1992.III.28. Haladás – Ferencváros 1-1

Változatos, jó iramú mérkőzésen mind a két csapat tudása legjavát nyújtva osztozkodott a pontokon.

Haladás VSE – Ferencváros 1:1 (0:0)
Szombathely, 15.000 néző, V: Hartmann

Haladás VSE: Kutasi – Neudl, Mikos, Jagodics, Görög – Marton (Schaffer 55.) Illés, Topor, Elekes – Avgyejenko, Berbás

Ferencváros: Balogh T. – Lipcsei, Telek, Szekeres, – Simon, Albert (Vaszil 77.), Fodor, Keller – Nagy Zs., Balogh G., Deszatnik (Szeles 46.)

Gól: Elekes (72.) illetve Lipcsei (69.)
Sárga lap: Topor (9.), Jagodics (27.) illetve Albert (19.)
Jók: Kutasi, Mikos, Illés, Elekes illetve Balogh T., Lipcsei Fodor

A mérkőzés előtt hóvihar söpört végig a pályán, ezért csúszós, mély talajú küzdőtéren kezdődött el a játék. A szép számú közönség tapsviharában Czibor Zoltán, az egykori aranycsapat balszélsője végezte el a kezdőrugást.

A Ferencváros kezdett jobban és már a 10. percben majdnem vezetéshez jutott. Fodor 20 m-es szabadrúgása után Kutasinak minden tudására szükség volt, hogy szögletre tudja hárí­tani a labdát. A 18. percben megszerezhette volna az előnyt a Haladás, amikor a 16-oson belül hátulról Telek buktatta Avgyejenkót. A büntetőt Marton lőtte, azonban Balogh kapus gyors vetődéssel szögletre tudta ütni a labdát. Ezután kiegyenlí­tetté vált a küzdelem, jó iramot diktáltak a játékosok az irreális pályán. A kapuk azonban ebben az időszakban nem forogtak veszélyben.

Szünet után még jobban fokozódott a küzdelem és ekkor már mind a két kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek. Ezek közül a Ferencváros volt az ügyesebb, mert a 69. percben egy gyors támadás végén a felfutó Lipcsei kapta a labdát, s 14 m-ről óriási erejű lövést zúdí­tott a jobb alsó sarokba (0:1). Két perccel később a szombathelyi szurkolók már majdnem örülhettek a gólnak, amikor Elekes 20 m-es lövése a bal kapufáról a jobb kapufára pattant át és az megtréfálva a szombathelyieket, kifelé vágódott. A 72. percben azonban sikerült egyenlí­teni, Neudl jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Avgyejenko fejjel megcsúsztatta a labdát és Elekes kapásból, félfordulattal, 16 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (1:1). Továbbra sem kimélték magukat a játékosok, mindent elkövettek a győzelem megszerzésére, de a nagy akarásban és a nehéz talajon már nem tudtak kellőképpen összpontostani, és a végén meg kellett elégedniük a döntetlennel.

9 gólos: Fischer (Siófok)
7 gólos: Sallói (Videoton-Waltham), Balog (MTK), Vincze (Kispest-Honvéd FC) 6 gólos: Farkasházy (BVSC-NOVÉP), Fodor (Ferencváros), Hámori (MTK), Gregor (Siófok)