1999.III.20. Ferencváros – Gázszer 2-0

W_ftc-gázszerA második félidőben erőszakosan és pontosabban játszó Ferencváros megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Ferencváros – Gázszer FC 2-0 (0-0)
Üllői út, 5.000 néző, V: Piller

FTC: Udvarácz – Kriston, Telek, Nagy N. (Vámosi 46.) – Nyilas (Bócz 62.), Szűcs M., Lendvai, Vincze O. (Eszenyi 81.), Füzi Á. – Szabics, Kulcsár

Gázszer: Kövesfalvi – Dulics, Szalai, Bekő – Salacz J., Urbonas, Király (Zimmermann 46.), Korol (Móri 74.), Medvid – Földes, Tiber

Gól: Bócz (65.), Szabics (76.)
Kiállí­tva: Urbonas (90.), Bekő (91.)
Sárga lap: Király (22.), Salacz J. (24.), Bekő (90., 91.)

9. perc: Füzi bal oldali beadását Szabics fejelte mellé.
27. perc: Kriston futotta le őrzőjét a jobb oldalon, beadása után Vincze 16 méterről, kapásból kapura lőtt, ám Kövesfalvi kiütötte a jobb alsó sarokba tartó labdát.
29. perc: Tiber bal oldali beadását Salacz J. pörgette centikkel a jobb felső sarok mellé.

Az első félidőben a hazaiak mezőnyfölényben játszottak, ám rendkí­vül pontatlanul és körülményesen támadtak, í­gy komolyabb gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni.

54. perc: Lendvai lőtt kapura 28 méterről, Kövesfalvi biztosan védett.
65. perc: Kulcsár két csel után remekül adott be a bal oldalról, és a hosszú saroknál érkező – 3 perce beállt – Bócz 5 méterről a léc alá bombázott (1-0).
71. perc: Füzi lépett ki a vendégvédők közül, középre passzolt, az üresen érkező Kulcsárhoz, aki 5 méterről a gólvonalon álló Szalait találta el.
76. perc: Vincze elfektette védőjét, majd önzetlenül az üresen érkező Szabicshoz passzolt, aki a kapu közepébe gurí­tott (2-0).
89. perc: Tiber 10 méteres lövését Udvarácz védte.
91. perc: kakaskodás miatt kiállí­tott Bekő és Urbonas büntetése miatt tiltakozó Gázszer-vezetőedzőt, Hartyáni Gábort Piller játékvezető szintén kiállí­totta.

18. BVSC-Zugló FC 21 2 6 13 15-33 12

(A Haladás – FTC összecsapást április 21-én játsszák.)

14 gólos: Illés (MTK)
13 gólos: Egressy (Diósgyőr)
11 gólos: Szabics (FTC), Kenesei (MTK), Waltner (Videoton)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Zavadszky (Dunaferr), Korsós Gy. (Győr), Kirchmayer (Nyí­rség)
8 gólos: Nicsenko (Dunaferr), Hámori (Vasas), Horváth (Vác)