pedig még komolyabb terhelést kaptak a játékosok: délelőtt edzés, délután edzőmérkőzés szerepelt a programban.

A kerettagok közül Dzsudzsák Balázs és Pintér Ádám még nem teljesen egészséges, ezért ők ketten nem léptek pályára a Ferencváros ellen, a többiek egy-egy félidőt kaptak.

A hiányzók pótlására az U20-as válogatottól kapott kölcsön játékosokat Dárdai, í­gy az első félidőben a heerenveenes Varga Szabolcs, a másodikban a vasasos Marcsek Ákos lépett pályára az együttesben.

A Ferencváros is kapott kölcsön egy játékost, Bogdán Ádám védte a zöld-fehérek kapuját az első félidőben.

A Nemzeti Sport értesülései szerint a szoros első félidő után végül a válogatott nyert a gólzáporos találkozón.

A magyar nemzeti csapat vasárnap 20.45 órakor Görögország ellen lép pályára Európa-bajnoki selejtezőn a Ferencváros stadionjában.

Dárdai Pál: – Szeretném megköszönni a Ferencvárosnak, hogy segí­tették a munkánkat, ez a meccs ugyanis remekül szolgálta a felkészülésünket. Éles meccset játszhattunk a vasárnapi selejtező helyszí­nén, mindkét csapat komolyan vette a találkozót, kőkemény összecsapásoktól sem volt mentes a játék. Az eredménynek nincs jelentősége, ezért ezt az én kérésemre nem hozzuk nyilvánosságra.

(A Nemzeti Sport, a Ferencváros és az MLSZ hivatalos honlapja valamint az nso.hu alapján)

3 hozzászólás a(z) 2015.III.25. Ferencváros – Magyar Válogatott Keret: 0-6 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• Lehet, hogy mí r voltak ilyen FTC-ví logatott mérkôzések a közel mùltban is.

Az MLSz-el valò nem mindig problémamentes forrò helyzet enyülésére lenne ez a meccs egy jel.

Rögtön feltûnik bennem egy kérdés.

Melyik csapat népszerûbb Magyarorszí gon ? Az FTC vagy a szövetségi csapat ? Talí n eretnekség ilyesmit kérdezni.

Még mindig ùgy van (mint régebben), hogy a klubcsapatok szí mí ra a jí tékosuk szereplése a ví llogatottban, dicsôséget is jelent egyben ?

Persze nem akarok semmilyen viszí lyt elô- vagy utòlag ide idézni.

• “A görögök elleni, vasárnapi találkozót megelőző szerdán a Ferencváros ellen játszott felkészülési mérkőzést a magyar válogatott. Az összecsapás eredményét, kimenetelét a felek nem hozták utána nyilvánosságra, most viszont a nemzeti együttes stábjában dolgozó Sallói István már nem titkolózhatott.

Az elsősorban az ellenfelek feltérképezéséért felelős szakember a Digi Sport Reggeli Start c. műsorában a riporter konkrét, eredményt is közlő felvetésére megerősí­tette, hogy 6-0-ra győzött a válogatott.

Úgy tudjuk egyébként, hogy a csata nem volt klasszikus mérkőzés, rengeteget állt a játék, hiszen amikor a szövetségi kapitány hibát látott, sokszor megállí­totta a meccset és instruálta a futballistáit. Az FTC pedig abszolút partner volt a mérkőzés ilyen jellegű lebonyolí­tásában.”

• Szerintem az eredmény valóban lényegtelen. Ez nem volt más, mint egy jó felkészí­tő edzés. Reméljük, eredményes.