1994.VI.11. DVSC – Ferencváros 2-0

A DVSC sokmozgásos, gyorsabb és határozottabb játékával megérdemelt győzelmet aratott az erősen megfiatalí­tott Ferencváros ellen. A hazai csapat a mostani találkozón tavaszi legjobb teljesí­tményét nyújtotta.

Debreceni VSC – Ferencváros 2-0 (1-0)
Debrecen, 8.000 néző, V: Piller

Debreceni VSC: Horváth – Földvári, Gojan, Kondás, Pető – Dombi, Sándor Cs., Sándor T., Szathmári (Tóth 88.) – Ilea, Buliga (Medvid 89.)

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Hrutka, Szűcs M. – Nagy Zs., Petrók, Albert, Szekeres – Zavadszky, Balogh G. (Kovács J. 59.), Gregor (Christiansen 46.)

Gól: Dombi (16.), Ilea (51.)
Sárga lap: Földvári (13.), Buliga (42.) illetve Szekeres (11.), Gregor (14.), Christiansen (65.)
Jók: Gojan, Dombi, Sándor Cs., Ilea, Szathmári, Buliga illetve Balogh T., Hrutka, Albert, Szekeres

Az eredetileg elképzelthez képest hat helyen változott a kezdőcsapat a Ferencvárosban. A vendégek inkább saját térfelüket szállták meg, ami jellemző, hogy csak a 20. percben fogta az első labdát Horváth. A 16. percben Dombi középen elfutott, közelről lőtt, a labda Hrutka lábát érintve laposan a hálóba gurult (1:0). A félidő második részében valamivel bátrabban játszott a Ferencváros, Hrutka és Balogh szabadrúgását és fejesét védte a debreceni kapus.

Az 57. percben Albert lendületből, 22 m-ről laposan a bal kapufát találta el, s onnan kifelé pattant a labda. Egy percre rá a fiatal Dombi a jobb szélen elfutott, beadását Ilea a hálóba fejelte (2:0). Ismét Ilea következett, szögletrúgás után fejesét Balogh fölé ütötte. Egyre jobban játszott a hazai csapat, játékosai pontosan, laposan adogattak, de helyzeteiket nem tudták kihasználni.

15 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
14 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Wukovics (Ferencváros)
13 gólos: Kulcsár S. (Békéscsabai EFC), Horváth F. (Parmalat FC)
10 gólos: Bognár Gy. (BVSC), Azoitei (Pécsi MSC)
9 gólos: Popescu, Csertői, Klausz (ETO FC Győr), Hamar (Kispest-Honvéd FC)
8 gólos: Orosz, Sallói (Kispest-Honvéd FC), Kovács J., Albert (Ferencváros), Claude (Vasas-Ilzer), Pena (Csepel-Kordax), Kozma (Ujpesti TE), Fischer (Siófoki BFC)
7 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Szenes (Vasas-Ilzer), Nyilas (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Somogyi (Csepel-Kordax), Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Ördög (EMDSZ-Soproni LC), Véber (Újpesti TE), Répási, Dzurják (Vác FC-Samsung), Vancsa (MTK), Fodor (Békéscsabai EFC), Földes I. (ETO FC Győr, utána Siófoki BFC), Szekér (Haladás VSE)