1991.XI.2. Tatabánya – Ferencváros 1-1

Egy kis szerencsével a Tatabányának mégis csak sikerült a döntetlen ezen a délutánon. A vendégek minden tekintetben jobban játszottak, de a Tatabánya is talált egy gólt: í­gy tudott igen értékes pontot szerezni.

Tatabányai Bányász – Ferencváros 1:1 (0:0)
Tatabánya, 4.000 néző, V: Bay

Tatabánya: Józsa – Miksi, Váczi, Udvardi, Csanálosi – Járfás, Klausz, Banica – Horváth T. (Máté 62.), Sass (Szendrei 78.), Szekeres

FTC: Balogh T. – Telek – Simon, Kuznyecov, Keller – Páling, Albert (Wukovics 67.), Lipcsei – Schneider (Szenes 39.), Balogh G., Deszatnik

Gól: Miksi (85.) illetve Kuznyecov (50.)
Sárga lap: Banica (36. p.), Váczi (52.) illetve Kuznyecov (33.), Simon (59.), Balogh (79.)
Jók: Udvardi, Klausz, Banica, Miksi, illetve Kuznyecov, Albert, Lipcsei, Simon

Régen volt ennyi néző Tatabányán, noha még í­gy sem volt telt ház. Az utolsó hazai mérkőzés óta annyit változott a Bányász összeállí­tása, hogy Józsa Miklóst (aki már korábban is védett Tatabányán) leigazolta a klub, miként Sass Jánost is.

Az első negyedórában inkább a vendégek támadtak, olyannyira, hogy Józsa kapujának előterében huszan is tartózkodtak. Az első kapura lövésre mégis csak a 15. percben került sor, de Balogh erőtlen labdája Józsa kezében landolt. A 19. percben Albert-Balogh-Albert támadásvezetés után Józsa a 11-es ponttól szerezte meg az utóbbi játékos elől a labdát. Három perccel későbbKeller baloldali szabadrugását Balogh csí­pte el, 8 méterről fejelt, de a labda a bal kapufa mellé szállt. A 33. percben Kuznyecov sárga lapot kapott, mert a felezővonal környékén visszarántotta Sasst. A 34. percben Banica bal oldalról beadott labdáját Klausz 8 méterről alig fejelte a jobb kapufa mellé. A 43. percben Szenes szögletét Balogh az ötösről lőtte rá, de a gólvonalon álló Vácziról szögletre pattant a labda.

A ferencvárosi fölény a fordulás után is folytatódott, ráadásul az 50. percben az FTC megszerezte a vezetést. Deszatnik jobboldali szögletét Telek érte el, 6 méterről fejelt, a labda Józsáról pattant ki Kuznyecov elé, aki közelről a kapu közepébe lőtt (0:1). Két perccel később Váczi sárga lapot kapott, mert lerántotta Lipcseit. A 70. percben egyenlí­thetett volna a Tatabánya, Banica-Máté összjáték után az utóbbi ugyanis kiugratta Sasst, aki a védők között két méterről lőtt fölé. A 80. percben viszont a Ferencváros növelhette volna előnyét, Deszatnik balról beadott labdáját azonban Balogh 6 méterről senkitől sem zavartatva fölé vágta. A 85. percben egyenlí­tett a Tatabánya, noha erre még a legvérmesebb tatabányai szurkolók sem igen számí­tottak. Váczi 25 méterről készülődött a szabadrugásnak, a labda a sorfalról visszapattant, Miksi kapásból a kapu bal oldalába nagy erővel vágta (1:1).

9 gólos: Eszenyi (UTE)
5 gólos: Claude (Vasas), Vincze (Kispest-Honvéd), Gregor (Siófok)
4 gólos: Farkas (BVSC), Negrau és Pisont (Kispest-Honvéd), Balog (MTK VM), Szalai (Vác), Sallói (Videoton-W.), Fischer (Siófok)