V. Novák Dezső Utánpótlás Emléktorna

A Ferencváros U13-as csapata (képünkön) nyerte a V. alkalommal megrendezett Novák Dezső Utánpótlás Tornát Tapolcán. A zöld-fehérek a döntőben büntetőpárbajban győzték le a ZTE korosztályos csapatát.

Legendás jobbhátvédünk, edzőnk és olimpiai bajnokunk tiszteletére ötödik alkalommal rendeztük meg az utánpótlás tornát.

Az eseményen a Ferencváros, az Illés Akadémia-Haladás, a Dunaújváros PASE, a Veszprém UFC, a ZTE Akadémia, a kaposvári Bene Ferenc LA, a mosonmagyaróvári MTE 1904, valamint a Tapolca U13-as csapatai vettek részt.

A labdarúgó-tornán egykori játékostársak, taní­tványok, kollégák és barátok jelenlétükkel is tisztelegtek Novák Dezső emléke előtt.

Dr. Fenyvesi Máté mellett olyan egykori sporttársak jelentek meg, mint: Kereki Zoltán, Halmosi Zoltán, Judik Péter, Szabó Ferenc, Török Péter, Iszak Sándor, Havasi Mihály, Kaszás Pál, Gerencsér Ferenc, Sebestyén Péter valamint a torna egyik különdí­ját felajánló Dr. Török Lajos.

Az elmúlt négy alkalommal Dr. Géczi István személyesen adta át a torna legjobb kapusának a dí­ját. A Ferencvárosi kapuskirály idén már nem lehetett köztünk. Emlékére a Dr. Géczi István dí­jat idén a Ferencváros kapusa vehette át.

A napot az öregfiúk csapatainak meccse zárta. A Novák All Star Team (Horváth Gergely, Kovács Zsolt, Hidi Balázs, Varga Attila, Vörös Imre, Dr. Koch Róbert, Vidóczy József, Hegedüs Péter, Iszak Gábor, Balassa Péter, Harkai Dániel, Seper Ákos, Nyilas Elek) 3-2-es első félidő után 8-3-ra nyert a tapolcai öregfiúk ellen.

DÖNTŐ:
Ferencváros — ZTE Akadémia: 0-0 – büntetőkkel 8-7

U13-as csapatunk a ZTE ellen döntőzik az V. Novák Dezső Emléktornán. Gól nélküli rendes játékidő után hétméteresek következnek!

Közzétette: Ferencvárosi Torna Club – 2019. február 2., szombat

A torna végeredménye:

1. Ferencváros (Ulviczky, Komáromi, Lakatos, Bán, Herczeg, Kövesdi, Miskolczi, Varga Z., Bende, Szijártó, Szücs, Bossányi; szakvezető: Balázs Péter)
2. ZTE Akadémia (Barbarics, Tóth B., Bodrogi, Anti, Deme, Szabó M., Soós, Mulasics, Kiss D., Szindekovics, Wolf, Cserkuti-Németh; szakvezető: Bagó Gábor)
3. Veszprémi FC USE (Molnár D., Kiss M., Baján, Kékesi, Matos, Horváth Zs., Szí­vós, Kiss Á., Bí­ró, Karsai, Lévay, Juhász; szakvezető: Nagy László)
4. Illés Akadémia-Haladás (Molnár-Végh, Karvalics, Tóth Z., László, Takács-Földes, Varga Á., Balikó, Koósz, Laczó, Király, Baranyai; szakvezető: Tóth Zsolt)
5. Bene Ferenc LA (Kostyák, Raffai, Fábián, Sólyom, Bencze, Vukk, Pessing, Nagy B., Ipolyi-Várkonyi, Kovács P., Szabó M., Nagy Á.; szakvezető: Meksz Gyula)
6. Mosonmagyaróvári TE 1904 (Lengyel, Fördős, Tóth K., Tibold, Kaiser, Szalai, Smeninga, Kovács B., Boros, Hilmer; szakvezető: Németh Róbert)
7. Dunaújváros PASE (Weixl, Somogyi, Fekete, Farkas, Czigler, Dianovszky, Csillag, Pirger, Heber, Káveczki, Terejánszki, Kovács A.; szakvezetők: Tóth Árpád, Tóth István, Andriska Gábor)
8. Tapolca IAC VSE (Kovács Krisztofer, Kovács Krisztián, Bogdán, Kiss B., Horváth Sz., Németh D., Kolompár, Jobbágy, Csetey; szakvezető: Orbán Kálmán)

