1992.V.8. MTK – Ferencváros 0-2

A Ferencváros folytatta nagyszerü tavaszi menetelését, létfontosságu két ponttal gazdagodott, s lassan ki lehet jelenteni, hogy valóban a bajnoki cim első számu esélyesévé lépett elő.

… A folytatásban az MTK elleni találkozóról ejtettek szót. Sem Havasi Mihály szakosztályvezető, sem Albert Flórián, a szakosztály elnökhelyettese nem tippelt, és óvott attól, hogy már most valaki is bajnoknak kiáltsa ki Nyilasi Tibor vezetőedző gárdáját. Ők tartanak ettől a mérkőzéstől. Persze, mondták, jó lenne újabb két ponttal gyarapodni. Talán jobb lett volna a Népstadionban lejátszani ezt a csatát, ám a Kispest-Honvéd FC nem akart kettős rangadót, a piros-feketék inkább a Bozsik-stadionban küzdenek pénteken. Brünyi Béla, az MTK szakosztályvezetője utánajárt, mennyibe is kerülne a Népstadionban a vendégeskedés. Túl sokba – ez a következtetés, í­gy hát a Hungária körútra várják el a szurkolókat.

(Az MTI munkatársa később a klubházban Rácz Lászlót kérdezte, ő mit vár? Az igencsak sovány ferencvárosi futballista tömör véleménye: – Ha döntetlen lenne, az nem rossz. Győzelem? Fantasztikus eredmény!)

Havasi Mihály jelezte, szerződést kí­vánnak hosszabbí­tani Nyilasi Tiborral. Szerinte álhí­r, hogy a népszerű Nyí­l már másutt í­rt alá szerződést. Albert Flórián azt fejtegette, hogy kilenc játékosuk szerződése lejár. Ha a szponzorok segí­tenek, meg tudják őket tartani. Az lenne a legnagyobb erősí­tés, ha nem távozna senki – mondta Albert.

(1992. május 5.)

*

MTK – Ferencváros 0:2 (0:1)
Hungária krt., 15.000 néző, V: Puhl

MTK: Zsiborás – Talapa, Hires, Kecskés, Vincze (Morozov 58.) – Ivanics (Jován 73.), Bognár, Balog, Horváth, Vancsa – Hámori

FTC: Balogh T. – Simon, Telek, Kuznyecov, Szekeres – Páling, Albert, Fodor, Lipcsei – Schneider (Vaszil 46.), Wukovics (Szenes 79.)

Gól: Wukovics (17.), Fodor (74.)
Sárga lap: Hámori (64.), Morozov (66.) illetve Páling (43.), Simon (45.), Lipcsei (64.), Fodor (75.)
Kiállí­tva: Fodor (88.)
Jók: Kecskés, Vancsa illetve Simon, Telek, Szekeres

Nem sokáig habozott a Ferencváros, azonnal a kezébe vette az irányitást. A zseniális játékmester, Fodor már a 2. percben remekül cselezgetett, de lövése szögletre perdült. Többnyire magas keresztlabdákkal operáltak a bajnoki cimre törő vendégek, akadt bőven dolga a Hires által vezetett kék-fehér védelemnek. Szó mi szó, pokoli nyomás nehezedett a hazai bástyákra, a több középpályást felvonultató MTK nem nagyon találta meg a nagy vendégrohanás ellenszerét. A fölény furcsa góllal gyümölcsözött a 17. percben: Páling ivelt középre, Zsiborás simán megfoghatta volna a labdát, de ehelyett Wukovics elé ejtette. A ferencvárosi csatár nem habozott, négy lépésről az üres kapuba pöccintett (0:1). Ettől kezdve fokozatosan visszavett a tempóból a vendéggárda, ami felbátoritotta az MTK-t. Pedig ha az Üllői utiak tovább folytatják rohamaikat, könnyen már ebben a félidőben döntésre vihették volna a két pont sorsát. A 28. percben Hámori közeli csusztatása elkerülte a jobb alsó sarkot. A félidő hajrájában Telek falsul sikerült labdaérintése csaknem becsapta Balogh Tamást, de a kapus gyorsan utánanyult a háló felé repülő bőrgolyónak.

Szünet után Bognár remekül lépett ki a lesre spekuláló vendégvédők közül, de izgalmában a jobb kapufa mellé guritott. Egyre érezhetőbbé vált, hogy az MTK kezd magához térni kábulatából. A 61. percben mégis Fodor szlalomozott át a hazaiak védelmén, beadását Albert 20 m-ről óriási erővel a felső kapufára bombázta. Az utolsó negyedórában a vendégek ujra nagyobb sebességre kapcsoltak, s a 74. percben Lipcsei ideális átadását Fodor pár lépés megtétele után Zsiborás lába között a kapuba továbbitotta (0:2). Valódi fesztiváli hangulatot teremtett a Ferencváros, a nézők ütemesen éltették a vendégjátékosokat és vezetőedzőjüket, Nyilasi Tibort. A 88. percben Fodor idő előtt elrugott egy szabadrugáshoz letett labdát, amiért a kőszivü Puhl kiállitotta.

A találkozó lefujása után az örömittas ferencvárosi szurkolók tucatjai tódultak a gyepre, hogy üdvözöljék kedvenceiket. A rohamrendőrség, valamint egy különleges, terepruhás testőralakulat igyekezett ezt megakadályozni. Tömegverekedés tört ki, olykor lincshangulat uralkodott a Hungária köruton. Nagy szerencse, hogy az események nem vettek sulyosabb fordulatot.