2015.IX.19. Ferencváros – Békéscsaba: 1-0

W_ftc-bcsabaA Fradi a 29.-kel tett újabb lépést a 29. felé – Böde döntött

A Fradi először nem szerzett legalább két gólt, szurkolói ébresztőt fújtak, de újra nyert.
A Ferencváros 1–0-ra legyőzte a Békéscsabát a labdarúgó NB I 9. fordulójában. A Fradi 29 bajnoki mérkőzése veretlen, és újabb lépést tett a 29. bajnoki cí­me felé.

Thomas Doll: — Most is az a legfontosabb, hogy a koncentráció legmagasabb szintjét hozzuk. Az ellenfélnek is vannak kiemelkedő képességű játékosai, máskülönben nem lennének NB I-esek. Stanislav kétszer is kezdett, Spanyolországban volt a válogatottal, tudom, hogy a nemzeti csaptoknál jó munkát végeznek, de arányaiban kevesebbet edzenek, í­gy Varga Roland lehet kezdő. Egy-két mellőzött játékosnak is szerepet adunk, de nagy változásokra nincs szükség. Korábban, Busai, Sesták és Radó is jól szállt be csereként.

Zoran Spisljak: — A Ferencváros minden bizonnyal a saját játékát igyekszik majd játszani, de ismerve Thomas Dollt és tudva azt, hogy honnan jött, biztos vagyok benne, hogy megfelelő alapossággal ők is felkészülnek belőlünk. Agresszí­v, szervezett játékra kell törekednünk, ami mellett meg tudunk valósí­tani különös taktikai elemeket. Egy biztos, nulla nulláról indul majd a mérkőzés.

Ferencváros – Békéscsaba: 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 8.824 néző, vezette: Szőts Gergely (Erős, Király)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramí­rez – Nagy Á. – Varga R. (Busai 46.), Gera (Pintér Á. 76.), Lamah (Haraszti 64.), Sesták – Böde
kispad: Jova, Nagy Do., Cukic, Lakatos

Békéscsaba: Ilizi – Bényei, Vaskó, Fehér Zs., Guaru – Borbély (Kertész 79.), Spitzmüller, Calvente Criado, Laczkó (Vadász 90.), Birtalan (Punosevac 57.) – Viczián
kispad: Mursits, Bagi, Balog Zs., Koroudijev
vezetőedző: Zoran Spisljak

Gól: Böde (21.)
Sárga lap: Leandro (90+2.) illetve Viczián (54.)

A sereghajtó a listavezető otthonába érkezett, ám Zoran Szpisljak, a Békéscsaba vezetőedzője meg akarta lepni a Ferencvárost, csapata pedig igencsak szervezett játékot mutatott Vaskó Tamás vezérletével a pályán. A hetedik percben alakult ki az első nagy helyzet, Cristian Ramí­rez bal oldali beadása után Varga Roland félfordulatból lőtt, Lubos Ilizi azonban nagy bravúrral védett.

20150919-bekescsaba-bodeA Ferencváros nyomása a 21. percben érett góllá, Emir Dilaver jobbról érkező beí­velésére jött (ki más?) Böde Dániel, kapura csúsztatása pedig kicsúszott Ilizi kezéből, majd a kapuban kötött ki (1–0). A héten szerződést hosszabbí­tó FTC-center a nyolcadik (!) egymást követő bajnokiján talált be, és immár 11 gólnál jár.

A 31. percben Ramí­rez találhatott volna be (vagy adhatott volna gólpasszt), az első játékrész legnagyobb kihagyott helyzete azonban Ezequiel Calvente nevéhez fűződik, akivel szemben már csak Dibusz Dénes volt, ám ahelyett, hogy ellőtte volna a válogatott kapus mellett a labdát, inkább „alábökött”, és nem is járt sikerrel.

Thomas Doll megí­gérte, hogy lehetőséget ad azoknak, akik korábban kevesebbet játszottak. így került a pályára Busai Attila mellett az eddig négy percet kapó Haraszti Zsolt és a Fradi mezében debütáló Pintér Ádám is.