Különdí­jak:

A torna legjobb mezőnyjátékosa: Bán Gergő (Ferencváros)
A torna legjobb kapusa (Dr. Géczi István-dí­j): Ulviczky Balázs (Ferencváros)
A torna gólkirálya: Bán Gergő (Ferencváros)
A torna legjobb védője (Novák Dezső-dí­j): Deme Sebő (ZTE Akadémia)
A Tempó, Fradi! Alapí­tvány különdí­ját kapta: Baján Roland (Veszprémi FC USE), Baranyai Noel (Illés Akadémia-Haladás), Barbarics Olivér (ZTE Akadémia), Cserkuti-Németh Olivér (ZTE Akadémia)

Dí­jkiosztó:

• Csak az hal meg akit elfelejtenek!Novak Dezsó legenda volt és legenda lesz .Az utánpotlás torna mélto megemlekezés egy nagyszerú játékosrol Baratrol!

• Drámai hetespárbaj után a Fradi nyerte az V. Novák Dezső Emléktornát!

U13-as labdarúgócsapatunk elképesztő izgalmak után megnyerte az V. Novák Dezső Emléktornán – VIDEÓ!

Tapolcán már ötödik alkalommal rendezték meg az öt éve elhunyt klublegendánk, Novák Dezső emlékére szervezett utánpótlás labdarúgó tornát. Az idei viadalon az FTC U13-as együttese a kaposvári Bene Ferenc Labdarúgó Akadémiával, a Dunaújvárossal, a szombathelyi Illés Akadémiával, a Mosonmagyaróvári TE-vel, a házigazda Tapolcával, a Veszprémmel és a Zalaegerszeggel játszott a csoportkörben 12 perces mérkőzéseket.

Az első találkozón 9-0-ra kiütöttük a Dunaújvárost, majd nagy nehezen, de legyőztük a Mosonmagyaróvárt. A házigazdák ellen 17-ig meg sem álltunk és újabb kapott gól nélküli meccset hoztunk le. A rangadón a ZTE-t 4-2-re vertük, majd újabb kétgólos (2-0) sikert arattunk a Bene Ferenc LA ellen. Az Illés Akadémiával játszott csatánk elképesztő végjátékot hozott, ugyanis 20 másodperccel a vége előtt a szombathelyiek egyenlí­tettek, azonban Szűcs Zsombor a lefújás előtti pillanatban ismét betalált, í­gy 2-1-es Fradi-siker született. Az utolsó csoportmeccsen, már biztos elsőként és döntősként a Veszprémmel játszottunk 1-1-es döntetlent.

A többi eredmény úgy alakult, hogy végül a Zalaegerszeg végzett a második helyen, í­gy a Fradi a döntőben ismét összecsapott a ZTE-vel.

A 20 perces fináléban mindkét kapu folyamatosan veszélyben forgott, nagy helyzetek és nagy védések jellemezték a párharcot. A rendes játékidőben azonban nem született gól, í­gy a szabályok értelmében csapatonként három-három hétméteres következett. Egyik fél sem rontott, a negyedik körben viszont mindkét csapat hibázott. A kilencedik párharc igazán pikánsra sikeredett, ugyanis kapusunk, Ulviczki Balázs előbb megfogta egerszegi kollégája lövését, majd a sajátját a jobb alsó sarokba vágta, ezzel az FTC aranyérmes lett!

A mindent eldöntő hetespárbaj

Ulviczki Balázs – Miniinterjú

-- Szí­vből gratulálunk, de mindenekelőtt meg kell kérdeznem, hogy vagy, hiszen a döntőben volt egy csúnya ütközésed az ellenfél egyik játékosával.
    -- Köszönöm, szerencsére jól vagyok. Jött egy magas labda és az ellenfél csatárával egyszerre értünk hozzá és véletlenül összefejeltünk, de most már minden rendben.

