2017.I.25. Ferencváros – Rapid Wien: 0-1

6 hozzászólás a(z) 2017.I.25. Ferencváros – Rapid Wien: 0-1 bejegyzéshez

• Ha az ember megnéz mégegyszer egy meccset, akkor rí döbben arra, hogy valòjí ban az elsô benyomí sa nem mindig a legjobb.

Ez ennél a Rapid-FTC-meccsnél is bebizonyosodott szí momra.

Ha most meg kellene itélnem a Fradi teljesìtményét mí r jòval jobbnak lí tom azt, mint a mùltkor.

A Fradi a Rapid-nak egész meccsen í t méltò ellenfele Volt.

Nem is voltak olyan sok elôre ìvelések, mint azt akkoriban lí tni véltem.

Ez azzal függött össze, hogy felnagyìtva lí ttam ezeket, mert okvetlen Fradi gyôzelemmel akartam felkelni a fotelbòl. Ezért minden eladott labda persze bosszantott is.

Azt a tényt, hogy a fiùk minden labdí n ott voltak, felvették a pí rharcokat és nem féltek az ellenfelüktôl azt mí r kihagytam.

A Rapid amitt-amott gyorsabb Volt, de nem mindig.

Egy szép meccs Volt, hiszen mindkét csapat körülbelöl azt a jí tékfelfogí st képviselték.

• Nem tudom miért ragaszkodik Doll ehhez a hátul tologatós, előre í­velgetős játékhoz. Már korábban is az idegbaj kerülgetett, hogy hátul tartogatták a labdát, nem egyszer “eredményesen”, mert emiatt kaptunk gólokat. Az előre í­velések hatékonysága kg 80 %-os, arról nem beszélve, hogy ezekből az eladott labdákból mi indí­tjuk az ellenfelet.

• íltalí ban a Rapidosok gyorsabbak voltak. Ezt sajnos be kell ismerni.

Az ùj edzôjük, Canadi, a gyorsasí got a legfontosabb dolognak itéli.

Jòl lehetett hallani a közvetìtés közben az osztrí k mester kommentí rjai.

A Rapidosokní l nekem Schaub, Murg, Pavelic, Max Hoffmann, a kapus és persze Szí ntò Tamas tetszettek a legjobban.

A Fradiní l szerintem nagyon jò beví ltak a fiatalok: Lakatos egy jò jí tékos és mí r elég higgadt, A Bogní r-Csernik összjí ték igéretes. Csernik mí r kibontakozò tehetség. Csonkí t még egy kicsit keveset vettem észre.. Botka és Kleinheisler jòl mûködik össze.

Mutari-t még nem tudom sehova tenni, de elég gyors. Kleinheislerel elég jòl megértik egymí st.

Ami nekem feltünt, mivel a Rapid csapatí t is figyelem az a következô:

A jelenlegi Fradi ùgy jí tszik mint a Rapid egy jò néhí ny hònappal ezelôtt. Vagyis a hosszù labdaìvelések és a hí tul adogatí s.

Ami azonban örömel Tölt el, hogy a fiatal tehetségeknek nem kellett elbùjniuk.

Megmutatkozik mí r egy bizonyos különbség a jí tékfelfogí sban a fiatalok és az “öregek” között.

Meg kellene adni ezeknek a fiataloknak a jí téklehetôséget. Többet kellene ôket jí tszatni. Ez persze mindig egy rizikò.

De, kérem, mi nem az ?

• Jé! Csuka szabálytalankodott?? Nahát!

