Az 1921/22 évi bajnoki szezon mérkőzései

Egy hozzászólás a(z) 0ejegyzéshez

• *

Pluhár István feljegyzése a bajnoki évről:
    1921— 1922-es bajnoki év. — Bajnok: a Magyar Testgyakorlók Köre, MTK.

Az elmúlt évi csapatával játszotta végig az MTK ezt a bajnokságot. A megnyert hosszú sorozatban talán ez volt a legnehezebb. Második lett az FTC, harmadik az UTE.

A tavaszi befejező mérkőzések során érdekes eset történt az FTC — MTK mérkőzésen. A második félidő 12. percében 0:0 állásnál a pártos játékvezető véletlen kezelés miatt 11-est í­télt a Ferencváros ellen.

Nem csak a Fradi, de még az MTK játékosok is tiltakoztak a helytelen í­télet ellen. Blum Zoltán, az FTC kapitánya letérdelve kérte a játékvezetőt, hogy vonja vissza helytelen í­téletét. Ő ezt nem tette, erre Blum Zoltán sí­rva elhagyta a játékteret. Orth György (MTK) még a büntetőrúgást sem vállalta. E korrekt játékos még klubtársának, Braun Csibinek sem adott engedélyt a rúgásra. Az FTC játékosai kapitányuk, Blum után levonultak a pályáról. Hibás játékvezetés miatt félbeszakadt egy szép játék. Schlosser Imrét annyira bántotta az eset, hogy kérte azonnali visszaigazolását a Fradiba. Az akkori kitűnő MTK-nak nem volt szüksége semmiféle játékvezetői segédletre. Az MLSz Schreiner játékvezetőt visszaminősí­tette II. osztályú játékok vezetésére.

A bajnoki év ezzel még nem zárult le egészen, mert az MLSz nem tudta megállapí­tani, hogy a külföldről visszatért játékosok amatőrök-e vagy profik. Végül azután elcsendesedett minden.

Schlosser elhagyta az MTK-t és Ausztriába távozott. A másodosztályú bajnok a MAFC lett.

(Forrás: S. PLUHÁR, U.S.A. – PLUHÁR ISTVÁN – JÁTSZOTTAM, OKTATTAM, TUDÓSíTOTTAM)

*

Magyar Testgyakorlók Köre: Kropacsek Ferenc, Feldmann Gyula, Senkey I. Imre, Kertész II. Vilmos, Nyúl I. Ferenc, Braun József, Molnár György, Orth György, Opata Zoltán, Vágó Antal, Schlosser Imre, Mandl Gyula, Kovács Dezső
    Gólkirály: Orth György (MTK) 26 gól
    Az év játékosa: Molnár György (MTK)