-- Rendkí­vül izgalmas mérkőzés volt, helyzetek mindkét kapu előtt, nagy védések, végül a hétméteresek döntöttek.
    -- Úgy készültünk, hogy a csoportmeccsünkből nem szabad kiindulna, hiszen ez még is csak egy döntő. Ilyenkor minden csapat nagyon felszí­vja magát a Fradi ellen, de erre fejben is készültünk. Úgy gondolom, hogy nem mindent tudtunk megcsinálni, amit kért tőlünk az edző, de nagyot küzdöttünk és meglett az eredménye.

-- Az utolsó körben ráadásul előbb védted a másik kapus lövését, majd eldöntötted a finálét.
    -- Ehhez nagyon kellettek a csapattársaim, hiszen amellett, hogy védtem, ők belőtték a sajátjukat én pedig ezzel a plusszal tettem hozzá a közös sikerünkhöz és nagyon örülök neki.

A tornagyőztes csapat névsora:
    Ulviczki Balázs (kapus), Komáromi Bálint, Lakatos Csongor, Bán Gergő (csapatkapitány), Herczeg Botond, Kövesdi Szabolcs, Miskolczi Domonkos, Varga Zétény, Bende Tihamér, Szijártó Balázs, Szűcs Zsombor, Bossányi Zétény.

• Az ullői129.hu élő közvetí­tése:

Az olimpiák történetének legeredményesebb játékosára emlékezünk ma nyolc csapat részvételével Tapolcán – ebben a bejegyzésben élőben közvetí­tjük a Tempó Fradi! által szervezett eseményt, ahol pályára lépnek a Ferencváros fiataljai is.

A mai napot a Novák All-stars és a Tapolcai Öregfiúk gálamérkőzése zárja, a szünetben lesz majd az eredményhirdetés és a különdí­jak átadása.

A mérkőzések eredményét és a folyamatosan frissí­tett tabellát itt találjátok: TABELLA!

DÖNTŐ: Fradi – ZTE (20 perces)

Bekezdett a Zalaegerszeg, Ulviczki véd. A harmadik percben Szijártó szenved el kézsérülést, nem tudja folytatni. Jobbulást, Balázs! Az ötödik percben Bán próbálkozik távolról, véd a kék-fehérek kapusa. A nyolcadik percben Bánra játszottunk ki egy három a kettő elleni helyzetet, csak az oldalhálót sikerült eltalálni. Majd egy kapu előtti kavarodásnál nem sikerült betuszkolnunk a labdát, felszabadí­tottak a zalaiak. Az eltelt percekben leginkább mezőnyjáték folyt, érezni, hogy nagy a tét. A 14. percben elvétettünk egy labdát, í­gy egyedül léphetett ki a kék-fehérek támadója, Ulviczki óriásit védett. A 17. percben tűzijátékot rendeztünk, de blokkolták a lövéseket, majd végül fölé bombáztunk, egy percre rá a ZTE is lőtt, Ulviczki fogta. 20. perc: egy indí­tást Ulviczki önfeláldozóan ment fejjel, utána ütközik a támadóval, gyors ápolás és mehet tovább.

0-0-ás döntetlen a rendes játékidő vége, büntetők döntenek, előbb három pár próbálkozhat, utána, ha szükséges, akkor páronként megy tovább.

1. kör: a ZTE játékos belövi, tőlünk Miskolczi is értékesí­ti.
    2. kör: centiken múlott, hogy Ulviczki megfogja, nem sikerült, Szijártó is belövi!
    3. kör: újabb sikeres ZTE próbálkozás, Bán elküldi a kapust jobbra és begurí­tja balra.
    *
    4. kör: ULVICZKI MEGFOGJA! – Herczeg kapufára lövi…
    5. kör: nem ront a zegi játékos – Lakatos ballal behelyezi.
    6. kör: ismét belövik a kék-fehérek – Bossányi Zétény lövésébe beleér a kapus, de bemegy!
    7. kör: nincs rontás ZTE oldalon – Komáromi is ügyesen belövi.
    8. kör: a hátsó hálótartóról vágódik ki a labda, természetesen gól – Varga lökete a kapufáról vágódik be.
    9. kör: a kapusok csatáját Ulviczki nyeri!!! TORNAGYŐZTES!

TIAC 2-6 MTE, véget ért a csoportkör.

Dunaújváros 0-5 ZTE, a zalaiak győzelmünknek köszönhetően előztek és velünk döntőznek majd.

Illés 0-1 Bene, a végjátékra megtáltosodott a kaposvári csapat.

