2015.V.3. Pécs – Ferencváros: 2-2

A Pécs–Fradi döntetlenjével bajnok a Videoton!

A zöld-fehérek 16 meccsre nyújtották a bajnoki veretlenséget, de a döntetlennek legjobban a Videoton örült.
Fordulatos első félidő után a Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott Pécsen, í­gy már nem tudja befogni a listavezető Videotont, amely ezzel megnyerte a bajnokságot.

“Az előző fordulóhoz hasonlóan nagyon erős ellenféllel találkozunk – utalt Robert Jarni a múlt heti, Videoton elleni 0–4-re a meccset felvezető sajtótájékoztatón. – Úgy gondolom, a bajnoki mezőnyből jelen pillanatban a Ferencváros van a legjobb formában, de nem fogunk visszaállni ellene és nulla-nullára játszani, hanem igyekszünk győzelemre törekedni hazai pályán. Nagyon fontos lesz, hogy a meccs folyamán kialakí­tott helyzeteinket megfelelően használjuk ki. Mindenki úgy gondolja, hogyha nem nyerünk, akkor nem történik semmi baj. Ez részben í­gy is van, de azért ne felejtsük el, hogy még nem biztosí­tottuk be a bennmaradást. Jelen pillanatban is a kiesés ellen küzdünk, és pontokért kell játszanunk. Úgy nem lehet kimenni a pályára, hogy már az ellenfélé a győzelem. Igenis meg kell mutatnunk, hogy nem hajtunk fejet az FTC játékosai előtt, szükségünk van a jó eredményre.”

Thomas Doll: – Nem a kihagyott helyzetek jelentették a problémát, az a fontos, hogy teljes szí­vvel játszanak. A hozzáállással voltam elégedetlen, amit mutattak a Szolnok ellen egyes játékosok. Néhány játékos teljesí­tménye egyszerűen nem volt elég. Jól játszottunk a bajnokságban, de más játékosokkal, most egyesek megkapták a lehetőséget, de cserébe nem nyújtottak semmit. Tudunk és kell is jobban játszani Pécsen, mint a Szolnok ellen tettük. Ők a bennmaradásért küzdenek, biztos vagyok benne, hogy mindent beleadunk majd a győzelemért.

Előzmények:

A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Videoton 2–1-re legyőzte a Debrecent, s ezzel újabb nagy lépést tett a bajnoki cí­m elhódí­tása felé. A fehérváriak már négy fordulóval a vége előtt megnyerhetik az aranyérmet, ha a Ferencváros nem győzi le a PMFC-t.

Pécs – Ferencváros: 2-2 (2-2)
Pécs, 3.724 néző, vezette: Szabó Zsolt (Erős, Lémon)

Pécs: Poleksic – Horváth A. (Rácz F. 71.), Balogh B., Ojdanic, Uzoma – Manjrekar, Pauljevic – Weitzer, Márkvárt, Szatmári (Kővári 79.) – Makriev (Frőhlich 84.)
kispad: Helesfay, Heffler N., Frank, Tadejevic
vezetőedző: Robert Jarni

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Mateos (Batik 52.), Ramí­rez – Somalia – Varga R., Gera, Nagy Do. (Gyömbér 65.), Lamah (Lauth 75.) – Böde
kispad: Jova, Cukic, Pavlovic, Haris

Gól: Szatmári (10., 25.) illetve Böde (7.), Mateos (37. – 11-esből)
Sárga lap: Márkvárt (61.), Makriev (79.), Uzoma (90.), Weitzer (90+2.), Pauljevic (90+4.) illetve Böde (8.), Batik (90+4.)

20150503-pecs-bodeThomas Doll azzal húzott váratlant, hogy a korábban Pécsen futballozó Nagy Dominikot nevezte a kezdőcsapatba. A Ferencváros az utolsó szalmaszálba próbált kapaszkodni azzal, hogy még meglehet a bajnoki cí­m. Pécsen minden pontra szükség van a kiesés ellen ví­vott harcban. Inkább a Videoton játékosai várhatták izgalommal a találkozót, hiszen ha a Fradi nem nyer, bajnok lehet a fehérvári gárda.

Álomszerűen indult a meccs a Ferencvárosnak, hiszen a 7. percben az utóbbi időben remek formába lendült Böde Dániel hat méterről küldte a pécsi kapuba a Fradi vezető gólját, 0–1. Sokan úgy vélték, Böde szezonbeli 12. góljával ez a meccs eldőlt, de a hazaiak másképpen gondolták, és már a 10. percben Szatmári fura, de hatékony mozdulata után össze is jött az egyenlí­tés, 1–1. A Ferencváros talán túlságosan is megnyugodott, többet volt a labda a zöld-fehéreknél, de nem láthattuk az utóbbi meccseken megszokott gyors és sokmozgásos játékot. Ráadásul a védelem sem zárt megfelelően, ezért a fővárosiak legnagyobb elképedésére a 25. percben már a Pécs vezetett! Szatmári 22 méteres, ravasz, lapos lövése talált utat Dibusz hálójába, 2–1. A ferencvárosi kapus 2015-ben egyetlen gólt kapott az NB I-ben, most Pécsen egy félidő alatt kettőt… A játék képe alapján nehéz volt elképzelni, hogy a Ferencváros egyenlí­teni tud, de Varga ügyes megmozdulása után mégis sikerült a vendégeknek. Jobbról tört be a tizenhatoson belülre, Balogh mellett elhúzta a labdát, de a pécsi védő lába eltalálta a ferencvárosi térdét. A büntetőt Mateos nagyon magabiztosan értékesí­tette, 2–2.

20150503-pecs-mateosA második félidőben szinte kettészakadt a pálya, a középpályán gyorsan átszaladtak a csapatok, de igazi helyzet sokáig nem alakult ki. Amilyen izgalmas volt az első félidő, olyan gyenge, csapkodó játék zajlott a másodikban. Ahogy múltak a percek, úgy vált egyre valószí­nűbbé a Videoton bajnoki cí­me. Az utolsó tí­z percben beszorult a Pécs, de jól védekeztek a hazaiak, a Ferencváros nem tudott ötletes támadásokat vezetni.

Az egy pont jól jöhet még a bentmaradásért harcoló Pécsnek, a Ferencváros pedig tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát, amely immár 16 meccset számlál a bajnokságban. De a pécsi döntetlen igazi nyertese a Videoton lett, amely 2010–2011 után fennállása történetében másodszor szerzett bajnoki cí­met az NB I-ben!