1988.XII.3. Ferencváros – Veszprém 3-1

Az összkép alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. A vendégek a vereséget nem birták elviselni. A találkozó majdnem félbeszakadt Fischer büntetőjét követően.

Ferencváros – Veszprém 3:1 (1:1)
Üllői ut, 12.000 néző, v: Nagy L.

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Pintér, Limperger, Keller – Topor (Páling 71.), Bánki, Kincses – Fischer, Dzurják, Nagy Zs. (Dukon 71.)

Veszprém: Kakas – Bimbó, Baranyi, Csí­k, Szécsi (Sánta 63.) – Bognár, Csongrádi, Kelemen – Rugovics, Kiss, Süle

Gól: Fischer (11., 89.  – utóbbit 11-esből), Páling (93.) illetve Süle (15.)
Sárga lap: Keller (16.), Pintér (32.), Fischer (85.) illetve Szécsi (15.), Süle (41.), Sánta (81.), Csongrádi (85.), Baranyi (86.), Rugovics (94.)
Jók: Pintér, Fischer, Kincses illetve Kakas

A mérkőzés előtt a zöld-fehérek népszerü, sérülése után lábadozó kapusa, Zsiborás Gábor Melinda pop-énekesnővel a Springer-szobor előtt duettben bemutatta a Mezcsere cimü uj sportslágert.

Melinda kezdőrugása után gyászszünet következett: a IX. kerület közönsége az elhunyt dr. Lakat Károlyra, az FTC volt játékosára, mesteredzőjére, örökös bajnokára emlékezett.

A mérkőzést a hazaiak támadásai vezették be, s mezőnyfölényük hamarosan gól eredményezett. A 11. percben Kincses 21 m-es jobb felső sarokba tartó szabadrugását Kakas szögletre ütötte. A beivelés után Fischer szemfülesen a bal sarokba vágta a labdát. A válaszra nem kellett sokáig várni: Pintér 10 m-re Józsa kapujától felvágta Sülét, s a megitélt szabadrugást Kiss hajtotta végre. Lövését Józsa háritotta, de a korábbi sértett résen volt, s a kipattanó labdát 2 m-ről a hálóba helyezte. A vendégek találata után ismét a ferencvárosiak vették át az irányitást, de lehetőségeiket nem tudták gólra váltani. Erre ismét Fischernek volt a legnagyobb esélye – 10 m-ről hatalmas helyzetből leadott lövését azonban Kakas bravurosan az alapvonalon kivülre tenyerelte. A félidő hátralévő részében is a zöld-fehérek próbálkoztak, a vendégek viszont sorra lefékezték rohamaikat. A 33. percben Limperger betört a 16-oson belülre, ahol Baranyi felvágta. A játékvezető a vonalról itélt szabadrugást. Ezt Kincses ismét jól lőtte, de Kakas is a helyén volt. A játékot sok szabálytalanság tarkitotta.

Fordulást követően nem sikerült rögtön utjára inditani a labdát, mivel a játékvezető jelezte, hogy a Nagyvárad téri állóhelyről valamit bedobtak Kakas kapuja elé. Végül elvégezték a középkezdést. Rögtön Topor előtt adódott igéretes lehetőség, de tulságosan kivárt, igy a védők közbeléptek. Az 51. percben ismét a szőke középpályás került helyzetbe, ezuttal mintegy 10 m-ről bombázott fölé. Ezután Dzurják két szép megmozdulásának tapsolhatott a közönség, először kiszoritott helyzetből a kapufára fejelte a labdát, majd 18 m-ről eresztett meg jó lövést, amely centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

Nagy iramot diktáltak a hazaiak, Kakas kapuját többször is a szerencse mentette meg a góltól. A vendégek alig lépték át a felezővonalat. Ugy tünt, csak idő kérdése, hogy az FTC döntésre vigye a dolgot. Az üggyel-bajjal védekező veszprémiek szinte minden lövésbe belevetették magukat, igy óriási helyzeteket is megusztak. A mérkőzés végére elszabadultak az indulatok, Nagy L. sorozatban osztogatta a sárga lapokat. A 88. percben Keller buktatása után a büntetőpontra mutatott. Az itéletvégrehajtó Fischer volt, aki a bal sarokba helyezett (2:1). A játékvezető ezután Glázer Róbertet, a vendégek vezetőedzőjét az öltözőbe küldte, majd egy üveg is berepült a pályára. Percekig állt a játék, a vendégek minden önuralmukat elvesztették. A 93. percben a csereként beállt Páling adta meg a kegyelemdöfést a veszprémieknek.

Rákosi Gyula:– Hatalmas lendület, fokozott tempó jellemezte játékunkat. A helyzetek kihagyása után végre sikerült gólt lőni, de ezt hamar kiegyenlí­tették. Kapkodó, ideges lett a hangulat. Középen erőltettük a játékot, amit a veszprémiek kegyetlenül szétromboltak. A cserék veszélyesebbé tették a támadójátékunkat. Végül botrányos körülmények között, (nem mi tehettünk róla) megérdemelten győztünk. Gratulálok a csapatnak.

10 gólos: Petres (Videoton)
8 gólos: Jován (Videoton), Kámán (ZTE), Fodor (Bp. Honvéd)
7 gólos: Szabadi (Vasas), Pölöskei (MTK-VM)
6 gólos: Kiprich (Tatabánya), Kvaszta (Békéscsaba), Schaffer (Haladás), Balog (MTK-VM)
5 gólos: Handel (Rába ETO), Balogh (Vác), Szeibert (MTK-VM)
4 gólos: Nagy T. (PMSC), Váczi, Plotár (Tatabánya), Kozma (U. Dózsa), Marozsán (Siófok), Kovács J. (ZTE)

* * *

Ch. Gáll András: … Hogy milyen kevés elegendő manapság a jó szerepléshez, azt a Ferencváros példája is aláhúzza. A zöld-fehérek meglehetősen közepes játékosállománnyal meneteltek idáig, jóllehet Rákosi Gyula edző szerint minden csapatrészükben van klasszis, Józsa kapus, Limperger, Kincses és Fischer személyében. A fradisták példásan dolgoznak az edzéseken, végigloholják a 90 perceket: az eredmény a második hely… Persze valószí­nűleg igaza van az egykori sokszoros válogatott Rákosinak: napjainkban ilyen a labdarúgás Kevés az egyéniség, hiába is keresne a szurkoló Alberthez, Benéhez vagy Nyilasihoz hasonló tudósú játékosokat a pályákon. Hozzá kell tenni: a magyar pályákon.