2022.X.19. MK, Iváncsa – Ferencváros: 3-2

3 hozzászólás a(z) 2022.X.19. MK, Iváncsa – Ferencváros: 3-2 bejegyzéshez

• Csupán érdekesség, hogy az NS címlapján térdelő szurkoló igazi méregzöld (meg kb. egész Iváncsa is, de ez mellékes), olyannyira, hogy a női kézisek meccseire pár éve még Iváncsáról járt be biciklivel (!!!) a Népligetbe és vissza. Szamoránskyék voltak a kedvencei, ha jól emlékszem.

120+1. perc: Vége! Kiesett a címvédő!

120. perc: Atyaég, miket védett Varga! Előbb Marquinhos balról érkező beadása utáni lövését ütötte ki, majd Ryan Mmaee fejesét védte.

119. perc: Pászka szöglete rossz.

117. perc: Vámosi váltja Kovácsot.

114. perc: A 17. ferencvárosi szögletet lekapja Varga kapus.

112. perc: Samy Mmaee jobbról bead, Vécsei középről fejel, mellé.

109. perc: Balról érkező beadást fejelt kapura az ötös jobb sarkáról Marquinhos, de kipattant,majd Pászka lövése után Varga védett.

106. perc: Pászka váltja Thelandert.

105. perc: Vége a hosszabbítás első felének.

103. perc: Knoester beadása után Marquinhos lő 15 méterről, Varga bravúrral véd!

100. perc: Suszter le, Fehér be.

96. perc: VEZET AZ IVÁNCSA!!! Balról érkező beadás Kovácstól, Samy Mmaee mellől Suszter lekészíti Kercsó Bencének, aki a hiába vetődő Bogdán mellett a kapuba lő! 3–2!

94. perc: Gojak kapott sárgát.

91. perc: Megyünk is tovább. Rögtön Vécsei lövése száll fölé, aztán egy szöglet után ő fejel, fölé.

90+3. perc: Vége! Hosszabbítás lesz!

90+2. perc: Marquinhos beívelt szabadrúgása után Thelander fejelt mellé 8 méterről.

89. perc: Kercsó lába görcsöt kapott, a Ferencváros késve rúgta ki a labdát, Cseszneki próbálta meggyógyítani…

86. perc: Knoester birkózta le Susztert egy kontra során, nincs lap, csak szabadrúgás.

84. perc: Petrezselyem helyett Jova a pályán.

82. perc: Knoester is kapott egy sárgát. vagy lehet, hogy Samy Mmaee volt, aki lapot kapott?

80. perc: Petrezselyem kapott sárgát, felrúgta a megiramodó Vécseit.

78. perc: Marquinhos váltja Zachariassent.

77. perc: Kercsó pakolt oda keményen Laidouninak, megúszta sárga nélkül.

75. perc: Balról belőtt szöglet után Thelander fejelt a kapu mellé.

72. perc: Horváth Bencét váltotta Pribék Patrik.

69. perc: Vécsei távoli lövését fogja Varga.

66. perc: Botka helyére érkezik Wingo.

65. perc: Zachariassen nagy szólóval tör be a tizenhatoson belülre, lövését Barta blokkolja szögletre.

61. perc: Petrezselyem lőtt 20 méterről, fölé.

57. perc: Gojak és Vécsei érkezett Besic és Marcier helyére.

55. perc: Egyenlő! Egy hazai szöglet után a lecsorgó labda Aradi Csaba elé került, aki tolt rajta egyet befelé, majd 13 méterről lőtt, Bogdán késve vetődött, gól! 2–2

54. perc: Kovács jobbról adott középre, Suszter remek mozdulattal lőtt 10 méterről, Bogdán vetődve védett.

52. perc: Knoester tette parkolópályára Susztert az oldalvonal mellett, megúszta a sárga lapot.

49. perc: Mercier adott középre szögletet jobbról, Ryan Mmaee fejelt 7 méterről Varga bravúrral védett.

46. perc: Maka Alex a pályán, Vellejost váltotta a második félidő elején.

(Fotó: Árvai Károly)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy gyors kontra végén Besic centerezett, Laidouni meg fölé lőtt…

42. perc: Balról érkező jó beadás után Kovács lőtt a tizenhatos vonaláról, Thelanderről pattant szögletre a labda.

38. perc: Thelander simította a gyepbe Susztert, sárga lap!

37. perc: Barta Barnabás ütközött Mercier-vel, ápolni kell a derekát.

33. perc: Meglepő, de az Iváncsánál van a labda az elmúlt percekben.

29. perc: Kovács tekerte balról középre a labdát mélyen, a gólvonalról kellett kivágnia a labdát Samy Mmaeenak.

