1988.VIII.24. Dunaújváros – Ferencváros 0-2

Korán eldőlt a találkozó sorsa, a Ferencváros megérdemelten nyerte a találkozót.

Ferencváros – Dunaújváros 2:0 (2:0)
Dunaújváros, 10.000 néző, v: Varga L.

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Topor, Bánki (Nagy Zs. 88.), Kincses – Fischer, Dzurják (Wukovics 88.), Dukon

Dunaújváros: Holló – Ress, Boldóczki, Gróf, Németh G. – Kerepeczky (Dupai 59.), Miskovicz, Szabó, László – Nyul, Tóth (Szauer 59.)

Gólszerzők: Fischer (35.), Bánki (37.)
Sárga lap: Limperger (13.), Topor (27.) illetve Boldóczki (36.), Dupai (75.)
Jók: Pintér, Keller, Bánki, Fischer illetve Holló, Németh, Szabó

Félelmetes iramban kezdett az FTC. Dzurják a 3. percben már a második gólhelyzetét hagyta ki a megilletődötten játszó dunaujvárosiak ellen. A továbbiakban Holló kapusnak sok dolga akadt, majd a 14. percben Kincses labdájával ismét a középcsatár robbant ki a védők közül, de lövését ezuttal is háritotta a kapus. Az egyre magabiztosabban játszó Ferencváros egymás után két gólt szerzett. A 35. percben egy baloldalról belőtt labdát Fischer laposan továbbiotta a jobb alsó sarokba (1:0). Két perc mulva Boldóczki gáncsolta a kiugró Fischert, amiért sárga lapot kapott, s a szabadrugást Bánki végezte el, 17 m-ről nagy erővel meglőtt labdája a bal felső lécről vágódott a hálóba (2:0).

Szünet után a Kohász összeszedte magát és igy élénkebb le a játék. A Ferencváros a biztos vezetés tudatában könnyed játékkal magabiztosan szövögette támadásait, amelyekre csak görcsös próbálkozás volt a válasz a Kohász részéről.

4 gólos: Handel (Rába ETO)
3 gólos: Balogh G. (Vác), Szabadi (Vasas), Fischer (Ferencváros), Szeibert (MTK-VM)