Fradi-varázslat Stuttgartban

TFU_19970201_Trb_004 - 0012-3A 14. stuttgarti nemzetközi teremtornán: harmadik a Fradi.

1. forduló: Ferencváros – SC Freiburg (német) 3-1
2. forduló: Ferencváros – VfB Stuttgart (német) 3-2
3. forduló: Ferencváros – Aarau (svájci) 2-3

A csoport végeredménye:

1. VfB Stuttgart 6 pont (9-3), 2. Ferencváros 6 (8-6), 3. Freiburg és Aarau 3-3 (mindkettő: 5-9)

A másik elődöntőben a Ferencváros a német Schalke 04 ellen lépett műfűre. Szeiler az elején nagyot védett, majd sorozatban rohamozott a zöld-fehér gárda. A 3. percben Horváth F. hét méterről a felső kapufát találta el. Ismét Szeiler percei következtek, három védéssel bizonyí­totta, jó formában van. Később Miriuta ügyes lövése okozott gondot a kölni kapusnak. A magyar gárda ügyesen “zónázott”, s mondhatni enyhe fölényt élvezett. A 9. percben Nemec egy szabadrúgást követően éles szögből pompásan emelt a jobb felső sarokba; 10 perc után a Schalke vezetett 1-0-ra.

A folytatásban nagy erőket mozgósí­tott a Ferencváros. A 13. percben Miriuta a jobb felső sarok mellé bombázott. A következő akció végén Nicsenko lövése zúgott el a kapufa mellett, majd Miriuta 11 méterről a balkapufát találta telibe. A Schalke 04 lassí­totta a tempót, “ölte” az időt. Jól is tette, mert a zöld-fehérek igen veszélyesek voltak. Azután jött a hidegzuhany: 22 mp-cel a lefújás előtt szép kombináció végén újabb gólt szerzett a német gárda; 2-0-ra verte a magyar együttest, í­gy a döntőt a Schalke 04 a Karlsruhével ví­vhatta.

A Ferencváros a 3. helyért csak büntetőpárbajt ví­vott, tehát nem játszott a VfB Stutgarttal. A zöld-fehérek céloztak pontosabban, Szeiler pedig “menet közben” hárí­tott egy 9 méterest.

A magyar gárda 4-3-ra diadalmaskodott, í­gy a harmadik helyen fejezte be az eseményt.