2000.IX.9. Ferencváros – Lombard Tatabánya: 2-2

Feszült hangulatú mérkőzésen az első játékrészben a ferencvárosiak, a másodikban a tatabányaiak nyújtottak jobb teljesí­tményt, ezért igazságos döntetlen született.

Labdarúgó NB I, alapszakasz, 7. forduló, A-csoport:

Ferencváros-Tatabánya 2-2 (1-0)
Üllői út, 5.000 néző, V: Hanyecz

Ferencváros: Vámos – Dragóner, Cheregi, Balog Z. – Földvári, Lipcsei, Gyepes (Crnomarkovic 77.), Nagy N. (Gera 80.) – Vén, Tóth M., Horváth P. (Rob 85.)

Tatabánya: Gelei – Hornyák, Szabó V., Szalma, Varga L. – Süveges (Kiss 77.), Tüske (Zsivóczky 92.), Kovács A., Jeremejev – Vincze I., Bajkusa (Potemkin 72.)

Gól: Lipcsei (16.), Dragóner (72.) illetve Varga L. (46.), Hornyák (71.)
Kiállí­tva: Földvári (67.) illetve Hornyák (85.)
Sárga lap: Földvári (11., 67.) illetve Vincze I. (41.)

16. perc: Dragóner emelte előre a labdát, Tóth M. egyből keresztbe lőtte a kapu előtt, és Lipcsei 3 m-ről a hálóba helyezett (1-0).
30. perc: Tóth M. vette el a labdát a büntetőterületen belül Vargától, visszagurí­tott, de Vén 16 m-es kapáslövését magabiztosan védte Gelei.

46. perc: Varga hozta fel a labdát, senki sem zavarta és 30 m-ről a bal felső sarokba lőtt (1-1).
67. perc: Földvári buktatta Vargát és mivel volt már egy sárga lapja Hanyecz kiállí­totta a ferencvárosi középpályást.
71. perc: Hornyák könyökkel arcon vágta Vént, majd továbbvezette a labdát és a jobb oldalról 25 m-ről a jobb sarokba í­velt (1-2).
72. perc: Vén szöglete után Dragóner 6 m-ről a jobb sarokba fejelt (2-2). A gólt követően egy percig állt a játék, mert a hazai drukkerek egy csoportja elkezdte rúgdosni a tatabányai kispad tetejét.
85. perc: Hornyák felrúgta Gerát a tatabányai térfél közepén, Hanyecz játékvezető kiállí­totta a vendégcsapat játékosát.

4 gólos: Vincze I. (Tatabánya)
3 gólos: Horváth P. (FTC), Kovács A. (Tatabánya), Lengyel (Dunaferr), Nagy L. (Győri ETO), Sira (Sopron),
2 gólos: Csernijenko (Nyí­regyháza), Dragóner (FTC), Erős (Győr), Plókai A. (Kispest), Somogyi (Sopron), Tóth Mihály (FTC), Zavadszky (Dunaferr)