1994.III.5. Ferencváros – BVSC-Dreher 4-2

M-ftc-bvscA Ferencváros, noha tartott az idény eleji összecsapástól, biztosan tartotta otthonában a két pontot. Az első félidőben szinte a kapujához szegezte a vasutasokat, és ezúttal az iramot is magasabb fokozatban tartotta, mint ahogy azt az őszi utolsó mérkőzéseken tette. A vendégek nem tudták felvenni az Üllői úti gárdával a versenyt, í­gy pontszerzésre sem volt reális esélyük.

Ferencváros – BVSC-Dreher 4:2 (2:1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Piller

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Szekeres – Páling (Szűcs M. 89.), Lipcsei, Lisztes, Keller – Zavadszky (Nagy Zs. 65.), Balogh G., Wukovics

BVSC-Dreher: Disztl – Nagy P., Dzsinovics, Zemlinszkij, Cseh – Mundi (Werner 46.), Bognár, Kvanduk, Urbányi – Bükszegi, Borgulya (Amania 76.)

Gól: Wukovics (8.), Balogh G. (30.), Szekeres (66.), Lisztes (77.) illetve Páling (33. – öngól), Bognár (81.)
Sárga lap: Borgulya (13.), Cseh (36.)
Kiállí­tva: Urbányi (83.)
Jók: Balogh G., Lisztes illetve Bognár

Az Üllői úti stationban a tavaszi idénynyitó meccs sem maradhatott el a már szokásos mérkőzés előtti apropó nélkül. Ezúttal a bajnoki cí­met nyert zöld-fehér hokicsapat tett tiszteletkört a zöld gyepen.

A ferencvárosi labdarúgó gárda úgy tűnt, gyorsan dűlőre kí­vánja vinni a dolgot és erőteljesen rohamozott. A 8. percben már góllá érett a mezőnyfölény. Lisztes a vasutas középpályáról látványos cselekkel robogott a 16-osig, ahol Baloghgal kényszerí­tőzött, a BVSC védője, Dzsinovics azonban közbeszólt. Az idegenlégiós lábáról mégis az ellenfélhez pattant a labda, nevezetesen Wukovicshoz, aki mintegy tí­z méterről határozottan csavart a bal alsó sarokba (1:0). A vendég együttes játéka a hidegzuhany után sem sokat változott, rendre átengedték a teret a Ferencvárosnak, í­gy az Üllői úti szurkoló sereg nagy örömére könnyedén labdázgattak a zöld-fehérek. A 19. percben Balogh különösen látványos megoldással kí­sérletezett, amikor Wukovics jobb oldali beadását vetődve, kapásból küldte kapura. A labda ugyan jócskán fölészállt, de maga a mozdulat méltán érdemelt tapsot. A 30. percben Balogh már nem eredménytelenül kí­sérletezett, Zavadszky beí­velését mellel maga elé tette, majd a védők gyűrűjéből és a 16-os vonaláról fordulásból kilőtte a jobb sarkot (2:0). A kétgólos hátrány már felébresztette a kék-fehéreket, í­gy a mérkőzés során szinte először a túloldalra, azaz a felezővonal másik területére is merészkedtek. A 31. percben Borgulya lövése például csupán centiméterekkel kerülte el Szeiler kapuját. A 33. percben pedig könnyelműsködés árán a szépí­tés is sikerült. Borgulya lelopta Lisztes lábáról a labdát, majd a 16-os jobb sarkáról beadással kí­sérletezett, amibe Páling oly szerencsétlenül nyúlt bele, hogy a labda a zöld-fehér kapuban kötött ki. Öngól (2:1).

A második játékrész elején az FTC az első félidő kezdetéhez hasonlóan rajtolt. A 48. percben Lipcsei eresztett meg egy hatalmas bombát, de 20 méterről leadott lövését Disztl biztosan hárí­totta. A BVSC valószí­nűleg megijedt a jelenettől, mert más sebességre kapcsolt. A 61. percben a BVSC könnyelműsködése majdnem növelte a hazaiak vezetését. A hátvédek addig körülményeskedtek, amí­g Wukovics rácsapott a labdára, és csak Disztl bravúrja mentette meg a BVSC kapuját a góltól. A 66. percben egy jobb oldali szögletet követően azonban nem hagyta ki az újabb lehetőséget a Ferencváros. A beí­velésre Szekeres ugrott a legmagasabbra a védők gyűrűjéből, és a hálóba fejelt (3:1). A negyedik hazai találatra a 77. percig kellett várni, amikor a nagy tehetségnek tartott Lisztes Krisztián szólózott. Káprázatos cselekkel beverekedte magát a vendégek 16-osára, majd a bal kapufa mellett Disztl segí­tségével a hálóba gurí­tott (4:1). Amint azt az első félidőben Lisztes már megtette, azzal a második játékrészben sem maradt adós, ismét figyelmetlen volt egy BVSC-támadásnál, amelyet kihasználtak a vasutasok. Bognár kapott szemfüles labdát, amellyel a kapu torkáig robogott, ott pedig Szeilert kicselezve a hálóba passzolt (4:2). A kék-fehérek hátránya még ezután a gól után is tetemesnek tűnt, a hangulat ennek ellenére felpaprikázódott az utolsó percekre. Urbányit például a 83. percben szabálytalanság utáni reklamálásért zuhanyozni küldte Piller játékvezető. Ez egyben a találkozó utolsó emlí­tésre méltó pillanatának bizonyult.

16. Haladás VSE 16 2 3 11 14-31 7

10 gólos: Sándor T. (DVSC), Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Horváth F. (Parmalat FC)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Csertői (Rába ETO)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Illés (Kispest-Honvéd), Füle (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Árgyelán, Szarvas (Békéscsabai EFC), Orosz (Kispest-Honvéd), Somogyi (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (EMDSZ-Soproni LC), Claude (Vasas)
5 gólos: Kovács J. (Ferencváros), Sallói, Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Klausz (ETO FC Győr), Szenes (Vasas)
4 gólos: Kámán, Pena (Csepel-Kordax), Lipcsei, Gregor (Ferencváros), Hamar (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs., Vancsa (MTK), Nyilas (Vác FC-Samsung), Gracsov (Debreceni VSC), Kozma, Véber (ÚTE), Czéh (Parmalat FC)