1998.VIII.22. Ferencváros – Siófok 2-0

Végig lendületesen jól játszó Ferencváros biztos győzelmet aratott az ügyeskedő Siófokkal szemben, akik előtt két-három lehetőség is adódott a gólszerzésre.

Ferencváros – Siófok FC 2-0 (0-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Piller

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Szűcs M., Mátyus – Nyilas (Schultz 70.), Vámosi (Jagodics 84.), Lendvai, Vincze O., Nagy N. (Füzi 63.) – Bükszegi, Selimi

Siófok: Posza – Kovács B., Bimbó, Szabadi – Ördög, Győri, Bozsér (Hanák 84.), Sallai (Soós 77.), László – Pest R., Márkus

Gól: Vincze O. (73.), Selimi (88.)
Sárga lap: Sallai (55.)
Jók: Mátyus, Vincze O., Selimi illetve Posza, Bimbó

Változatosan kezdődött a találkozó, a negyedik percben Vincze lövésébe léptek bele a vendégvédők kapujuktól 10 méterre, majd Pest R. került helyzetbe, 8 méteres lövését Udvarácz hárí­totta. A folytatásban átvette a játék irányí­tását a Ferencváros. Posza előbb Bükszegi 10 méteres lövését, majd Selimi 6 méteres fejesét védte. A 21. percben nagy helyzetbe került Pest R. A ferencvárosi védők eladták a labdát a felezővonalnál, a siófoki csatár egyedül vezethette a játékszert a ferencvárosi kapura, majd 8 méterről a kivetődő Udvaráczot találta el. A hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de a siófokiak ritka ellentámadásai mindig veszélyesek voltak. A 35. percben Vincze 25 méteres szabadrúgása után Posza a keresztlécre tenyerelte a labdát. A félidő utolsó percében hatalmas tüzijáték alakult ki a vendégek kapuja előtt. Posza előbb Vámosi 8 m-es fejesét hárí­totta, majd Nagy Norbert lövését védte a siófoki hálóőr.

A második játékrész is mozgalmasan kezdődött, a siófokiak bátran támadtak. E közben a védelmük fellazult, Selimi került helyzetbe, Posza azonban újra remekelt. Tí­z perc elteltével visszaálltak védekezni a vendégek, újra a ferencvárosiak kerültek fölénybe. A 69. percben Bükszegi elől mentettek a piros-fekete védők. A 73. percben Sallai és Vámosi fejjel ütközött, a siófoki játékost hosszú ideig a mentőautóban ápolták. A 77. percben egy átlövés meghozta a ferencvárosiaknak a vezetést. Vincze védhetetlenül bombázott 28 méterről, laposan a bal alsó sarokba (1-0). A 88. percben egy nagyszerű támadást vezetett a Ferencváros. Mátyus játszotta magát tisztára a bal oldalon, majd az alapvonalon pontosan í­velt középre, Selimi 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (2-0).

18. III. Kerület FC 5 – 1 4 3-13 1

(Az 1. fordulóból elhalasztott DVSC-Epona – BVSC-Zugló FC mérkőzést szeptember 7-én játsszák. Az ötödik fordulóból elhalasztott Vasas Danubius Hotels – Haladás-Milos találkozót szeptember 16-án rendezik meg.)

6 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
4 gólos: Lengyel (Dunaferr SE), Korsós A. (Újpest FC), Hámori (Vasas DH)
3 gólos: Buzás, Egressy (Diósgyőri FC), Borgulya (Kispest-Honvéd FC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Kovács Z. (Újpest FC), Pál (Vasas Danubius Hotels), Lukács (Videoton FCF)