1998.IV.29. Tiszakécske – Ferencváros 1-2

W_tiszakécske-ftcA vendégek végig többet támadtak, s sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. A Tiszakécske 1-0-ás vezetése birtokában visszahúzodott kapuja elé.

Tiszakécskei FC – Ferencváros 1-2 (0-0)
Tiszakécske, 9.000 néző, V: Ábrahám

Tiszakécske: Nagy Zs. – Balla L., Izsák, Nagy L., Barna – Holló (Maczkó 68.), Molnár (Major 83.), Bánföldi, Bujáki (Szántó 46.) – Besserman, Török

Ferencváros: Hajdú – Dragóner – Szűcs M., Lipcsei – Zavadszky, Vincze O., Miriuta (Albert 59.), Jagodics, Nagy N. – Horváth F., Nicsenko (Potemkin 59.)

Gól: Szántó (56.) illetve Albert (76.), Vincze O. (82.)
Sárga lap: Szántó (56.), Izsák (80.) illetve Nagy N. (12.)
Jók: Izsák, Balla, Szántó illetve Albert, Vincze, Lipcsei

Az első helyzet Vincze Ottó előtt adódott az 5. percben, aki Izsák hibáját követően 15 méterről alig lőtt mellé. Két perc múlva egy remek akció után a hazaiak középpályása, Bujáki lőtt. Negyedóra múltán alább hagyott a két csapat lendülete, mindkét oldalon biztonságos játékra rendezkedtek be a csapatok. A 27. percben Horváth Ferenc fordulásból kicsivel a kapu fölé tüzelt. A 31. percben a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét hagyták ki a hazaiak. Nagy László egyedül vezette kapura a labdát, majd 18 méterről lőtt, Hajdú Bánföldi elé öklözött, aki 5 méterről a kapu fölé lőtt.

Az 52. percben Zavadszky a 16-os jobb sarkáról kapura lőtt, a jobb oldali lécen csattant a labda. Az 56. percben a csereként beállt Szántó Bánföldi bedobását követően az ötös bal sarkáról úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a felső lécről pattant a gólvonal mögé (1-0). A gól után két í­zben is egyenlí­thetett volna a Ferencváros, előbb Horváth F. fejese, majd Miriuta 10 m-es lövése tévesztett célt. Többet támadott a Ferencváros, miközben a Tiszakécske néhány veszélyes ellentámadást vezetett. A 76. percben Lipcsei 16 m-es lövése után Nagy csak kiütni tudta a labdát, Albert fordulásból, 10 m-ről a bal alsó sarokba emelt (1-1). A 82. percben Vincze a hazaiak pontszerzési esélyeit is szertefoszlatta: a ferencvárosi játékos egy 22 m-es szabadrúgásból a jobb felső sarokba bombázott (1-2).

1. Újpesti TE 28 19 6 3 49-21 63 pont
2. Ferencváros 28 17 5 6 51-32 56
3. Vasas Danubius Hotels 28 17 4 7 58-33 55
4. Győri ETO FC 28 14 8 6 36-23 50
5. MTK Hungária FC 28 14 6 8 49-31 48
6. Vác-Zollner FC 28 13 5 10 38-40 44
7. Gázszer FC 28 10 11 7 44-34 41
8. Zalahús-ZTE FC 28 12 4 12 46-36 40