1998.X.17. Ferencváros – Vác FC-Zollner 2-2

Az első félidőben a Vác érettebben, taktikusabban és szebben futballozott, mint a Ferencváros és rászolgált az egy bajnoki pontra. A Ferencváros az első játékrészben mélyen valódi tudása alatt futballozott.

Ferencvárosi TC – Vác FC-Zollner 2-2 (0-1)
Üllői út, 7.576 néző, V: Kiss Béla

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Simon (Kovács B. 60.), Mátyus – Füzi, Schultz, Vámosi (Nyilas 36.), Lendvai, Vincze – Bükszegi, Selimi (Szabics 46.)

Vác: Hámori – Lévai, Nagy T., Schwarcz (Kovács P. 48.), Kasza – Vojtekovszky, Nyikos, Vén (Sipeki 67., Füle 84.), Romanek – V. Kopunovics, Horváth P.

Gól: Mátyus (52.), Szabics (74.) illetve Horváth Péter (28.), Nagy Tibor (63. – 11-esből)
Sárga lap: Bükszegi (54.), Simon (63.) illetve Lévai (68.), Nyikos (75.)
Jók: Mátyus, Schultz illetve Horváth Péter, Vén, Nagy T.

TFU_19981107_FCU_008 - 0004-2Kiegyenlí­tett mezőnyjátékkal telt el az első negyedóra, sőt, a váciaknak akadt először gólszerzési lehetőségük. A 14. percben egy gyors vendégakció végén balról érkezett a labda Udvarácz kapuja elé, ahol Vojtekovszky senkitől sem zavartatva három méterről a bal alsó sarok mellé fejelt. A 22. percben Vincze 20 méteres lövését Hámori biztosan fogta. A 28. percben a Vác megszerezte a vezetést. Horváth Péter a félpályáról indulva végigvitte a labdát a Ferencváros térfelén, majd 15 méterről a tehetetlen Udvarácz mellett a jobb alsó sarokba gurí­tott (0-1). A Ferencváros továbbra is pontatlanul, rengeteg átadási hibával játszott. Egyedüli veszélyt a Vámosi helyén csereként játszó Nyilas 16 méteres lövése jelentette a 42. percben. A nagy erővel meglőtt labda azonban a bal kapufáról a mezőnybe vágódott.

Az 52. percben egyenlí­tett a Ferencváros. Nyilas í­velt középre a jobb oldalról, és a bevetődő Mátyus 5 méterről a kapuba közepébe továbbí­tott (1-1). A 63. percben Simon feleslegesen szabálytalankodott Horváth Péterrel szemben a hazai tizenhatoson belül, Kiss Béla játékvezető habozás nélkül tizenegyest í­télt. A büntetőt Nagy Tibor a jobb felső sarokba lőtte (1-2). A 70. percben tüzijátékot rendezett a Ferencváros a Vác kapuja előtt. Előbb Bükszegi 12 méteres lövését védte bravúrral Hámori, majd két hazai fejes is célt tévesztett. A 75. percben ismét egyenlí­tett a Ferencváros. Schultz 17 méteres jobb oldali lövését védte ugyan Hámori, de az erős lövés után a labda kiperdült a kezéből és a berobbanó Szabics öt méterről a bal felső sarokba bombázott (2-2). A 90. percben még adódott egy váci lehetőség, ám Vojtekovszky 20 méteres lövését Udvarácz a jobb alsó sarok elől, bravúrral hárí­totta szögletre.

18. Siófok FC 11 – 4 7 9-19 4

(A Vasas – III. Kerület (6-0) mérkőzés eredményét a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága megsemmisí­tette. Az óvás után a három pontot – 3-0-ás gólkülönbséggel – a III. Kerület FC-nek í­télték oda. A döntést a fellebbviteli bizottság megerősí­tette.)

11 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
8 gólos: Egressy (Diósgyőr)
6 gólos: Kulcsár (Diósgyőr), Korsós Gy. (Győri ETO FC), Hámori, Pál (Vasas DH)
5 gólos: Lengyel (Dunaferr SE) Földes (Gázszer FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Kirchmayer (Nyí­rség Spartacus SE)