2000.V.6. Siófok – Ferencváros 2-4

W_siofok-ftcAz első félidőt “átalvó” siófoki csapat a második 45 percben hiába támadott, már nem tudta behozni a Ferencváros háromgólos előnyét. A vendégcsapat megérdemelten győzött.

Siófok FC-Ferencváros 2-4 (0-3)
Siófok, 4.500 néző, V: Bede

Siófok: Bí­ró – Soós, Bimbó, Juhász – Sánta (Sallai 45.), Grósz, Babos, Hanák, Bédi (Zabundu 63.) – Kulcsár (Földes I. 67.), Földes G.

FTC: Szűcs L. – Crnomarkovics, Lakos, Nagy N. – Kriston (Bükszegi 45.), Bárányos (Váczi 60.), Vén, Csoknay, Füzi – Tóth M., Horváth P.

Gól: Babos (71.), Földes G. (73.) illetve Horváth P. (21., 36. – mindkettő 11-esből, 76.), Tóth M. (43.)
Sárga lap: Bí­ró (37.), Soós (64.), Bimbó (79.) illetve Nagy N. (89.)

21. perc: Soós buktatta Horváthot a 16-oson, Bede 11-est í­télt, amelyet a sértett értékesí­tett (0-1).
36. perc: Bimbó szabálytalankodott a 16-oson belül Horváthtal, Bede ismét büntetőt í­télt, amit Horváth értékesí­tett (0-2).
40. perc: Földes lőtt óriási helyzetben 10 m-ről Szűcs kapujának jobb sarka mellé.
43. perc: Füzi a bal oldalról keresztbe lőtte a labdát, a másik oldalon Tóth M. érkezett, aki futtából kilőtte Király kapujának jobb alsó sarkát (0-3).

71. perc: Földes I. fejelt a 16-os vonalánál álló Babos elé, aki kapásból a jobb sarokba lőtt (1-3)
73. perc: Grósz szerzett labdát a jobb oldalon, visszagurí­tása után Földes G. talált a léc alá (2-3).
76. perc: Horváth P. lépett ki a lesre játszó siófoki védők között, majd a kifutó Bí­ró mellett a jobb sarokba gurí­tott (2-4).

17. Vác FC 28 3 5 20 23-77 14

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

20 gólos: Tököli (Dunaferr)
17 gólos: Tóth M. (FTC)
16 gólos: Horváth P. (FTC)
13 gólos: Kenesei K. (MTK), Zavadszky (Dunaferr)
11 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 6), Illés (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest)
10 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kabát (Vasas DH), Kovács Z. (Újpest FC)
8 gólos: Ferenczi (ZTE 5, Győr 3)
7 gólos: Csernijenko (Nyí­rség), Galaschek (Vasas), Herczeg (Győr), Kerekes (Nagykanizsa 2, Debrecen 5), Nicsenko (Dunaferr), Szili (Vasas)