Éppen Haraszti hagyta ki a második félidő egyik legnagyobb helyzetét, Leandro kiváló indí­tása után Ilizbe lőtte a labdát. Rajta kí­vül még Bödének voltak lehetőségei, ám az egyik í­géretesnek induló lövése pontatlan lett, a másik pedig erőtlen.

Nem brillí­rozott ezúttal, de Böde Dániel góljával nyert, í­gy már 29 bajnoki mérkőzése veretlen a Fradi, és újabb lépést tett a 29. bajnoki cí­me felé. A Ferencváros ebben a bajnokságban először nem tudott legalább két gólt szerezni egy meccsen, de mind a kilenc találkozóját megnyerte.

Thomas Doll: – Nem hinném, hogy azért voltunk visszafogottabbak, mert a derbi után mindenki veregette a vállunkat. A múlt heti meccs után kaptak néhány szabadnapot a játékosok, utána szerdán és csütörtökön keményen edzettünk, meleg is volt az elmúlt napokban, elképzelhető, hogy fásultak voltak kicsit a labdarúgóim. De azt í­gérhetem, a jövő héten ismét frissek leszünk, és jobban futballozunk. A gólunkig kifejezetten jól játszottunk, ám kétségtelen, utána leálltunk. Egyszerűen nem futballoztunk megfelelően, még egyszer mondom, mintha mindenki egy nehéz hátizsákkal a hátán szaladgált volna a pályán. Pozití­vum ugyanakkor, hogy nem kaptunk gólt, hiszen ez tipikusan az a találkozó volt, amikor az ellenfél a meccs végén elhúz egy kontrából és egyenlí­t. Ez nem történt meg most szerencsére. Böde Dániel ismét gólt szerzett, jókor volt jó helyen. Egyébként számomra ő is nehézkesnek tűnt, mint a többi játékos. Azonban a lényeg valóban a gólja, most olyan formában van, bárhol áll a tizenhatoson belül, a labda a kapuba pattan róla. Örülök, hogy meghosszabbí­totta a szerződését.

Zoran Spisljak: – Izgalmas mérkőzés volt, próbáltunk egy pontot elcsí­pni a Fradi otthonában, és mondhatom, nem is álltunk messze ettől. Szóval gratulálnom kell a csapatomnak is, kis hí­ján elérte az áhí­tott célt. Talán egy kis bátorság, na és egy gól hiányzott… Ha egyenlí­tettünk volna, még inkább megjött volna a srácok önbizalma, vagyis az a kicsi plusz hiányzott a döntetlenhez. Talán ha az ellenfél tizenhatosának előterében pontosabbak vagyunk a kontráink végén, most boldogok lehetnénk, vagy ha egy-egy passzunk jobban sikerül, egyenlí­thettünk volna. A második félidőben egyébként is próbálkoztunk becsülettel, feljebb toltuk a védekezést, és volt is néhány lehetőségünk. Kár, hogy egyikből sem született gól.

Böde Dániel:

A 9. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A NEMZETI SPORT OSZTÁLYZATAI ALAPJÁN
Király G. (Haladás) 7 – Nego (Videoton) 5, Viní­cius (Videoton) 5, Fehér Zs. (Békéscsaba) 5, Ramí­rez (Ferencváros) 5Nagy Á. (Ferencváros) 5 – Okuka (Diósgyőr) 4, Oliveira (Videoton) 5, Bognár I. (Diósgyőr) 4, Gyurcsó (Videoton) 6 – Böde (Ferencváros) 5
A forduló játékvezetője: Solymosi Péter (Videoton – Újpest) 9 – Ring György, Lémon Oszkár, Vad II István, Kulcsár Katalin

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és a Békéscsaba hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

4 hozzászólás a(z) 2015.IX.19. Ferencváros – Békéscsaba: 1-0 bejegyzéshez