1993.III.16. MK, PMSC-Fordan – Ferencváros 0-2

NS-19930317-01-19930316Összességében a Ferencváros megérdemelten nyerte a találkozót.

Harmadszorra lejátszották a PMSC Fordan – Ferencváros kupamérkőzést.

Koller Nándor, a pécsiek vezetőedzője. – Harminc centiméteres hótakaró fedi a gyepet. Egyszerűen nem volt mód arra, hogy letakarí­tsuk a játékteret. Nem tudom, mikor találunk majd időpontot a mérkőzés pótlására. A ferencvárosiak tehát hazautaztak, Piller játékvezető ugyanis nem adhatott jelt a 90 perc elkezdésére. (1993. február 24.)

Az időjárás szeszélyeit nehezen követi a labdarugó Magyar Kupa negyeddöntőjének menetrendje. Szerdán három találkozót bonyolí­tottak volna le, amelyek közül a Ferencváros pécsi vendégszereplését a múlt heti halasztás után ismét meghiusí­totta a hóesés. A PMSC-Fordan pályája alkalmatlanná vált arra, hogy a legjobb négy közé jutásért összecsapjanak a csapatok. (1993. március 3.)

PMSC-Fordan – Ferencváros 0:2 (0:1)
Pécs, 7.000 néző, V: Piller

PMSC-Fordan: Csaban – Dienes, Braun, Palaczky (Lengyel 46.) – Ulveczki, Medgyes, Dárdai, Vókó, Kocsis – Barborik, Azoitei (Tolocskó 84.)

Ferencváros: Horváth – Simon, Telek, Kuznyecov (Szenes 72.) – Páling, Albert, Lipcsei, Fodor (Deszatnik 79.), Keller – Gregor, Cigan

Gól: Gregor (31.), Lipcsei (89.)
Sárga lap: Palaczky (10.), Lengyel (65.), Kocsis (75.) illetve Kuznyecov (13.), Simon (18.)
Kiállí­tva: Barborik (85.) illetve Simon (85.)
Jók: Csaban, Medgyes illetve Horváth, Albert, Lipcsei

Az ideális futballidőben kezdődött találkozón a Fradi kezdett jobban, a 6. percben Lipcsei forintos labdával ugratta ki Gregort, aki 8 méterről alig gurí­tott mellé. Négy perccel később Lipcsei jó helyzetből Braunt találta telibe. Továbbra is a vendégek irányí­tották a játékot, a PMSC jobbára csak a védekezéssel törődött, valamint kontratámadásokra rendezkedett be. A 31. percben góllá érett a vendégek fölénye, Albert lövése még kipattant a kapufáról, de Gregor közelről már nem hibázott (0:1). A hátralévő negyedórában a Ferencváros könnyedén őrizte előnyét, a pécsiek játéka ötlettelen, gyenge volt.

A szünet után kiegyenlí­tettebb lett a játék, ám jobbára a két tizenhatos között folyt. A kapuk ritkán kerültek veszélybe, a küzdelem dominált. A második félidő első jelentősebb eseménye a 62. percben történt, amikor Barborik jó helyzetből csúnyán fölé fejelt. Öt perccel később Lipcsei szlalomozott végig a pécsi védők között, lövését szépen védte Csaban. A mérkőzés hajrájára sem változott a játék képe, kiegyenlí­tett, küzdelmes volt a találkozó. A 89. percben Lipcsei szép egyéni akció után beállí­totta a végeredményt (0:2).