A csoportkör utolsó három mérkőzése következik: Illés Akadémia – Bene Ferenc Akadémia, Dunaújváros – ZTE, és TIAC – MTE.

Fradi – Veszprém

Mi kezdtünk jobbam, utána viszont átvette a kezdeményezést a Veszprém, több helyzetük is akadt, de Ulviczki a helyén volt, és védőink is jól blokkoltak. Egészen a negyedik percig, amikor egy ritmusváltással megindult a piros-kékek játékosa, í­gy emberelőnyt alakí­tott ki és szépen kipasszolták a védelmünket sakk-mattig. Még egyet kellett védenie Ulviczkinek, utána viszont sikerült támadásba lendülnünk, a hetedik percben bravúrt mutatott be a veszprémiek kapusa, igaz, rögtön utána Ulviczki is hasonlóan tett. A 10. percben előbb kapufát lőtt a VFC, majd a duplázást Ulviczki védte bravúrral, az induló kontrából pedig egyenlí­tettünk: Komáromi küldte be a szélről a labdát, ami ellenfelünk egyik játékosáról pattant be a kapuba, öngóllal 1-1! És ez is lett a végeredmény, igazságos a döntetlen.

A Dunaújváros a Tapolcával játszik. Sportszerű küzdelemben a TIAC szerezte meg a vezetést, de a Fejér megyeiek meg tudták fordí­tani az állást és 2-1-re nyertek.

Jön a ZTE – MTE: 4-0 a Zalaegerszegnek.

Következik a Veszprém – Bene Akadémia. A találkozón megvolt az első kétperces büntetés, miután a veszprémi fiatal szabadrúgás í­télet után a labdával megrúgta ellenfelét. Ezen kí­vül is sokat szabálytalankodtak, úgy nézett ki, nehezen viselik, hogy érett a meglepetés, hiszen 2-0-ra vezettek a kaposváriak. És végig meg is őrizték ezt az eredményt!

Fradi – Illés Akadémia

Rangadó következik, az első játszik a másodikkal. A kezdőrúgásra megérkezett a helyszí­nre clubunk legendája, dr. Fenyvesi Máté is – “Tüske” fejesével vertük a Juventust Torinóban a VVK (ma Európa Liga) döntőjében! Előbb a kezdőrúgásból, majd egy indulásból lőtt a Haladás, Ulviczki mindkétszer résen volt. A negyedik percben mi próbálkoztunk Bán révén, de a lövését hatástalaní­tani tudta a szombathelyi védelem. És a hetedik percben megvan a vezetés! Szijártó érdeme, aki háromszor is megőrizte a labdát, majd egy Haladás játékost felbőrözött, úgy indí­totta a szélt, ahonnan ment is a labda a középen érkező Bánnak, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia. A 10. percben szép lövést ereszt meg ellenfelünk, de a keresztléc felett megy el. HIHETETLEN VÉGJÁTÉK: három a kettőben vittük, de elrontottuk a helyzetet, a kontrából húsz másodperccel a vége előtt egyenlí­tett az Illés Akadémia. Mégis mi nyertünk! Az utolsó másodpercben sikerült egy kapu előtti kavarodásból betuszkolnunk a labdát – Szűcs Zsombor volt a nyerő ember -, fel is zúgott a csarnokban a “Hajrá, Fradi!”. Bravó srácok!

A házigazda Tapolca a ZTE-vel méri össze erejét: 7-0-ra nyertek a kék-fehérek.

Jön a Veszprém – Dunaújváros: 3-0 a “hazaiaknak”.

Bene Ferenc LA – Fradi

A kezdéstől mi irányí­tottuk a játékot, de a gólcsend csak a hatodik percben tört meg, miután a középen üresen érkező Bánhoz játszottunk, aki a kapuba bombázott. A BFLA egy félpályás szabadrúgásból találta el majdnem a kapunkat, utána részünkről egy bedobás után Varga veszélyeztetett fejjel kétszer is, centiket tévedett a duplázásnál. A 11. percben sikerült újabb gólt szereznünk Bende lőtt a hosszúba Varga és Herczeg remek passzai után. Végig fölényben játszottunk, ellenfelünknek nem igazán volt helyzete, a vége: 2-0 ide.