• PERCRŐL PERCRE

2. Félidő
    Véget ért a mérkőzés!
    90. perc: gyors szabadrúgás után Radó lőtt közelről, az osztrákok kapusa nem ette meg a trükkös játékot, védett.
    85. perc: Szántó szerezhette volna meg a második gólját, távoli lövését Holczer tolta fölé.
    84. perc: a Rapid nagy helyzetbe kerülhetett volna, de az utolsó passzt elvétették az osztrákok.
    80. perc: Bognár játszotta meg a tizenhatoson belül Rjut, aki aztán túlcselezte magát, és szerelték.
    72. perc: Csukics csak szabálytalanul tudta megállí­tani az egyik bécsit. Tizenegyes. A büntetőt Szántó Tamás értékesí­tette. 0–1
    69. perc: most Holczernek kellett nagyot védenie. Felpezsdült a mérkőzés.
    67. perc: belelendült az FTC, ezúttal Böde került helyzetbe. Közeli lövését ismét egy védő tisztázta.
    66. perc: Böde remekül í­velte át szélről a védőket, a labdára hajtó Bognár és Rju közül az utóbbi fejelt kapura, próbálkozását azonban egy védő a gólvonalról fejelte ki. Talán a legnagyobb ferencvárosi helyzet volt.
    63. perc: Radó jobb oldali beadására Böde érkezett nagy elánnal, a csatár azonban nem tudott kellő erővel a kapura fejelni.
    59. perc: Csukics a lövés előtti utolsó pillanatban remekül szerelt becsúszva.
    57. perc: Csonka és Bognár is a pályára került a Fradinál.
    50. perc: a második félidőt is a Wien kezdte aktí­vabban.
    Thomas Doll a szünetben alaposan felforgatta a csapatát, beállt Böde, Radó, Lakatos I., Csukics,Csernik, Dilaver és Rju is. A Rapidnál többek között Szántó Tamás és Szalai Attila lépett pályára.
    Elkezdődött a második játékrész!
    1. Félidő
    Véget ért az első félidő!
    44. perc: szép támadást vezetett a Ferencváros, Lovrencsics 16 méterről lőtt. Az osztrákok kapusa védett. Ez volt az eddigi legnagyobb helyzet a magyar csapattól.
    43. perc: egy osztrák támadó látványosan elesett a Fradi kapuja előtt. Nincs tizenegyes.
    40. perc: Botka határozottan, ám pontatlanul szerelt. Sárga lap.
    37. perc: Kochot nagyon könnyen beforgatta egy bécsi játékos, majd a társa a középre passzolt labdával kihagyta a kihagyhatatlant.
    36. perc: Nalepa hozta kellemetlen helyzetbe Holczert, a kapus végül még időben el tudta rúgni a gyengén haza fejelt labdát.
    32. perc: a mérkőzés eddigi nagy részéhez hasonlóan most is a Rapid került nagy helyzetbe, a gólvonaltól néhány méterre í­géretes helyzetbe kerülő csatár azonban lesen volt.
    27. perc: Kleinheisler, Djuricin és Moutari közreműködésével vezetett lendületes kontrát az FTC, melynek végén a nigeri a büntetőterületen belül elesett. Nincs tizenegyes.
    24. perc: Djuricint lökték fel a bécsi 16-os előterében. A szabadrúgást Leandro tekerte nem sokkal a kapu fölé.
    21. perc: labdavesztés után Moutari csúszott oda egy bécsi játékos lábára. Ő is sárgát kapott.
    16. perc: Botka labdát veszí­tett a támadó térfélen, majd gyönyörűen szerezte vissza. Az eset előtt Moutari mutatott be néhány szép cselt.
    13. perc: megint a bécsiek veszélyeztettek. A kapujához közel veszí­tett labdát a Fradi, Murg pedig 20 méterről büntetett volna, ám lövését Holczer fölé tolta.
    11. perc: Djuricin sárga lapot kapott reklamálásért.
    10. perc: nagy osztrák helyzet volt! Joelington könnyen jutott lövőhelyzetbe, labdájába beleért egy védő lába. Szöglet.
    8. perc: a Fradi is eljutott az osztrákok 16-osáig. Botka verte meg a védőjét az alapvonalon, beadását Strebinger fülelte le.
    5. perc: Schaub nagyon üresen maradt, bőven volt ideje felkészülni a lövésre, ami nem is volt rossz, de Holczer védett.
    Elkezdődött a mérkőzés!
    Kezdőcsapatok
    Ferencváros: Holczer – Botka, Nalepa, Leandro, Sternberg – Koch, Lovrencsics – Hajnal, Kleinheisler, Moutari – Djuricin
    Rapid Wien: Strebinger – Auer, Dibon, M.Hofmann, Pavelic – Murg, Osarenren, Schaub, Kuen – Joelinton, Kvilitaia
    ELŐZMÉNYEK

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Rapid Wien labdarúgó felkészülési mérkőzés online tudósí­tásában! Hamarosan kezdünk!

Az edzőtábor. A Ferencváros január 23. és február 1. között Spanyolországban edzőtáborozik. A zöld-fehérek ez idő alatt megmérkőznek a Rapid Wiennel, 28-án a Slovan Libereccel, 31-én pedig a Sparta Praha ellen lépnek pályára.