2001.III.11. Matáv-Sopron – Ferencváros: 2-3

Az átlagosnál valamivel jobb iramú mérkőzésen a Ferencváros némi szerencsével, de megérdemelten nyert a helyzeteit sorra kihagyó Sopron ellen.

Matáv Compaq-Sopron – Ferencváros 2-3 (1-1)
Sopron, 7.000 néző, V: Kassai

Sopron: Borsi – Varga K., Szabados, Prazenica – Tóth Miklós, Horváth R., Somogyi, Salagean (Bausz 87.) – Sira (Tüske 80.), Preisinger, Nagy T.

FTC: Szűcs L. – Balog Z., Dragóner, Hrutka – Pinte, Csiszár, Vén (Lipcsei 46.), Keller – Gera, Horváth P. (Fülöp Z. 27., Gyepes 70.), Tóth Mihály

Gól: Sira (42.), Nagy T. (60.) illetve Horváth P. (1.), Gera (73.), Hrutka (82.)
Sárga lap: Prazenica (37.), Salagean (78.) illetve Fülöp Z. (54.), Tóth M. (76.), Dragóner (80.)

1. perc: Vén jobb oldali szögletét Hrutka fejelte kapura, a labda kipattant a soproni kapusról az ötösön álló Horváth P. fejére, aki a hosszú sarokba bólintotta a labdát (0-1).
42. perc: az FTC 16-osának előterében Szabados indí­totta Nagy Tamást a csatár a kifutó Szűcs kapus mellett Sirához passzolt, aki 6 méterről az üres kapuba helyezett (1-1).

60. perc: Preisinger Nagy T. elé játszotta a labdát, aki a bal oldalon betört a 16-osra és egy csel után, 12 méterről a hosszú sarokba lőtt (2-1).
73. perc: Pinte a soproni 16-os vonaláról a bal oldalon felfutó Gerához továbbí­tott és a csatár 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-2).
81. perc: vendég szabadrúgást követően a hazaiak nem tudtak felszabadí­tani, a labdát a szabadon álló Hrutka 5 méterről az üres kapuba passzolta (2-3).

1. Ferencváros 7 5 2 – 13- 2 21 pont (6)
10. Zalahús-ZTE 7 2 2 3 9-11 9 (1)
11. Matáv Compaq-Sopron 7 – 3 4 8-12 6 (3)
12. Debrecen 7 1 – 6 9-20 6 (3)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.)

15 gólos: Kabát (Vasas)
13 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Kerekes (Debrecen), Vincze I. (Lombard), Illés (MTK Hungária)
12 gólos: Dvéri (Újpest), Ferenczi (MTK Hungária), Kenesei K. (Győri ETO)
11 gólos: Tököli (Dunaferr)
10 gólos: Bajzát (Debrecen), Földes G. (Videoton)