1997.VII.26. Ferencváros – BVSC-Zugló 2-2

A BVSC a mérkőzés végéig megérdemelten vezetett, mivel fegyelmezetten játszott és kevés gólhelyzetből két találatot szerzett, miközben a ferencvárosiak elpuskázták lehetőségeiket. Az FTC a szerencsének is köszönheti, hogy a hajrában sikerült az egyenlí­tés.

Ferencváros – BVSC-Zugló FC 2-2 (1-1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Udvarácz – Dragoner – Jagodics, Szűcs M. – Páling (Schultz 63.), Nyilas, Vincze, Albert, Nagy N. – Nicsenko, Zavadszky

BVSC-Zugló FC: Végh – László – Komlósi, Bondarenko – Erős (Rósa D. 46.), Csiszár, Csillag, Füzi, Usvat (Zováth 85.) – Bükszegi, Potemkin (Kiss I. 58.)

Gól: Nyilas (32.), Dragóner (82.), illetve Potemkin (23.), Rósa D. (60.)
Sárga lap: Jagodics (75.), illetve Bondarenko (56.), László (67.)
Jók: Dragóner, Nyilas illetve Bondarenko, Erős, Rósa D.

A Ferencváros ugyan mezőnyfölényben játszott a találkozó elején, de a BVSC kapuja előtt rendszerint tehetetlenek voltak a hazai játékosok. A 20. és a 22. perc között viszont már három gólszerzési lehetőségek is elszalasztotak a zöld-fehérek, előbb Zavadszky célzott kétszer pontatlanul, majd egy perc múlva Nicsenko 12 m-es lövését hárí­totta Végh. A ferencvárosi gólhelyzetek után az első adandó alkalommal váratlanul vezetést szerzett a vendégegyüttes. A 23. percben Erős végzett el szabadrúgást a 16-os bal oldaláról, a gyenge lövés után Udvarácz hibázott, ugyanis ügyetlenül beleért a labdába, ami a kapu jobb oldalánál helyezkedő Potemkinhez került, s a fiatal csatár egy lépésről a jobb sarokba továbbí­tott (0-1). Nem sokat kellett várni a Ferencváros egyenlí­tő találatára. A 32. percben Zavadszky remekül ugratta ki a jobb oldalon Nyilast, aki 14 m-ről a kapu jobb oldalába helyezett (1-1). A 40. percben Albert szerzett labdát a vasutasok térfelének középső részén, majd a 16-os előtt Nyilashoz passzolt, a válogatott középpályás azonban elügyetlenkedte a lehetőséget.

A második félidőben tovább próbálkoztak a gólszerzéssel a ferencvárosiak, de a támadások nem hoztak eredményt. Az 56. percben a BVSC kapujánál Nyilas és Zavadszky startolt a labdára, ám Végh jó ütemben jött ki, í­gy megmentette csapatát a góltól. Rósa D. révén a 60. percben újra vezettek a zuglóiak, miután a szünetben becserélt játékos egy baloldali átadást követően tí­z méterről, jobbról Udvarácz kapujába lőtt (1-2). A találat megzavarta Nyilasi Tibor vezetőedző játékosait, a vasutasok ellenben nyugodtan futballoztak. A 72. percben Nyilas lőtt kapura 14 méterről, s a felső léc fölött szállt el a labda. Ennél jobb lehetőség adódott Usvat előtt, a BVSC idegenlégiósa azonban a 79. percben óriási gólhelyzetben szintén a felső kapufa fölé lőtt. A hajrában sikerült egyenlí­teniük a zöld-fehéreknek: a 82. percben egy jobboldali szabadrúgás után Dragóner öt méterről fejelte a labdát a hálóba (2-2).

18. Kispest-Honvéd FC 2 – – 2 2-9 0

(A Videoton FCF – Gázszer FC Agárd mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A DVSC-Epona – Ecker-Stadler mérkőzést augusztus 13-án rendezik.)

4 gólos: Illés (MTK FC)
2 gólos: Szanyó, Tóth N. (ÚTE), Mracskó (Győri ETO FC), Plókai M., Kovács S. (Haladás VFC)