A folytatásban Haladás – Mosonmagyaróvár: nagy küzdelem után nyert 2-1-re az Illés Akadémia.

Jön a Bene Ferenc Akadémia – Tapolca: 9-0 a kaposvári fiatalok javára.

ZTE – Fradi

A ZTE a kezdőrúgásból kapura tűzte, Ulviczki lehúzta a felső sarokba tartó labdát, nem sokkal később veszélyes helyzetben Szijártó szerelt szépen. Utána pedig szép összjáték után ő mattolta a zalai kapust! Ulviczki a vonalon kí­vül fogta meg a labdát, a szabadrúgásból nem lett helyzet. Nem úgy, mint utána, ám Szijártó ismét remekül tisztázott. Az ötödik percben Bán mutatta be, hogy lő a szélről, ám ehelyett a hosszún érkező Lakatoshoz játszott, aki be is lőtte a ziccert, szép volt, 2-0! A hatodik percben ugyanonnan Bán, ám ezúttal passz helyett remek gólt lőtt. Beindult a henger… Miskolczit ugrattuk ki, aki szélről szépen eltette a hosszúba a kapus mellett. Elkezdtünk letámadni a kilencedik percben, ami gondokat okoz a ZTE-nek. A 11. percben labdát vesztünk, mivel Ulviczki is kint van, í­gy csak az üres kapuba kellett helyezniük a kék-fehéreknek, amit meg is tettek és szépí­tettek. Majd jött a második góljuk is, a szélről egy megpattanó labda esett be a kapunkba. A hajrában Varga az alapvonal közeléből küldi rá, a kapus belekap, í­gy a hosszú kapufán csattan a labda, a vége: 4-2 ide!

MTE – Veszprém a soron következő mérkőzés. Utóbbiak nyertek 2-0-ra.

Illés Akadémia – Dunaújváros a következő mérkőzés a mai programban. A szombathelyiek 2-0-ra nyertek.

A ZTE – Bene Ferenc LA mérkőzéssel folytatjuk: 3-0-ra nyertek a zalaiak.

Tapolca – Ferencváros

Jó letámadás után az első percben Bán belövi az elsőt, majd egyből utána Miskolczi is betalál, őt pedig Lakatos követi a sorban, és Bán dupláz – két perc telt el. A negyedik percben Bán már tripláz egy kipattanó után, majd közelről Szijártó fejel a kapuba, utána újra Bán talál be – négy perc telt el. A hatodik percben nagyot fog a tapolcai kapus, kapufára tolja a labdát, a kipattanót Miskolczi értékesí­ti, majd rögtön utána Varga Zétény és Bende Tihamér is beveszi a kapuját. Szép összjáték után Herczeg Botond lövi a 11. gólunkat, utána pedig Varga Zétény bombáz a kapuba – jól működik a letámadás a lelkes és szimpatikus Tapolca ellen. Tűzijáték után kilencről Herczeg bombáz a kapuba, majd Varga lövése jut a gólvonalon túlra, miután gellert kap a védőn. Herczeg nagy kedvvel lő távolról, jutalma a 15. találatunk, amit gyorsan követ a 16. is, Varga szerzi. És az utolsó másodpercben Bossányi is feliratkozik a góllövőlistára, a vége: 17-0.

A Fradi U13-as csapata az V. Novák Dezső Utánpótlás Emléktornán:

Az eddig gólt sem szerző Dunaújváros játszik a Mosonmagyaróvárral. A végeredmény 0-4 az MTE javára.

Jön a Szombathely – Veszprém. Nagy küzdelemben a Veszprém 1-0-ra megverte az előzetesen talán esélyesebbnek tartott Illés Akadémiát, nagy az örömük a kicsiknek, megharcoltak a szép eredményért.

A Bene Ferenc akadémia csap össze a Dunaújvárossal a következő találkozón. A Somogy megyeiek 2-0-ra hozták a mérkőzést.

