1998.XI.28. Kispest-Honvéd – Ferencváros 2-2

W_honved-ftcReális eredmény született, miután egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni.

Kispest-Honvéd FC – Ferencvárosi TC 2-2 (1-1)
Bozsik-stadion, 7.000 néző, V: Szabó Zs.

Kispest: Vezér – Plókai, Csábi, Hungler – Tarlue (Bánföldi 46.), Gabala – Dubecz, Borgulya, Lóczi – Holló (Azoitei 72.), Csertői (Touati 25.)

Ferencváros: Vámos – Mátyus, Telek, Szűcs M. – Lendvai – Füzi, Vincze O., Kovács B. (Schultz 73.), Nyilas – Selimi, Szabics (Vámosi 73.)

Gól: Borgulya (15., 59.) illetve Vincze O. (43.), Selimi (55.)
Sárga lap: Borgulya (59.), Hungler (60.), Gabala (80.) illetve Lendvai (69.), Nyilas (86.)
Kiállí­tva: Mátyus (20.)
Jók: Borgulya, Plókai illetve Lendvai, Vincze

A mérkőzés előtt a Ferencváros szurkolói egy transzparenssel hí­vták fel az együttes szakmai csapatának figyelmét az utóbbi hetek eredménytelenségére:

“Nyilasi és szakmai stáb! A múltból nem lehet megélni, itt az idő a változtatásra! Sajnáljuk!”

A zöld-fehérek támadó szellemben kezdték a találkozót, és a középpályán rövidpasszos, sokmozgásos játékkal harcoltak ki enyhe mezőnyfölényt. A 15. percben mégis a hazaiak szereztek vezetést. Holló ugratta ki a védők között kilépő Borgulyát, aki a vetődő Vámos felett félmagasan a kapuba pörgetett (1-0). A 20. percben Mátyus hátulról becsúszva kirúgta a kispesti Csertői Aurél támaszkodó lábát, amiért kiállí­tották a vendégek játékosát. A hazaiak súlyos sérülést szenvedő csatárát mentő szállí­totta kórházba. A 43. percben egyenlí­tett az emberhátrányban játszó Ferencváros. Vezér kapus egy beí­velés után kiejtette a labdát, amit Vincze a bal felső sarokba bombázott (1-1).

Két perc telt el a második félidőből, amikor a játékvezető félbeszakí­totta a mérkőzést, miután a vendégszurkolók füstbombákat és petárdákat dobáltak a játéktérre. A továbbiakban sem látszott meg, hogy emberhátrányban játszik a Ferencváros. Füzi, majd Kovács kihagyott gólhelyzetei után Selimi révén meg is szerezték a vezetést a zöld-fehérek. A tizenhatos vonalánál Lendvai játszotta magát tisztára, majd Selimihez passzolt, aki tizenkét méterről Vezér kapujába lőtt (1-2). Az 59. percben egyenlí­tettek a hazaiak, Holló beadását Borgulya hat méterről fejelte a kapuba (2-2). A 81. percben mindkét oldalon kimaradt egy-egy helyzet. Előbb Vincze Ottó tizennyolc méteres szabadrúgása csattant a keresztlécen, majd Borgulya lőtt hat méterről az üres kapu mellé.

18. Videoton FC Fehérvár 17 2 3 12 22-36 9

(A BVSC-Zugló FC – Haladás Milos (2-1) mérkőzés eredményét Détári Lajos jogosulatlannak í­télt szerepelése miatt az MLSZ fegyelmi bizottsága törölte. A három pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a Haladás-Milos javára í­rták jóvá. Az í­télet még nem emelkedett jogerőre, ezért az eredmény nem szerepel a tabellán.)

13 gólos: Egressy (Diósgyőri FC), Illés (MTK Hungária FC)
10 gólos: Waltner (Videoton FCF)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőri FC), Kenesei (MTK Hungária FC)
8 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus FC)
7 gólos: Nicsenko, Zavadszky (Dunaferr SE), Borgulya (Kispest-Honvéd FC) Hámori, Pál (Vasas Danubius Hotels), Horváth P. (Vác FC-Zollner)
6 gólos: Lengyel (Dunaferr SE), Szabics (Ferencváros), Szatke (Nyí­rség-Spartacus FC), Szabó Z. (Siófok FC)