1999.V.23. Nyí­rség-Spartacus – Ferencváros 0-1

A nagy szélben a jobb erőkből álló Ferencváros érettebben játszott. A hazaiaknak több helyzetük volt, de nem érdemtelen a vendégsiker.

Nyí­rség-Spartacus FC – Ferencváros 0-1 (0-1)
Nyí­regyháza, 10.000 néző, V: Szabó

Nyí­regyháza: Celeszki – Ács, Szatke, Nagy, Kiss – Kondora, Karkusz, Szabó (László 86.), Göncz (Kirchmayer 55.) – Baranyi (Azoitei 80.), Novák

Ferencváros: Vámos – Vámosi, Telek, Jagodics, Mátyus – Szűcs M., Nyilas (Kovács B. 76.), Vincze O., Füzi – Bükszegi (Eszenyi 71.), Kulcsár (Szabics 87.)

Gól: Vincze O. (14.)
Sárga lap: Celeszki (38.) illetve Vámosi (36.)

8. perc: Szűcs 14 méteres lövése után Celeszki a mezőnybe öklözte a labdát.
11. perc: az előre lopakodó Jagodics 16 méterről lőtt, de Celeszki a helyén volt.
12. perc: Novák jobb oldali szögletét követően Szatke 5 méterről a kapu fölé fejelt.
14. perc: egy 25 méteres szabadrúgásból Szabó lőtt, a labda a felső lécet surolva hagyta el a játékteret. Gyors ferencvárosi ellentámadás után Kulcsár perdí­tett Vincze elé, aki 16 méterről a jobb sarokba lőtt (0-1).
26. perc: egy bal oldali szöglet után Nagy 7 méterről fejelt fölé.

51. perc: Novák mellel tette a labdát Szabó elé, aki 18 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé.
56. perc: Vincze bal oldali beadását követően Kulcsár 6 méterről Celeszki ölébe fejelte a labdát.
62. perc: gyors ferencvárosi kontratámadás végén a bal oldalon előretörő Mátyus 8 méterről az oldalhálóba lőtt.
78. perc: Kirchmayer szabadrúgása után Nagy 5 méterről fölé fejelt.
84. perc: ferencvárosi akció végén Kulcsár 8 méterről nem találta el a hazai kaput.

18. III. Kerület FC-Auto Trader 31 4 5 22 35-84 17

(A Dunaferrtől a Fegyelmi Bizottság döntése alapján minden fordulában 3-3 büntetőpontot kell levonni, de a Dunaferr fellebbezése miatt a határozat még nem jogerős, ezért a táblázatban nincs pontlevonás.)

21 gólos: Illés (MTK)
16 gólos: Egressy (Diósgyőri FC)
14 gólos: Ilea (DVSC-Epona)
13 gólos: Korsós A. (Újpest)
12 gólos: Kenesei (MTK), Szabics (Ferencváros), Pál (Vasas), Waltner (Videoton)
11 gólos: Korsós Gy. (Győr), Borgulya (Kispest HFC), Preisinger (MTK), Kulcsár (Diósgyőr 9, Ferencváros 2)
10 gólos: Lengyel (Dunaferr), Nicsenko (Dunaferr), Zavadszky (Dunaferr)
9 gólos: Bükszegi (Ferencváros), Wukovics (III. Kerület FC-Auto Trader), Hámori (Vasas DH), Horváth (Vác FC-Zollner), Kirchmayer (Nyí­rség), Kovács Z. (Újpest)