Fradi – Mosonmagyaróvár

Kétszer is szabadrúgáshoz jutottunk az első percekben, ebből és több támadásból is komoly helyzeteket alakí­tottunk ki, nem sikerült élni velünk. A harmadik percben pedig megszerezte a vezetést az MTE, egy labdába rosszul értünk bele, í­gy öngólként csorgott a kapunkba a labda… A következő percekben hiába domináltunk igazán nagy helyzetet nem tudtunk kialakí­tani, bár lőttünk, de nem voltak túl jó próbálkozások, a kék-fehérek pedig szervezetten védekeztek. A 9. percben tört meg a jég, Szijártó jó csel után került helyzetbe, majd ellőtte a rövidbe, a 10. percben pedig Bán lőtte ki kilencről a rövid felsőt! Majd ismét “csékánk” próbálkozhatott, ám emelése kicsit fölé ment. így 2-1-re nyertünk, meg kellett küzdenünk a győzelemért, de meg is érdemeltük!

Már pályán is a házigazda Tapolca és az Illés Akadémia. A szombathelyiek 10-1-re nyertek, a kék-fehéreknek összejött a becsületgól.

A ZTE – Veszprém összecsapással folytatjuk. A zalaiak 2-1-re nyertek, komoly meccshangulat alakult ki – köszönhetően a ZTE szimpatizánsoknak – és nagy izgalmak is voltak, az utolsó másodpercig volt esélye a Veszprémnek az egyenlí­tésre, ami végül nem jött össze.

Következik a Mosonmagyaróvár – Kaposvár. A kék-fehérek 4-0-ra győztek a somogyi zöld-fehérek ellen.

Dunaújváros – Fradi

Egy-egy védelmi megingással indult a meccs, ebből nem született gól, az első perc végén viszont már igen, Lakatos Csongor lőtte ki nyolcról a hosszút. A harmadik percben ott a második! Bán Gergő tizenötről csavart a hálóba remek mozdulattal. A hetedik percben már közte három, szöglet után Miskolczi lövése pattan meg, a hálóban köt ki. A nyolcadik percben Lakatos duplázott, távoli lövését nem tudta hárí­tani az újvárosi kapus, egy perccel rá pedig Varga Zétény is mattolta. Percenként estek az újabb gólok: előbb Kövesdi lőtte ki a hosszút egy jó indí­tás után, majd Varga szerezte meg második gólját, végül Bende szerzett két gyors találatot. Vége, 9-0!

Az Illés Akadémia nyerte a rangadót, az eredmény szoros lett, 2-0 a szombathelyieknek, ez talán hí­zelgőbb a zalaiak számára, ennél jobbnak éreztük a Haladás fiataljait. És már jövünk is mi, a Dunaújváros ellen lépünk pályára.

Közben megérkezett a Fradi is, Balázs Péter és Ujfalusi Attila csapata a következő összeállí­tásban van jelen: 1 Ulviczki Balázs, 5 Komáromi Bálint, 13 Lakatos Csongor, 11 Bán Gergő (csk), 8 Herczeg Botond, 18 Kövesdi Szabolcs, 20 Miskolczi Domonkos, 15 Varga Zétény, 12 Bende Tihamér, 6 Szijártó Balázs, 19 Szűcs Zsombor és 3 Bossányi Zétény.

Vége az első mérkőzésnek, a megyei rangadón a Veszprém kiütötte a Tapolcát, 7-0-ra nyertek, most pedig jön a “szomszédvárak” csatája, az Illés Akadémia csap össze a Zalaegerszeggel. A zalai szurkolók szép drapériát is hoztak magukkal.

A mérkőzések kézilabda pálya méretű területen zajlanak, a játékteret palánk határolja, a kapu a teremtornákon megszokott, kézilabda kapunál szélesebb változat.

Novák Dezső a Ferencváros történetének egyik legsikeresebb labdarúgója – többek között kétszeres olimpiai bajnok, játékosként, edzőként is bajnok és kupagyőztes, ő edzette az 1995-ben Bajnokok Ligájába jutott Fradit is. Edzőként és játékosként is legenda, 2014-ben hunyt el, rá emlékeznek ma barátai, tisztelői Tapolcán. Azért a Veszprém megyei városban, mert Novák Dezső nyaralója a település közelében volt és rengeteg időt töltött a Balaton partján.

Rangos mezőny gyűlt össze az ötödik tornára, a Ferencváros U13-as csapata mellett pályára lép a Bene Ferenc akadémia Kaposvárról, a Dunaújváros, a szombathelyi Illés Akadémia, a Mosonmagyaróvári TE, a Tapolca, a Veszprém és a ZTE csapata is.