1999.VIII.15. Gázszer – Ferencváros 3-2

A közepes szí­nvonalú mérkőzésen sokáig úgy tűnt, hogy a jelentősen tartalékos Ferencváros ponttal távozik a Gázszer otthonából. A hajrában azonban felgyorsí­totta a játékot a hazai csapat és megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Gázszer FC-Ferencváros 3-2 (2-2)
Székesfehérvár, 5.000 néző, V: Ábrahám

Gázszer: Kövesfalvi – Korol, Szalai, Schindler – Dulics, Gőgh (Simek 87.), Árki, Dvéri, Salacz J. – Lukács (Szabó Z. 78.), Földes (Popovics 75.)

Ferencváros: Szűcs L. – Lilik, Nagy N., Szűcs M. – Kriston (Kulcsár 81.), Bárányos, Lászka (Fülöp Z., 65.), Kovács, Füzi Á. – Tóth M., Horváth P.

Gól: Gőgh (10.), Lukács (21.), Árki (77.) illetve Lászka (6.), Tóth M. (40.)
Sárga lap: Dulics (9.), Árki (42.) illetve Tóth M. (40.), Lilik (53.), Szűcs M. (53., 82.)
Kiállí­tva: Szűcs M. (82.)

6. perc: Bárányos bal oldali, 50 méteres átadása szabadon találta Lászka Balázst, és az élete első PNB-s mérkőzésén szereplő 21 éves játékos kapásból, 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).
10. perc: Korol indí­tását követően Lukács a 16-os oldalvonaláról középre passzolt, Gőgh 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).
21. perc: Földes közeli lövése után Szűcs csak tovább tudta ütni a labdát, Lukács fordulásból, 8 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2-1).
40. perc: Korol átadását Bárányos csí­pte el a középpályán, rögtön indí­totta a szabadon hagyott Tóth Mihályt, a csatár ügyesen rávezette a labdát Kövesfalvira, majd 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-2).

53. perc: Földes tört kapura, a 16-os közelében előbb Lilik, majd Szűcs M. szabálytalankodott a csatárral, aki megsérült és néhány percig ápolni kellett. A szabadrúgást Dvéri 21 méterről elhamarkodottan a kapu fölé lőtte.
62. perc: Tóth M. középre adását Horváth P. sarkalta tovább, Kovács B. 15 méterről kecsegtető helyzetben, senkitől sem zavartatva a kapu fölé lőtte.
72. perc: Gőgh átadásával Lukács átjátszotta Nagy Norbertet a 16-os vonalánál, de amikor a fehérvári csatár gólhelyzetbe került volna, Lilik közbelépett és felszabadí­tott.
77. perc: Dulics jobb oldali átadását követően Popovics ügyesen továbbgurí­totta a labdát az érkező Árki elé, aki 11 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (3-2).
82. perc: Popovicsot Szűcs a középpálya közelében felvágta, a ferencvárosi játékos sárga lapot kapott. A védőnek már volt egy sárga lapja, í­gy Ábrahám játékvezető kiállí­totta.

18. Balaton-TV Siófok 2 – – 2 0-5 0

2 gólos: Frunza (Diósgyőri FC), Nicsenko (Dunaferr SE), Zavadszky (Dunaferr SE), Horváth Gy. (Nagykanizsa), Szabó A. (Nyí­rség-Spartacus), Faragó (Szeged LC), Juhár (Vasas DH)