23. perc: Ryan Mmaee balról érkező lapos beadása után Mercier lövése pattant be egy védőn, így nem lett veszélyes Vargának.

19. perc: Balról belőtt szöglet után Ryan Mmaee bólintott a jobb alsó sarokba, 1–2

16. perc: Laidouni balról érkező beadása után Zachariassen fejelt fölé.

12. perc: Kercsó egy szöglet után próbálta meglepni Bogdánt oldalról, nem járt sikerrel.

10. perc: Bogdán Kovács, Varga Laidouni lövését fogja,

7. perc: Egyenlítenek a hazaiak!Kercsó balról jól teszi középre a labdát, Suszter László pedig egy jó átvétel után Samy Mmaee mellett lőtt a bal alsó sarokba, 1–1!

4. perc: Vezet a Fradi! Traoré került ziccerbe az ötös bal sarkánál, lövése kipattant Vargáról, ahogy Laidouni lövése is, ám az ismétlés Zachariassentől a kapuban landolt, 0–1!

3. perc: Traoré kapott löbbölést Ryan Mmaeetől, de a védelem tisztázott.

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

Ezer ember lehet jelen a Ferencváros iváncsai vendégjátékán – volt olyan futballista, aki több mint tizenöt jegyet kért klubjától az ismerőseinek.

Vitték a jegyeket, mint a cukrot. Nincs abban semmi meglepő, hogy az FTC vendégjátékára szinte mindenki kíváncsi a környéken, a játékosok és a szakmai stáb ismerősei kis túlzással maguk meg tudták volna tölteni az iváncsai létesítményt. A házak között megbújó futballpályára ezer embert engednek be a szerdai kupamérkőzésen: hétszáz helyit és háromszáz ferencvárosit.

„Ez a meccs mindenkit megmozgat a környéken – mondta lapunknak Tóth András, az NB III-ban szereplő Iváncsa vezetőedzője, aki korábban 275 NB I-es találkozón lépett pályára, többségén a Vasas színeiben. – Akinek tudtunk, szereztünk jegyet, de néhány darabon túl már a játékosoknak is fizetniük kellett a belépőkért, hiszen volt, aki több mint tizenötöt kért. De így van ez rendben, nekik is nagy élmény, hogy ilyen kaliberű ellenféllel játszhatunk.”

Az iváncsaiak jól tudják, a Ferencváros Magyarországon más szintet képvisel, Tóth András is nézi az Európa-liga-csoportkörös mérkőzéseket, és magyarként ő is büszke az eredményekre, s hogy a zöld-fehérek vezetik csoportjukat.

ERŐS CSAPATTAL ÉRKEZIK A FRADI
    A Ferencváros magyar bajnokként sem veszi félvállról a szerdai Magyar Kupa-mérkőzést, a kupa a sűrű program közepette is fontos a klubnak, pláne, hogy a zöld-fehérek a címvédők. Csercseszov vezetőedző erős kerettel érkezik Iváncsára, szinte biztos, hogy ott lesz a csapatban az immár ötmillió eurót érő Adama Traoré, a gólerős Franck Boli vagy éppen Tokmac Nguen.

„Ahogy mondani szokták, elég jól néz ki a Ferencváros. Nem egyszerű nekünk felkészülni ilyen csapatra, hiszen a játékosok képességeit össze sem lehet hasonlítani. Mégis azt mondom, a labda gömbölyű, és arra kérem őket, élvezzék a játékot, cselezzenek, indítsanak, lőjenek. Nincs veszítenivalónk. A kupa előző körében a Gyirmót ellen sem mi voltunk az esélyesek, mégis továbbjutottunk. A Fradi nyilván nyomás alá helyez bennünket, beszorulunk a kapunk elé, mégsem szeretnék bunkerfutballt látni a csapatomtól. Annak idején hátvéd voltam, de nem szeretem a védekező futballt. Azt erősítem futballistáimban, hogy próbáljanak játszani, és meglátjuk, mi sül ki belőle.”

Tóth András várja a találkozást Sztanyiszlav Csercseszovval is.

„Szigorú embernek tűnik, az öltözőben nála biztosan rend van. Azokat a játékosokat, akik hajlamosak elhinni, mekkora királyok, alighanem könnyedén helyreteszi. Tudja, mit akar, tudatosan építkezik, és ami rendkívül szimpatikus, az Európa-liga csoportkörében sem bunkerfutballt kér csapatától. Elvállalják a bátor játékot, aminek meg is van az eredménye.”

Az iváncsai létesítményhez nem árt időben érkezni, mert a 13 órakor kezdődő meccs előtt lezárják a környező utcákat.